Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Katrina Turgeon
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 528 | – | PB | |
2 |
Heidi Bieri
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 503 | – | PB | |
3 |
Kathryn Wu
Markham Aquatic Club
|
Markham Aquatic Club | 486 | – | PB | |
4 |
Stephanie Atkinson
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 479 | +1.1% | PB | |
5 |
Grace Simpson
Lakeshore Swim Club
|
Lakeshore Swim Club | 477 | +0.3% | PB | |
6 |
Sara Menif-Tenreiro
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 475 | – | ||
7 |
Grace Barnabe
Perth Stingrays Aquatic Club
|
Perth Stingrays Aquatic Club | 459 | – | ||
8 |
Fiona Stewart
Swim Ottawa
|
Swim Ottawa | 453 | – | PB | |
9 |
Chanpreet Riarh
Ottawa Swim Club
|
Ottawa Swim Club | 443 | – | ||
10 |
Ève Lampron
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 443 | – | PB | |
11 |
Océane Perreault
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 423 | – | ||
12 |
Maya Campbell
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 312 | +1.9% | PB | |
– |
Noémie Beaulieu
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | NS | – | – |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Lily Chubaty
Kingston Blue Marlins
|
Kingston Blue Marlins | 652 | ||
2 |
Abbey Nichols
Upper Canada Swim Club
|
Upper Canada Swim Club | 602 | PB | |
3 |
Mariel Vigneault-Larocque
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 586 | ||
4 |
Annie Ingo
Ernestown Barracuda Swim Club
|
Ernestown Barracuda Swim Club | 549 | PB | |
5 |
Mya Dolanjski
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 537 |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Katie Pain
Kingston Blue Marlins
|
Kingston Blue Marlins | 625 | ||
2 |
Lillian Terpstra
Carleton Place Water Dragons
|
Carleton Place Water Dragons | 577 | ||
3 |
Chloe Cooper-Kelly
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 545 | PB | |
4 |
Avery Kalic
Lakeshore Swim Club
|
Lakeshore Swim Club | 513 |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Dilara Pamuk
Goulbourn Sea Hawks
|
Goulbourn Sea Hawks | 512 | – | ||
2 |
Ella Rotherham
Lakeshore Swim Club
|
Lakeshore Swim Club | 487 | +0.7% | PB | |
3 |
Vivian Brulé
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 439 | – | ||
4 |
Teagan Knelsen
Goulbourn Sea Hawks
|
Goulbourn Sea Hawks | 415 | – | ||
5 |
Claire Mitchell
Lakeshore Swim Club
|
Lakeshore Swim Club | 388 | +1.9% | PB | |
6 |
Léanne Baril
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 333 | – | ||
7 |
Nadia Zhou
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 329 | – | ||
8 |
Mathilde Létourneau
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 317 | – | PB |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Willow Paraskevas
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 500 | – | PB | |
2 |
Maeve Atkinson
Markham Aquatic Club
|
Markham Aquatic Club | 499 | – | ||
3 |
Coralie Sabourin
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 459 | – | ||
4 |
Sophie Beauchesne
Swim Ottawa
|
Swim Ottawa | 457 | -1.2% | ||
5 |
Callista Bélanger
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 447 | – | ||
6 |
Rachel Peters
Markham Aquatic Club
|
Markham Aquatic Club | 444 | – | PB | |
7 |
Ava Webb
Carleton Place Water Dragons
|
Carleton Place Water Dragons | 435 | – | PB | |
8 |
Emma McKay
Goulbourn Sea Hawks
|
Goulbourn Sea Hawks | 429 | – | PB | |
9 |
Gemma Rudnicki
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 421 | +0.5% | PB | |
10 |
Stella Zhu
Markham Aquatic Club
|
Markham Aquatic Club | 406 | – | PB | |
11 |
Méanne Larochelle
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 400 | – | PB | |
12 |
Paige Leger
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 396 | +4.0% | PB | |
13 |
Vera Cereghino Arias
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 313 | – |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Baya Weiss-Reid
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 588 | PB | |
2 |
Emma Carrier Clarke
Lakeshore Swim Club
|
Lakeshore Swim Club | 575 | ||
3 |
Teah Forbes
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 568 | ||
4 |
Isabel Langridge
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 550 | PB | |
5 |
Olivia Howe
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 473 | PB |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Marie-Pierre Harvey
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 506 | ||
2 |
Ellie Helmstaedt
Ernestown Barracuda Swim Club
|
Ernestown Barracuda Swim Club | 474 | PB | |
3 |
Sophia Boscariol
Markham Aquatic Club
|
Markham Aquatic Club | 457 | ||
4 |
Samuelle Potvin
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 445 | ||
5 |
Brooke Holmes
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 409 | ||
6 |
Erinne Tian
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 358 | ||
7 |
Clara Duffy
Granite Gators Swim Team
|
Granite Gators Swim Team | 358 | ||
8 |
Lorie Hébert
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 342 | ||
9 |
Abir El Fatihi
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 340 |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Maxim Bellemare
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 511 | PB | |
2 |
Sienna Manzanares Scozzese
Markham Aquatic Club
|
Markham Aquatic Club | 507 | ||
3 |
Alexanne Bernier
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 505 | ||
4 |
Mia Frederiksen
Lakeshore Swim Club
|
Lakeshore Swim Club | 484 |