Swimcloud
Irish Open Swimming Championships
A Final, LCM
Name Time FINA Imp
1 Ruby Martin
Unattached
802 +0.7% PB
2 Grainne Murphy
New Ross
793
3 Antoinette Neamt
Tallaght Swim Team
780 -0.2%
4 Paige Madden
Unattached
779 -1.8%
5 Rachel Bethel
Lisburn City Swimming Club
770
6 Evie Pfeifer
Unattached
763 +0.7% PB
7 Joy Field
Unattached
736 -2.8%
8 Therese Corry
Portmarnock Swim Club
667
9 Katie Garrity
Trojan ASC (Ireland)
653 +0.2% SB
10 Mary-Kate Mc Dowell
Ards ASC
645
B Final, LCM
Name Time FINA Imp
11 Katie Drabot
Unattached
787 -1.4%
12 Kendall Brent
Unattached
762 -2.3%
13 Reilly Lanigan
Unattached
751 -1.3%
14 Lindsay Stone
Unattached
729 -1.7%
15 Orla Walsh
Aer Lingus SC
652
16 Aoife Shorten
Galway SC
651
17 Shona Hickey
Limerick
636
18 Caitriona Finlay
Aer Lingus SC
635
19 Ally Cunningham
Sundays Well
597
20 Niamh Coyne
Tallaght Swim Team
587
Preliminaries, LCM
Name Time FINA Imp
1 Ruby Martin
Unattached
778 -0.3%
2 Paige Madden
Unattached
772 -2.1%
3 Joy Field
Unattached
770 -1.3%
4 Grainne Murphy
New Ross
770
5 Evie Pfeifer
Unattached
762 +0.7% PB
6 Antoinette Neamt
Tallaght Swim Team
759 -1.1%
7 Katie Drabot
Unattached
755 -2.8%
8 Kendall Brent
Unattached
753 -2.7%
9 Lindsay Stone
Unattached
748 -0.8%
10 Reilly Lanigan
Unattached
733 -2.1%
11 Allie Wooden
Unattached
732 +0.2% SB
12 Rachel Bethel
Lisburn City Swimming Club
710
13 Therese Corry
Portmarnock Swim Club
681
14 Hania Moro
Egypt
662
15 Katie Garrity
Trojan ASC (Ireland)
655 +0.3% SB
16 Mary-Kate Mc Dowell
Ards ASC
649
17 Orla Walsh
Aer Lingus SC
636
18 Caitriona Finlay
Aer Lingus SC
636
19 Aoife Shorten
Galway SC
634
20 Shona Hickey
Limerick
627
21 Ally Cunningham
Sundays Well
627
22 Niamh Coyne
Tallaght Swim Team
615
23 Mireia Perea Bordonaba
Aer Lingus SC
610
24 Emma Kelly
Aer Lingus SC
608
25 Sophie Moran
Galway SC
605
26 Katie Baguley
Glenalbyn
604
27 Victoria Hunter
Lisburn City Swimming Club
599
28 Ciara Doran
Limerick
597
29 Roisin Cahill
Ennis
596
30 Jessica Burke
NAC Ashbourne
592
31 Laura Lynagh
Trojan ASC (Ireland)
586
32 Lily Barrett
Ennis
583
33 Charlotte O'Riordan
Trojan ASC (Ireland)
581
34 Alex O'Connor
Limerick
571
35 Hannah Mc Menamin
Aer Lingus SC
569
36 Ronja Pfeiffer
Bluefin SC
565
37 Keela Mulhall
Galway SC
565
38 Clodagh Walsh
Aer Lingus SC
564
39 Erin Mc Connell
Ards ASC
562
40 Meagan Power
Waterford Crystal
561
41 Brodie Edmead
Clonakilty Penguins
561
42 Zoe Thompson
Ards ASC
559
43 Courtney Power
Waterford Crystal
558
44 Nancy Edmead
Clonakilty Penguins
557
45 Leah Bethel
Lisburn City Swimming Club
556
46 Maria Godden
Kilkenny Swimming Club
549
47 Stephanie Mc Loughlin
Tuam
546
48 Lauren Kelly
Shark
546
49 Clodagh Quirke
New Ross
538
50 Leigh Higgins
Templemore
534
51 Laura Grindle
Trojan ASC (Ireland)
532
52 Kate Gaffney
Limerick
529
53 Caoimhe Quinn
Lisburn City Swimming Club
529
54 Christina Mc Dowell
Ncd City of Belfast
529
55 May Harley
Ballina Dolphins
528
56 Robben Beatty
Glenalbyn
526
57 Niamh Corry
Aer Lingus SC
524
58 Amelia Kane
Ards ASC
522
59 Caoimhe Dowling
Ncd Laser
518
60 Brogan O'Hara
Leander ASC
518
61 Fiona Cash
Lisburn City Swimming Club
517
62 Amy MC Gowan
Ballina Dolphins
516
63 Nicola Neamt
Tallaght Swim Team
512
64 Laura Taylor
Glenalbyn
505
65 Stacey Egan
Athlone SC
504
66 Orla Walsh
ESB Swimming Club
497
67 Sorcha Gueret
Trojan ASC (Ireland)
486
68 Jade Murphy
Sligo Swim Team
480
69 Ailbhe Kelly
NAC Ashbourne
335
70 Nicole Turner
Laois Marlins
204
71 Hannah Grace
Ballybunion SC
133
Preliminaries,
Name Time
Sarah Kelly
Claremorris SC
NS