Swimcloud

Speedo Champions Series - Gainesville

200 Breast Men

A Final LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Marco Guarente unattached 2:15.39
819 PB
2 Jared Pike Riptide Aquatics logoRiptide Aquatics 2:21.87
712 -1.2%
3 Grant Sanders Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 2:22.58
701 -5.0%
4 Brett Riley Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:22.78
698 +5.0% SB
5 Andrew Garner T2 Aquatics logoT2 Aquatics 2:23.65
686 +4.6% PB
6 Kevin Degrijze East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 2:23.77
684 +2.9% SB
7 Dylan Brisco Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:26.79
643 +4.4% SB
8 Christopher Dieffenthaller Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 2:28.23
624 -0.6%
B Final LCM
Name Team Time FINA Imp
9 Cobi Lopez Miro Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:25.22
664 -1.8%
10 Ansen Meyer Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:26.86
642 +1.3% PB
11 Tommy Nagle unattached 2:26.90
641 +10.7% PB
12 Hector Rodriguez Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:27.38
635 -0.7%
13 Julian Hill Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:28.32
623 +1.5% SB
14 Austin Wheeler Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:29.05
614 +4.1% PB
15 Samuel Quintero unattached 2:29.98
602 -0.7%
16 Juan Pablo Pineda South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:30.28
599 -1.8%
C Final LCM
Name Team Time FINA Imp
17 Mikey Challis Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:27.87
629 +1.9% SB
18 Harry Herrera Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:29.14
613 +0.2% PB
19 Jack Wessell Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:29.61
607 +5.2% SB
20 Jonathan Kim Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:30.57
595 -0.1%
21 Ryaan Hatoum Berkeley Barracudas logoBerkeley Barracudas 2:34.36
553 -8.3%
22 Ryan Rosal Clearwater Aquatic Team logoClearwater Aquatic Team 2:35.91
536 -1.9%
23 Steven Rua Swim Florida logoSwim Florida 2:36.66
529
24 Jose Hermida Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 2:37.07
524
D Final LCM
Name Team Time FINA Imp
25 Jackson Harlan Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:32.38
574 -0.1%
26 Dylan Hacker Charlotte County Swimming logoCharlotte County Swimming 2:32.68
571 -0.3%
27 Julian Smith Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:33.77
559 +6.8% PB
28 Jonathan Piccarreto Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 2:35.02
546 +3.8% PB
29 Craig Martins Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 2:37.30
522 +0.5% PB
30 Evan Weber South County-FL logoSouth County-FL 2:37.59
519 +2.7% SB
31 Kenan Kocoglu TS Aquatics logoTS Aquatics 2:39.38
502 +0.4% PB
Spencer Howery Gulf Coast Swim Team logoGulf Coast Swim Team 2:44.70
455 +0.5% PB
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Marco Guarente unattached 2:22.71
699
2 Jared Pike Riptide Aquatics logoRiptide Aquatics 2:23.14
693 -2.1%
3 Grant Sanders Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 2:23.43
689 -5.6%
4 Brett Riley Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:26.28
649 +2.7% SB
5 Andrew Garner T2 Aquatics logoT2 Aquatics 2:27.76
630 +1.9% PB
6 Kevin Degrijze East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 2:27.95
628 +0.1% SB
7 Christopher Dieffenthaller Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 2:28.50
621 -0.8%
8 Dylan Brisco Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:29.29
611 +2.7% SB
9 Joshua Zuchowski Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 2:30.04
602 +0.8% SB
10 Cobi Lopez Miro Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:30.05
602 -5.2%
11 Ansen Meyer Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:30.08
601 -0.9%
12 Hector Rodriguez Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:30.11
601 -2.5%
13 Tommy Nagle unattached 2:30.78
593 +8.4% SB
14 Samuel Quintero unattached 2:30.87
592 -1.3%
15 Juan Pablo Pineda South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:30.88
592 -2.2%
16 Gabe Parnell Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 2:31.03
590 -0.8%
17 Austin Wheeler Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:31.34
586 +2.7% SB
18 Rafi Chambasian Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:31.69
582 +3.6% SB
19 Julian Hill Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:32.03
578 -1.0%
20 Mikey Challis Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:32.38
574 -1.1%
21 Jack Wessell Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:32.94
568 +3.1% SB
22 Harry Herrera Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:32.99
568 -2.4%
23 Ryaan Hatoum Berkeley Barracudas logoBerkeley Barracudas 2:34.40
552 -8.4%
24 Jonathan Kim Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:34.64
550 -2.8%
25 Zach Bennett Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 2:34.86
547
26 Ryan Rosal Clearwater Aquatic Team logoClearwater Aquatic Team 2:34.95
546 -1.3%
27 Wilson Ward Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 2:35.63
539 -4.8%
28 Jose Hermida Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 2:36.25
533
29 Steven Rua Swim Florida logoSwim Florida 2:36.30
532
30 Casey Aten Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:36.65
529 +1.7% PB
31 Julian Smith Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:36.92
526 +4.9% PB
32 Jackson Harlan Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:37.45
521 -3.4%
33 Spencer Howery Gulf Coast Swim Team logoGulf Coast Swim Team 2:37.48
520 +4.8% PB
34 Dylan Hacker Charlotte County Swimming logoCharlotte County Swimming 2:37.69
518 -3.6%
35 Evan Weber South County-FL logoSouth County-FL 2:38.42
511 +2.2% SB
36 Craig Martins Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 2:38.59
510 -0.3%
37 Kenan Kocoglu TS Aquatics logoTS Aquatics 2:38.61
509 +0.9% PB
38 Jonathan Piccarreto Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 2:38.87
507 +1.4% PB
39 Xander Gardner Sarasota Tsunami Swim Team logoSarasota Tsunami Swim Team 2:39.31
503
40 Josh Bennett Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 2:39.58
500 +0.7% SB
41 Austin Erickson Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 2:40.67
490 +1.9% SB
42 Oscar Marquardt Sea Dragon Aquat logoSea Dragon Aquat 2:40.74
489 -2.3%
43 Ryan Gibbons Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:41.16
486 +6.1% PB
44 Dylan Bechtold unattached 2:41.49
483 -2.9%
45 Zachary Szmania Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:41.81
480 -4.9%
46 David Carrasquillo Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:42.11
477 -1.6%
47 Andrew LeClair Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:42.19
476 -1.4%
48 Nathaniel Chon Highlander Aquatic Club logoHighlander Aquatic Club 2:42.23
476 -1.7%
49 Bora Hurst Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 2:42.26
476 -0.2%
50 David Blanco TS Aquatics logoTS Aquatics 2:42.45
474 +4.4% PB
51 Chris Barton Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:42.58
473 -3.1%
52 Ryan Pritchard Planet Swim Aqua logoPlanet Swim Aqua 2:42.66
472 -1.9%
53 Alex Golding South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 2:42.82
471 -2.3%
54 Dylan Smiley Miami Country Day Aquatics logoMiami Country Day Aquatics 2:42.88
470 -4.9%
55 Philip Moldovanu Wahoos of Wellington logoWahoos of Wellington 2:43.34
466 -0.6%
56 Ryan Ledo Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 2:43.74
463
57 Matthew Beecher Treasure Coast Swimming Conquistadors logoTreasure Coast Swimming Conquistadors 2:43.85
462 +4.3% PB
58 Ezequiel Negron Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:43.88
462 PB
59 Ryan Brander Coral Springs Swim Club logoCoral Springs Swim Club 2:44.23
459 +1.7% PB
60 Max Eckerman Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:44.81
454 -3.5%
61 LIAM SCHINDLER Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 2:45.85
446 -0.8%
62 Tyler Peng Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 2:47.12
435 -2.7%
63 Samuel Grimme Berkeley Barracudas logoBerkeley Barracudas 2:47.70
431
64 Callum Grobler Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:48.71
423 -3.8%
65 Matthew Long Winter Haven Sti logoWinter Haven Sti 2:49.27
419 -3.0%
66 Michael Panariello Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:49.88
415 -2.6%
67 Yender Rojas Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 2:50.15
413
68 Anthony Kirchner Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 2:53.71
388 -4.6%
69 Samuel Manrique YMCA of Broward County logoYMCA of Broward County 2:59.62
351
Alexander Gusev Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks NS
Jack Hattery Bolles School Sharks logoBolles School Sharks NS
Carlos Nava Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami NS
Thomas Chasser Blue Dolfins logoBlue Dolfins NS
Brandon Cheong Gator Swim Club logoGator Swim Club NS
Brett Saunders Tampa Elite Aqua logoTampa Elite Aqua NS