Login
Register
Login
Register
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
Close
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
Ontario Junior International
Completed
Dec 16–18, 2022
SCM
Toronto Pan Am Sports Centre - Toronto, ON, CAN
Ontario Junior International
Meet Dashboard
800 Free
Event
50 Free
100 Free
200 Free
400 Free
800 Free
1500 Free
50 Back
100 Back
200 Back
50 Breast
100 Breast
200 Breast
50 Fly
100 Fly
200 Fly
200 IM
400 IM
400 Free Relay
800 Free Relay
400 Medley Relay
Men
Gender
Men
Women
18-
Timed Finals
Name
Team
Time
Score
Imp
1
Tyler Melbourne-smith
Swim England Junior Squad
Swim England Junior Squad
7:50.04
5
–
2
Harry Wynne-Jones
Swim England Junior Squad
Swim England Junior Squad
8:03.22
3
–
PB
3
Laon Kim
HYACK SWIM CLUB
HYACK SWIM CLUB
8:05.12
1
–
4
Zergio Quevedo
Quebec Team
Quebec Team
8:12.37
–
–
5
Victor Dagenais
Club Aquatique Montréal
Club Aquatique Montréal
8:12.82
–
–
PB
6
Eric Dupre
MANTA SWIM CLUB
MANTA SWIM CLUB
8:13.44
–
+4.6%
PB
7
Marc-Olivier Lecavalier
Club de Natation Samak
Club de Natation Samak
8:15.16
–
–
8
Timothé Barbeau
Neptune Natation
Neptune Natation
8:15.47
–
–
9
Edouard Duffy
Club Aquatique Montréal
Club Aquatique Montréal
8:15.87
–
–
10
Thomas Langlois
Quebec Team
Quebec Team
8:19.00
–
–
PB
11
Mathew Powalowski
Markham Aquatic Club
Markham Aquatic Club
8:21.16
–
+0.5%
PB
12
William Debroux
Barrie Trojan Swim Club
Barrie Trojan Swim Club
8:25.01
–
+4.6%
PB
13
Isaac Allen
Whitby Swimming
Whitby Swimming
8:25.60
–
–
14
Quinn Matteis
Windsor Aquatic Club
Windsor Aquatic Club
8:26.72
–
–
15
Jordan Schaepper
Nepean Kanata Barracudas
Nepean Kanata Barracudas
8:27.01
–
–
PB
16
Paul Orogo
HYACK SWIM CLUB
HYACK SWIM CLUB
8:29.04
–
–
PB
17
Brian Dietz
Etobicoke Swimming
Etobicoke Swimming
8:30.57
–
-1.3%
18
Sergey Chernomorchenko
Pacific Sea Wolves
Pacific Sea Wolves
8:30.74
–
–
PB
19
William Morin
Club Aquatique Montréal
Club Aquatique Montréal
8:31.61
–
–
20
Eduard Rusu
Neptune Natation
Neptune Natation
8:31.68
–
–
21
Dominik Kwiecien
Grande Prairie Piranhas
Grande Prairie Piranhas
8:31.84
–
–
PB
22
Simon Fonseca
Club Aquatique Montréal
Club Aquatique Montréal
8:31.87
–
–
23
Max Vorobiev
Markham Aquatic Club
Markham Aquatic Club
8:32.70
–
–
24
David Cortez
Club Aquatique Montréal
Club Aquatique Montréal
8:32.98
–
–
PB
25
Connor Barnardo
London Aquatic Club
London Aquatic Club
8:33.32
–
+0.6%
PB
26
MATHEUS SOUSA AVELAR
Pointe-Claire Swim Club
Pointe-Claire Swim Club
8:34.36
–
–
27
Jacob Wahba
Mississauga Swimming
Mississauga Swimming
8:36.64
–
-0.2%
28
Jaxson Row
St. John's Legends Swim Team
St. John's Legends Swim Team
8:38.58
–
–
PB
29
Owen Nicholson
Halifax Trojan Aquatic Club
Halifax Trojan Aquatic Club
8:39.25
–
–
PB
30
Émile Thifault
Elite Swimming (Canada)
Elite Swimming (Canada)
8:42.09
–
–
Events
Close
Dummy text
1
200 Free Women
2
200 Free Men Finals
3
100 Breast Women
4
100 Breast Men
5
400 IM Women
6
400 IM Men
7
100 Fly Women
8
100 Fly Men
9
50 Back Women Finals
10
50 Back Men Finals
11
1500 Free Women
12
800 Free Men
13
800 Free Relay Women
14
800 Free Relay Men
15
200 Fly Women
16
200 Fly Men
17
100 Back Women
18
100 Back Men
19
400 Free Women
20
400 Free Men
21
50 Free Women
22
50 Free Men Finals
23
200 Breast Women
24
200 Breast Men
25
50 Fly Women Finals
26
50 Fly Men
27
400 Free Relay Women
28
400 Free Relay Men
29
200 IM Women
30
200 IM Men
31
100 Free Women Finals
32
100 Free Men
33
200 Back Women
34
200 Back Men
35
50 Breast Women
36
50 Breast Men
37
800 Free Women
38
1500 Free Men
39
400 Medley Relay Women
40
400 Medley Relay Men
311
800 Free Women
314
200 Free Men
327
100 Free Women
509
50 Back Women Prelims Swimoff
510
50 Back Men Prelims Swimoff
522
50 Free Men Prelims Swimoff
525
50 Fly Women Prelims Swimoff
Events
Events
50 Free
100 Free
200 Free
400 Free
800 Free
1500 Free
50 Back
100 Back
200 Back
50 Breast
100 Breast
200 Breast
50 Fly
100 Fly
200 Fly
100 IM
200 IM
400 IM
200 Free Relay
400 Free Relay
800 Free Relay
200 Medley Relay
400 Medley Relay