Swimcloud

Filters

2019 MN WOLF SCY State Champio

  • Completed
  • Mar. 07–10, 2019
  • SCY
  • Minneapolis, MN

200 Medley Relay Women 15 and Over

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Aquajets Swim Team Aquajets Swim Team
  1. Isabelle Stadden
  2. Caroline Gardner
  3. Abigail Kapeller
  4. Nora Clarkowski
1:39.71
 
2 The Great Wolf Swim Team The Great Wolf Swim Team
  1. Reese Dehen
  2. Megan Schultze
  3. Emily Pawlaski
  4. Madie Hall
1:44.78
 
3 Edina Swim Club Edina Swim Club
  1. Ella Erickson
  2. Hattie Kugler
  3. Yvonne Jia
  4. Lily Gremmels
1:45.10
 
4 Hudson Area Swim Hudson Area Swim
  1. Melina Hughes
  2. Ella Stein
  3. Melissa Parker
  4. Sydney Rogness
1:45.74
 
5 Life Time Minnes Life Time Minnes
  1. Amber Secrist
  2. Jenna Marquette
  3. Julia Bartell
  4. Sierra Smith
1:46.33
 
6 Sea Devils Swim Club Sea Devils Swim Club
  1. Kelsey Kocon
  2. Emma Lezer
  3. Gabbie Werner
  4. Tianna Kosek
1:46.38
 
7 Blackline Aquatics Blackline Aquatics
  1. Lara Mitchell
  2. Molly Urkiel
  3. Anna Wenman
  4. Jennifer Lenertz
1:46.92
 
8 Minnetonka Swim Club Minnetonka Swim Club
  1. Ashley Frankwitz
  2. Regan Miller
  3. Molly Meland
  4. Ellie Schini
1:47.68
 
9 West Express Swim Team West Express Swim Team
  1. Abby Gronholz
  2. Sophie Macy
  3. Daisy Lang
  4. Maddie Slavik
1:48.64
 
10 Minneapolis Otters Minneapolis Otters
  1. Olivia Walton
  2. Maddie Dieffenbach
  3. Maisie (Legal Name Mary Dodge deBruyn) Dodge
  4. Stella Urness
1:49.32
 
11 Riptide Riptide
  1. Sydney Davids
  2. Leah Soukup
  3. AvaMarie Hopewell
  4. Anna Speratos
1:50.12
 
12 Rochester Orcas Swim Club Rochester Orcas Swim Club
  1. Liana Wiepert
  2. Morgan Kram
  3. Anna Ogren
  4. Olivia Wilcox
1:50.33
 
13 Piranhas Swim Cl Piranhas Swim Cl
  1. Eleanor Dolan
  2. Hannah Hintermeister
  3. Sigrid Schwarzkopf
  4. Anika Johnson
1:50.35
 
14 South East Metro Sharks South East Metro Sharks
  1. Ellisa Moss
  2. Chloe Wangensteen
  3. Callie Kunz
  4. Robbie Witikko
1:50.41
 
15 South Metro Storm South Metro Storm
  1. Ashley Van Dyne
  2. Olivia Caldwell
  3. Mary O'Neil
  4. Caroline Anderson
1:50.50
 
16 North Suburban Aquatic Club North Suburban Aquatic Club
  1. Pyper Doo
  2. Alli Misialek
  3. Samantha Friedrich
  4. Sofie Sjoegren
1:50.84
 
17 Hutchinson High Tides Hutchinson High Tides
  1. Mikayla Witte
  2. Clara Dobratz
  3. Grace Hanson
  4. Ashley Hanson
1:50.96
 
18 Mantas Swim Club Mantas Swim Club
  1. Kaylee Sivertsen
  2. Burke Henderson
  3. Grace Ann Busch
  4. Madison Hogue
1:52.65
 
19 MN FLYERS MN FLYERS
  1. Lily Franzen
  2. Lucy Peterson
  3. Mina Mandic
  4. Marit Isaacson
1:53.38
 
20 Hastings Area Swim Team Hastings Area Swim Team
  1. Sydney Fleming
  2. Kiya Riley
  3. Kathryn Gjelhaug
  4. Natasha Girgen
1:53.63
 
21 Northfield Swim Northfield Swim
  1. Tatum Hauck
  2. Melinda Edstrom
  3. Ella Palmquist
  4. Signe Hauck
1:53.79
 
22 Star Swim Team Star Swim Team
  1. Zoe Rylander
  2. Josephine Bougie
  3. Grace Moberg
  4. Anneke van Oosterom
1:53.94
 
23 St. Croix Swim Club St. Croix Swim Club
  1. Abigail Hobrough
  2. Dorothy Chislett
  3. Catherine Nolde
  4. Emma Wilke
1:55.07
 
24 Hurricanes Swim Hurricanes Swim
  1. Emma Reinke
  2. Grace Loveland
  3. Elsbeth Epperson
  4. Sara Anderson
1:56.57
 
25 Tigersharks Swim Club Tigersharks Swim Club
  1. Mari Dougherty
  2. Rachel Lentsch
  3. Madeline Grimm
  4. Kendall Krohn
1:57.07
 
26 New Hope Crystal Plymouth Swim Club New Hope Crystal Plymouth Swim Club
  1. Kilee Johnson
  2. Layla Vinje
  3. Brenna McMahon
  4. Madelyne Ahlquist
2:02.04