Swimcloud

FL TYR Swim Classic

  • Completed
  • Oct. 12–14, 2018
  • SCY
  • Tampa, FL

100 Back Women 13 and Over

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Isabel Ivey Windermere Lakers 54.95
 
896
2 Clara Williams Clearwater Aquatic Team 59.02
 
728 -3.0%
3 Isabelle Sealey Central Florida Metro (Orlando) YMCA 1:02.55
 
612
4 Addison Reese Windermere Lakers 1:02.89
 
658 PB
5 Hayley Clark Windermere Lakers 1:02.97
 
595
6 Meghan Brown South County-FL 1:03.12
 
7 Isabella Lojewski --- (unattached) 1:04.45
 
539 PB
8 Kylene Wright Blue Wave Swimming 1:05.12
 
514
9 Gabryella Tong Windermere Lakers 1:05.16
 
571
10 Brooke Shell Central Florida Metro (Orlando) YMCA 1:05.86
 
452
11 Kaylee Walls South County-FL 1:05.91
 
543 PB
12 Katie Erin McCormick Florida Elite Sw 1:06.38
 
434 PB
13 Caroline Bartel Blue Wave Swimming 1:06.49
 
522
14 Audrey Ballash Blue Wave Swimming 1:06.52
 
429
15 Ashleigh Henry Windermere Lakers 1:06.89
 
451 PB
16 Riley Sloan Blue Wave Swimming 1:08.24
 
404 PB
17 Ella Burns South County-FL 1:09.00
 
345
18 Brooklyn Stonebraker Central Florida Metro (Orlando) YMCA 1:09.45
 
340
19 Kristina Kelley Central Florida Metro (Orlando) YMCA 1:09.56
 
20 Gracelee Lukas South County-FL 1:10.00
 
401 PB
21 Heather Maddux Central Florida Metro (Orlando) YMCA 1:10.13
 
309
22 Saige Starford Blue Wave Swimming 1:10.70
 
379
23 Malia Blythe --- (unattached) 1:11.90
 
341
24 Correna Ervin Blue Wave Swimming 1:13.68
 
287 PB
25 Abigail Hahm Tampa Metro YMCA 1:13.96
 
279
26 Alexandra Perks Blue Wave Swimming 1:14.19
 
273 PB
27 Emma Hamilton Blue Wave Swimming 1:14.58
 
261
28 Basma Chakboub Central Florida Metro (Orlando) YMCA 1:15.06
 
248
29 Rebecca Pilcher Sarasota Tsunami Swim Team 1:15.17
 
196 PB
30 Sara Walters Sarasota YMCA Sharks 1:15.40
 
239 PB
31 Kate Stouffer Greater Tampa Swimming Assn 1:15.62
 
185
32 Lindsey Landen Clearwater Aquatic Team 1:17.38
 
142 PB
33 Malia Lawy Sarasota YMCA Sharks 1:17.70
 
179
34 Savannah Becker Greater Tampa Swimming Assn 1:18.02
 
171 PB
35 Isabella Thomas Gulf Coast Swim Team 1:19.26
 
142
36 Karla Medina Greater Tampa Swimming Assn 1:20.91
 
107 PB
37 Dylann Laufenberg Blue Wave Swimming 1:21.36
 
61
38 Aani Mehta Sarasota Tsunami Swim Team 1:25.30
 
32 PB
39 Siyona Praveen Greater Tampa Swimming Assn 1:27.24
 
2 PB
40 Vera Richie Blue Wave Swimming 1:29.38
 
2
41 Kamila Bell Tampa Metro YMCA 1:35.29
 
2
Peyton Powell Windermere Lakers NS
Arianna Di Marco Sarasota YMCA Sharks NS
Lilliana Grimm Tampa Metro YMCA NS
Bre Anna Binion Blue Wave Swimming NS
Mariana Velasquez Greater Tampa Swimming Assn NS
Isabelle Valantiejus Clearwater Aquatic Team NS
Alexandra Bularca Blue Wave Swimming DQ
Alexis Brown Greater Tampa Swimming Assn DQ

100 Back Women 11 - 12

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Addison Sauickie Sarasota YMCA Sharks 1:03.01
 
722
2 Gracie Weyant Sarasota YMCA Sharks 1:04.97
 
653
3 Jessica Beede Greater Tampa Swimming Assn 1:06.37
 
605
4 Sidney Brann Sarasota Tsunami Swim Team 1:07.10
 
710
5 Maeve Eckerman Sarasota YMCA Sharks 1:08.81
 
653 PB
6 Ariana Vizcaya Clearwater Aquatic Team 1:09.34
 
508 PB
7 Olivia Solano Sarasota Tsunami Swim Team 1:09.80
 
621 PB
8 Lilija Pflanz Blue Wave Swimming 1:09.98
 
488
9 Gabriela Paredes Central Florida Metro (Orlando) YMCA 1:10.92
 
586 PB
10 Gwen Hazel Sarasota Tsunami Swim Team 1:11.41
 
444 PB
11 Chloe Karamsadkar Windermere Lakers 1:11.71
 
435 PB
12 Bailey Scott Tampa Metro YMCA 1:12.29
 
418
13 Kainoa Acol Gulf Coast Swim Team 1:12.73
 
405
14 Abigail Maniace Central Florida Metro (Orlando) YMCA 1:13.36
 
511
15 Abigail Hite Sarasota Tsunami Swim Team 1:13.40
 
386 PB
16 Adrianna Lojewski --- (unattached) 1:13.64
 
379 PB
17 Stephanie Green Sarasota Tsunami Swim Team 1:14.19
 
486 PB
18 Zoe Schwartz South County-FL 1:14.41
 
480 PB
19 Lauren Blevins Greater Tampa Swimming Assn 1:14.52
 
354 PB
20 Michaela Walker Blue Wave Swimming 1:14.65
 
350 PB
21 Addyson Domian South County-FL 1:15.07
 
339 PB
22 Abigail Hissa Greater Tampa Swimming Assn 1:15.19
 
457 PB
23 Valeria Smirnov Sarasota YMCA Sharks 1:15.63
 
324 PB
24 Norah Alwood Blue Wave Swimming 1:16.69
 
295 PB
25 Guenevere Cushman Sarasota YMCA Sharks 1:17.44
 
276
26 Laney Cocchiola Greater Tampa Swimming Assn 1:17.54
 
274
27 Jennah Hafsi Tampa Metro YMCA 1:18.01
 
262
28 Isabella Paraiso Tampa Metro YMCA 1:18.55
 
248
29 Sophia Presby Clearwater Aquatic Team 1:18.72
 
244 PB
30 Hayden Heim Greater Tampa Swimming Assn 1:18.90
 
240 PB
31 Laura Pace Sarasota Tsunami Swim Team 1:19.77
 
219
32 Sydney Koshinski Sarasota YMCA Sharks 1:19.81
 
331
33 Cassandra Jones Windermere Lakers 1:19.91
 
329 PB
34 Giovanna Guttridge Sarasota YMCA Sharks 1:20.01
 
214
35 Sabrina Salas Greater Tampa Swimming Assn 1:20.98
 
191 PB
36 Alyssa Kemp South County-FL 1:23.42
 
243 PB
37 Jena Caitlyn Ruste Florida Elite Sw 1:23.46
 
243
38 Jade Hoffmeier Greater Tampa Swimming Assn 1:24.92
 
210 PB
39 Madilyn Ervin Blue Wave Swimming 1:26.47
 
177 PB
40 Madison Curry Blue Wave Swimming 1:27.18
 
163 PB
41 Lillian Minahan Sarasota YMCA Sharks 1:28.16
 
58
42 Claire LeBlanc Blue Wave Swimming 1:28.65
 
134 PB
43 Avery Gordon Tampa Metro YMCA 1:28.82
 
131
44 Ava D'Amico Tampa Metro YMCA 1:29.28
 
42 PB
45 Anabel Tocco South County-FL 1:29.99
 
110
46 Malika Mansur Tampa Metro YMCA 1:30.06
 
32 PB
47 Payton Griffin Sarasota Tsunami Swim Team 1:31.05
 
93 PB
48 Sophia Kuykendall Greater Tampa Swimming Assn 1:32.04
 
77
49 Mya Mitchell Gulf Coast Swim Team 1:36.87
 
18
50 Isabella Steenburgh Sarasota Tsunami Swim Team 1:37.01
 
16
51 Kaitlyn Pratt Tampa Metro YMCA 1:37.95
 
9
52 Amaya Velasquez Blue Wave Swimming 1:39.47
 
2
53 Gianna Pappalardo Tampa Metro YMCA 1:44.36
 
2
54 Samantha Bollinger Greater Tampa Swimming Assn 1:49.20
 
2
55 Helena Dinehart Titan Swim Team 1:55.51
 
2
56 Danica Birriel-Rivera Titan Swim Team 1:58.53
 
2
Natalia Strezenicky Sarasota Tsunami Swim Team NS
Kennedy Bullock Sarasota YMCA Sharks NS
Shelly DiLorenzo Sarasota Tsunami Swim Team NS
Drew Thorpe Greater Tampa Swimming Assn NS
Mariangel Velasquez Greater Tampa Swimming Assn NS
Kayla Fontcha Tampa Metro YMCA DQ
Katelyn Shi Greater Tampa Swimming Assn DQ
Madeline Flournoy Greater Tampa Swimming Assn DQ