Swimcloud

IHSA Girls State Championships

  • Completed
  • Nov. 17–18, 2017
  • SCY
  • Winnetka, IL

200 Free Relay Women

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Oswego East (A) Oswego East
  1. Grace Cooper
  2. Georgia White
  3. Mariana Kraus
  4. Emily Giles
1:33.06
 
158
2 Rosary (A) Rosary
  1. Athena Ye
  2. Emily Ryan
  3. Anne Tavierne
  4. Kat Mueller
1:33.27
 
157
3 Neuqua Valley (A) Neuqua Valley
  1. Tiffanie Ruan
  2. Kristen Stege
  3. Rachel Stege
  4. Megan Ciezczak
1:34.02
 
154
4 Saint Charles North (A) Saint Charles North
  1. Kayleigh Lewis
  2. Mallory Jump
  3. Jules Engesser
  4. Megan Armstrong
1:34.70
 
151
5 Metea Valley (A) Metea Valley
  1. Laurel Bludgen
  2. Natalie Lafferty
  3. Amy Patterson
  4. Anna Scovill
1:34.74
 
151
6 Lyons Township N (A) Lyons Township N
  1. Eleanor Tuerk
  2. Eleanor McMeen
  3. Mary Kate Gannon
  4. Cal Dunn
1:35.33
 
148
7 Naperville Central (A) Naperville Central
  1. Alexa Puccini
  2. Lisa Johnson
  3. Audrey Coffey
  4. Natalie Hey
1:35.44
 
147
8 New Trier (A) New Trier
  1. Joelle Ohr
  2. Emma Eldring
  3. Olivia Lantry
  4. Sophia Girgenti
1:35.45
 
147
9 Hinsdale Central (A) Hinsdale Central
  1. Maddie Fowler
  2. Maud Willemse
  3. Emily Graham
  4. Anna Gruvberger
1:35.51
 
147
10 Glenbard West (A) Glenbard West
  1. Madi Field
  2. Jane Denenberg
  3. Megan Murphy
  4. Kate Morris
1:36.10
 
145
11 Fenton (A) Fenton
  1. Grace Rogowski
  2. Blaire West
  3. Perri Stahl
  4. Ciara Mulcahy
1:36.34
 
143
12 Dunlap (A) Dunlap
  1. Elizabeth Sowards
  2. Annie Pollard
  3. Savannah Sowards
  4. Emma Theobald
1:36.64
 
142
13 Loyola Academy (A) Loyola Academy
  1. Shannon Kearney
  2. Cassidy Coughlin
  3. Chloe Brown
  4. Margaret Guanci
1:36.90
 
141
14 Metamora (A) Metamora
  1. Kelsey Alderson
  2. Brooke Barlow
  3. Emmie Brockhouse
  4. Maggie Dean
1:36.96
 
141
15 Saint Ignatius College Prep (A) Saint Ignatius College Prep
  1. Kira Tiv
  2. Summer Brainin
  3. Madison Schiml
  4. Lauren Cox
1:37.10
 
140
16 Adlai Stevenson (A) Adlai Stevenson
  1. Ashley Carollo
  2. Iza Pelka
  3. Claire Huang
  4. Lucy Stevens
1:37.28
 
139
17 Warren (A) Warren
  1. Carissa Barker
  2. Danielle Glisovich
  3. Alyssa Church
  4. Megan Wong
1:37.70
 
138
18 Vernon Hills (A) Vernon Hills
  1. Casey Craffey
  2. Drew Petereit
  3. Ellie Long
  4. Anna Long
1:37.79
 
137
19 Waubonsie Valley (A) Waubonsie Valley
  1. Rebecca Farber
  2. Kylie Mears
  3. Emily Hennessy
  4. Lily Hunt
1:37.86
 
137
20 Plainfield (A) Plainfield
  1. Kali Franckowiak
  2. Jessica Davis
  3. Sam Kershner
  4. Claire Kolb
1:38.04
 
136
21 Downers Grove South (A) Downers Grove South
  1. Jorie Selig
  2. Melanie Scheiblein
  3. Madeline Padavic
  4. Makaila Scheiblein
1:38.07
 
136
22 Libertyville (A) Libertyville
  1. Ava Amidei
  2. Alexandra Eastmond
  3. Emma Gleason
  4. Anna Heard
1:38.21
 
136
23 Naperville North (A) Naperville North
  1. Kelly Zhou
  2. Alli Horn
  3. Claire Brown
  4. Isabelle Rocco
1:38.61
 
134
24 Deerfield (A) Deerfield
  1. Lily Kurzydlo
  2. Elizabeth Hardner
  3. Nicole Piatek
  4. Ariela Katz
1:38.66
 
134
25 Glenbrook South (A) Glenbrook South
  1. Catherine Devine
  2. Alexis Kachkin
  3. Emsela Orocevic
  4. Nomun Saintur
1:38.84
 
133
26 University (Urbana) (A) University (Urbana)
  1. Elizabeth Atkinson
  2. Raine Bernhard
  3. Reed Broaders
  4. Ema Rajic
1:39.12
 
132
27 Oak Park & River Forest (A) Oak Park & River Forest
  1. Sara Segal
  2. Alex Gill
  3. Emma Wojack
  4. Natalie Ungaretti
1:39.25
 
131
28 Evanston Township (A) Evanston Township
  1. Lane Raedle
  2. Erin Long
  3. Kathleen Donati
  4. Leah Friedman
1:39.37
 
131
29 Saint Charles East (A) Saint Charles East
  1. Mary Jania
  2. Kayla Jones
  3. Molly Yetter
  4. Madison Supple
1:39.39
 
131
30 Barrington (A) Barrington
  1. Addy Reader
  2. Emma Graves
  3. Tea Ragnini
  4. Bridget O'Leary
1:39.69
 
129
30 Bartlett (A) Bartlett
  1. Paige Edmier
  2. Abby Hultquist
  3. Sydney Kelly
  4. Emily Rygula
1:39.69
 
129
32 Lincoln Way Central (A) Lincoln Way Central
  1. Belle Dutka
  2. Kiera Bulger
  3. Julia Signorelli
  4. Madi Jager
1:40.16
 
128
33 Edwardsville (A) Edwardsville
  1. Sahar Rabiei
  2. Autumn Grinter
  3. Allison Naylor
  4. Josie Bushell
1:40.23
 
127
34 Carl Sandburg (A) Carl Sandburg
  1. Madison Stuursma
  2. Natalie Barkowski
  3. Ashley Asiddao
  4. Bella Wrobel
1:40.52
 
126
35 Byron (A) Byron
  1. Gretchen Bushman
  2. Kylie Shaw
  3. Leah Drengenberg
  4. Katie Drezen
1:41.90
 
121