Login
Register
Login
Register
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
Close
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
Swedish Grand Prix 3
Completed
Mar 11–13, 2022
LCM
Kungsbacka, SWE
Swedish Grand Prix 3
Meet Dashboard
200 IM
Event
50 Free
100 Free
200 Free
400 Free
800 Free
1500 Free
50 Back
100 Back
200 Back
50 Breast
100 Breast
200 Breast
50 Fly
100 Fly
200 Fly
200 IM
400 IM
400 Free Relay
400 Medley Relay
Women
Gender
Men
Women
13 and over (13+)
Finals
Name
Team
Time
RT
FINA
1
Hanna Bergman
SK Poseidon
SK Poseidon
2:15.96
0.77
798
PB
2
Lisa Nystrand
SK Neptun
SK Neptun
2:16.64
0.79
786
3
Clara Rybak-Andersen
Gentofte Svømmeklub
Gentofte Svømmeklub
2:19.44
0.77
740
4
Emilia Ronningdal
Helsingborgs Simsällskap
Helsingborgs Simsällskap
2:22.31
0.71
696
5
Tea Winblad
Malmö Kappsimningsklubb
Malmö Kappsimningsklubb
2:23.00
0.66
686
PB
6
Lina Nielsen
Uddevalla Sim
Uddevalla Sim
2:23.12
0.75
684
PB
9
Hilja Schimmel
Falköpings Simsällskap
Falköpings Simsällskap
2:23.13
0.68
684
PB
7
Silja Vert-Mönig
Stavanger Svommeklubb
Stavanger Svommeklubb
2:23.59
0.70
678
8
Linnea Gipperth
Spårvägen Simförening
Spårvägen Simförening
2:23.80
0.67
675
PB
10
Sara Wallberg
Norrköpings Kappsimningsklubb
Norrköpings Kappsimningsklubb
2:27.31
0.75
628
11
Thilde Smedbäck
Linköpings Allmänna SS
Linköpings Allmänna SS
2:27.98
0.77
619
12
Wilma Hultberg
Helsingborgs Simsällskap
Helsingborgs Simsällskap
2:28.49
0.77
613
PB
13
Saga Boråker
Jönköpings Simsällskap
Jönköpings Simsällskap
2:28.86
0.78
608
PB
14
Jonette Laegreid
Bergensvømmerne
Bergensvømmerne
2:29.13
0.70
605
15
Sabina Alman
Helsingborgs Simsällskap
Helsingborgs Simsällskap
2:30.34
0.68
590
16
Telma Maltesjo
Helsingborgs Simsällskap
Helsingborgs Simsällskap
2:30.65
0.65
587
PB
Preliminaries
Name
Team
Time
RT
FINA
Imp
1
Lisa Nystrand
SK Neptun
SK Neptun
2:19.17
0.75
744
–
2
Clara Rybak-Andersen
Gentofte Svømmeklub
Gentofte Svømmeklub
2:20.35
0.76
726
–
3
Emilia Ronningdal
Helsingborgs Simsällskap
Helsingborgs Simsällskap
2:20.73
0.71
720
–
PB
4
Hanna Bergman
SK Poseidon
SK Poseidon
2:20.81
0.78
719
–
5
Tea Winblad
Malmö Kappsimningsklubb
Malmö Kappsimningsklubb
2:23.25
0.63
682
–
PB
6
Silja Vert-Mönig
Stavanger Svommeklubb
Stavanger Svommeklubb
2:24.52
0.69
665
–
7
Linnea Gipperth
Spårvägen Simförening
Spårvägen Simförening
2:24.70
0.68
662
–
8
Lina Nielsen
Uddevalla Sim
Uddevalla Sim
2:24.82
0.70
660
–
PB
9
Amanda Da Silva B. Madsen
Gentofte Svømmeklub
Gentofte Svømmeklub
2:25.60
0.66
650
–
10
Hilja Schimmel
Falköpings Simsällskap
Falköpings Simsällskap
2:25.99
0.69
645
–
11
Telma Maltesjo
Helsingborgs Simsällskap
Helsingborgs Simsällskap
2:29.14
0.68
605
–
PB
12
Johanna Andersson
Malmö Kappsimningsklubb
Malmö Kappsimningsklubb
2:29.18
0.75
604
–
13
Saga Boråker
Jönköpings Simsällskap
Jönköpings Simsällskap
2:29.21
0.80
604
–
PB
14
Thilde Smedbäck
Linköpings Allmänna SS
Linköpings Allmänna SS
2:29.32
0.80
603
–
15
Sara Wallberg
Norrköpings Kappsimningsklubb
Norrköpings Kappsimningsklubb
2:29.47
0.74
601
–
16
Jonette Laegreid
Bergensvømmerne
Bergensvømmerne
2:29.51
0.69
600
–
17
Moa Bergdahl
SK Laxen
SK Laxen
2:29.69
0.76
598
–
PB
18
Sabina Alman
Helsingborgs Simsällskap
Helsingborgs Simsällskap
2:30.23
0.70
592
–
19
Wilma Hultberg
Helsingborgs Simsällskap
Helsingborgs Simsällskap
2:30.31
0.75
591
–
PB
20
Siri Lindén
KARLSKRONA
KARLSKRONA
2:30.45
0.70
589
–
PB
21
Boel Bergquist
SK Poseidon
SK Poseidon
2:31.20
0.77
580
–
22
Alma Thunberg
Spårvägen Simförening
Spårvägen Simförening
2:31.36
0.79
579
–
PB
23
Ebba Holgersson
Helsingborgs Simsällskap
Helsingborgs Simsällskap
2:31.37
0.72
578
–
24
Tone Sandsjö
Spårvägen Simförening
Spårvägen Simförening
2:32.28
0.72
568
–
PB
25
Erma Duratovic
Trelleborg Sim
Trelleborg Sim
2:32.45
0.67
566
+0.3%
SB
26
Felicia Klintemar
SK Neptun
SK Neptun
2:33.42
0.71
556
–
27
Emma Jönsson
Helsingborgs Simsällskap
Helsingborgs Simsällskap
2:33.46
0.79
555
–
PB
28
Ida Rudelius
Jönköpings Simsällskap
Jönköpings Simsällskap
2:33.82
0.70
551
–
29
Emmy Hällkvist
TÄBY SIM
TÄBY SIM
2:34.04
0.66
549
–
PB
30
Kiira Mauranen
SK Neptun
SK Neptun
2:34.08
0.76
548
–
31
Ella Renholm
Väsby Simsällskap
Väsby Simsällskap
2:34.46
0.73
544
–
PB
32
Sara Nyqvist
Kungsbacka Simssällskap
Kungsbacka Simssällskap
2:35.09
0.76
538
–
33
Stella Warborn
Föreningen Varberg Sim
Föreningen Varberg Sim
2:35.25
0.79
536
–
34
Pernilla Lindberg
Simklubben S 02
Simklubben S 02
2:35.82
0.71
530
–
PB
35
Jennifer Nyblom
TÄBY SIM
TÄBY SIM
2:35.97
0.69
529
–
36
Emma Ragnarsson
Helsingborgs Simsällskap
Helsingborgs Simsällskap
2:36.22
0.69
526
–
37
Sigurjóna Ragnheiðardóttir
Kungsbacka Simssällskap
Kungsbacka Simssällskap
2:37.46
0.63
514
–
PB
38
Amanda Böhrén
SK Elfsborg
SK Elfsborg
2:41.86
0.75
473
–
PB
39
Hilda Hou Vasiiliagou
Helsingborgs Simsällskap
Helsingborgs Simsällskap
2:42.60
0.67
467
–
–
Ingrid Elise Borgstrøm
Randaberg IL
Randaberg IL
NS
–
–
–
Events
Close
Dummy text
Friday 11 March 2022 17:00
1
400 IM Men
2
400 IM Women
3
1500 Free Men
4
1500 Free Women
Saturday 12 March 2022 10:00
5
200 Free Men Prelims
6
100 Free Women Prelims
7
100 Breast Men Prelims
8
50 Breast Women Prelims
9
100 Fly Men Prelims
10
100 Back Women Prelims
11
50 Back Men Prelims
12
200 Fly Women Prelims
13
200 IM Men Prelims
14
400 Free Women Prelims
15
50 Free Men Prelims
16
200 Breast Women Prelims
17
800 Free Men
18
50 Fly Women Prelims
19
200 Back Men Prelims
Saturday 12 March 2022 17:00
5
200 Free Men Finals
6
100 Free Women Finals
7
100 Breast Men Finals
8
50 Breast Women Finals
9
100 Fly Men Finals
10
100 Back Women Finals
11
50 Back Men Finals
12
200 Fly Women Finals
13
200 IM Men Finals
14
400 Free Women Finals
15
50 Free Men Finals
16
200 Breast Women Finals
18
50 Fly Women Finals
19
200 Back Men Finals
20
400 Medley Relay Mixed
Sunday 13 March 2022 09:00
21
200 Free Women Prelims
22
100 Free Men Prelims
23
100 Breast Women Prelims
24
50 Breast Men Prelims
25
100 Fly Women Prelims
26
100 Back Men Prelims
27
50 Back Women Prelims
28
200 Fly Men Prelims
29
200 IM Women Prelims
30
400 Free Men Prelims
31
50 Free Women Prelims
32
200 Breast Men Prelims
33
800 Free Women
34
50 Fly Men Prelims
35
200 Back Women Prelims
Sunday 13 March 2022 16:00
21
200 Free Women Finals
22
100 Free Men Finals
23
100 Breast Women Finals
24
50 Breast Men Finals
25
100 Fly Women Finals
26
100 Back Men Finals
27
50 Back Women Finals
28
200 Fly Men Finals
29
200 IM Women Finals
30
400 Free Men Finals
31
50 Free Women Finals
32
200 Breast Men Finals
34
50 Fly Men Finals
35
200 Back Women Finals
36
400 Free Relay Mixed
Events
Events
50 Free
100 Free
200 Free
400 Free
800 Free
1500 Free
50 Back
100 Back
200 Back
50 Breast
100 Breast
200 Breast
50 Fly
100 Fly
200 Fly
200 IM
400 IM
200 Free Relay
400 Free Relay
800 Free Relay
200 Medley Relay
400 Medley Relay