Name | Time | Score | Imp | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Daniel West
Houston
|
Houston | JR | 20 | +2.5% | PB | |
2 |
Alex Borisov
Baylor
|
Baylor | JR | 17 | -0.8% | ||
3 |
Eli Tate
Maryville
|
Maryville | SR | 16 | +1.8% | PB | |
4 |
Reece Gallagher Gallagher
Mc Callie
|
Mc Callie | JR | 15 | +3.8% | PB | |
5 |
Jack Hamilton
Webb School
|
Webb School | SR | 14 | +2.9% | PB | |
6 |
Harper Houk
Hardin Valley
|
Hardin Valley | JR | 13 | -0.8% | ||
7 |
Julian Nosarzewski
Farragut
|
Farragut | SR | 12 | +1.7% | PB | |
8 |
Daniel Unhuryan
Baylor
|
Baylor | JR | 11 | +3.5% | PB |
Name | Time | Score | Imp | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
9 |
Will Tippett
Baylor
|
Baylor | JR | 9 | +3.1% | PB | |
10 |
Austin Kinsler
Pope John Paul II (Hendersonville)
|
Pope John Paul II (Hendersonville) | SR | 7 | +0.8% | PB | |
11 |
Michael Glasson
Ensworth
|
Ensworth | SR | 6 | +2.5% | PB | |
12 |
Kobe Evans
Grainger County
|
Grainger County | SR | 5 | +4.3% | PB | |
13 |
Jack Beachboard
Coffee County Central
|
Coffee County Central | SR | 4 | +0.6% | PB | |
14 |
Joseph Addison
Memphis HEA
|
Memphis HEA | SR | 3 | +1.8% | PB | |
15 |
David Horne
Mc Callie
|
Mc Callie | SR | 2 | +7.9% | SB | |
16 |
Austin Shih
Brentwood
|
Brentwood | JR | 1 | +0.6% | PB |
Name | Time | NISCA | Imp | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Daniel West
Houston
|
Houston | JR | 149 | +2.1% | PB | |
2 |
Alex Borisov
Baylor
|
Baylor | JR | 143 | -2.0% | ||
3 |
Jack Hamilton
Webb School
|
Webb School | SR | 136 | +3.2% | PB | |
4 |
Eli Tate
Maryville
|
Maryville | SR | 136 | +0.9% | PB | |
5 |
Julian Nosarzewski
Farragut
|
Farragut | SR | 134 | +2.1% | PB | |
6 |
Daniel Unhuryan
Baylor
|
Baylor | JR | 133 | +3.7% | PB | |
7 |
Harper Houk
Hardin Valley
|
Hardin Valley | JR | 133 | -1.0% | ||
8 |
Reece Gallagher Gallagher
Mc Callie
|
Mc Callie | JR | 132 | +2.7% | PB | |
9 |
Will Tippett
Baylor
|
Baylor | JR | 128 | +2.7% | PB | |
10 |
Michael Glasson
Ensworth
|
Ensworth | SR | 127 | +2.5% | PB | |
11 |
Joseph Addison
Memphis HEA
|
Memphis HEA | SR | 124 | +2.6% | PB | |
12 |
Jack Beachboard
Coffee County Central
|
Coffee County Central | SR | 122 | -0.2% | ||
13 |
Kobe Evans
Grainger County
|
Grainger County | SR | 121 | +3.1% | PB | |
14 |
Austin Kinsler
Pope John Paul II (Hendersonville)
|
Pope John Paul II (Hendersonville) | SR | 120 | -1.4% | ||
15 |
David Horne
Mc Callie
|
Mc Callie | SR | 117 | +8.1% | SB | |
16 |
Austin Shih
Brentwood
|
Brentwood | JR | 117 | +2.0% | PB | |
17 |
Drew Snider
Houston
|
Houston | SR | 116 | +0.5% | PB | |
18 |
Chase Post
Signal Mountain
|
Signal Mountain | SO | 113 | +1.7% | PB | |
19 |
Ian Frakes
Bradley Central
|
Bradley Central | FR | 112 | +1.3% | PB | |
20 |
Ethan Chou
Oak Ridge
|
Oak Ridge | JR | 110 | +1.3% | PB | |
21 |
Aylor Huneycutt
Middle Tennessee HEA
|
Middle Tennessee HEA | SO | 109 | +1.6% | PB | |
22 |
Sam Tate
Maryville
|
Maryville | SO | 109 | -2.4% | ||
23 |
Adam Sutherland
Madison Academic
|
Madison Academic | JR | 107 | +0.5% | PB | |
24 |
Luc Ferro
Saint Benedict (Auburndale)
|
Saint Benedict (Auburndale) | FR | 106 | -1.1% | ||
25 |
Vidar Hondorf
Oak Ridge
|
Oak Ridge | JR | 106 | -2.2% | ||
26 |
Andrew Nguyen
Brentwood Academy
|
Brentwood Academy | JR | 105 | +3.5% | PB | |
27 |
Malachi Boyle
Berean Christian (Knoxville)
|
Berean Christian (Knoxville) | FR | 105 | +1.7% | PB | |
28 |
Tucker Couch
Tennessee (Bristol)
|
Tennessee (Bristol) | JR | 105 | +4.1% | PB | |
29 |
Julian Killius
Hume-Fogg Academic Magnet
|
Hume-Fogg Academic Magnet | SO | 103 | -2.0% | ||
30 |
Colin Murray
Ensworth
|
Ensworth | JR | 103 | +0.6% | PB | |
31 |
Charlie Han
Baylor
|
Baylor | FR | 103 | -1.0% | ||
32 |
Connor York
Riverdale
|
Riverdale | SR | 103 | +4.0% | PB | |
33 |
Mike Cho
L&N Stem
|
L&N Stem | SR | 102 | +1.3% | SB | |
34 |
Christian McIntire
Ravenwood
|
Ravenwood | SO | 99 | -0.2% | ||
35 |
Daniel Eshelman
L&N Stem
|
L&N Stem | SR | 99 | +6.2% | SB | |
36 |
Luke Gormsen
Brentwood
|
Brentwood | SR | 98 | +4.3% | SB | |
37 |
Samuel Bender
Tennessee (Bristol)
|
Tennessee (Bristol) | SR | 96 | +7.8% | PB | |
38 |
Tyler Hinderliter
Collierville
|
Collierville | SR | 95 | -0.8% | ||
39 |
Jonathan Clark
University School of Nashville
|
University School of Nashville | 8 | 93 | +0.2% | PB | |
40 |
Seji Sasaki
University School of Nashville
|
University School of Nashville | SO | 93 | +1.5% | PB | |
41 |
Peyton Smith
Centennial (Franklin)
|
Centennial (Franklin) | JR | 90 | +1.7% | PB | |
42 |
Caleb Aslinger
Mc Callie
|
Mc Callie | JR | 90 | – | ||
43 |
Zeke Engle
Ravenwood
|
Ravenwood | FR | 88 | -0.6% | ||
44 |
Austin Bromley
Oakland
|
Oakland | JR | 86 | +0.9% | PB | |
45 |
Fletcher Patterson
Christ Presbyterian
|
Christ Presbyterian | JR | 85 | +0.4% | PB | |
46 |
Brady Franklin
Lawrence County
|
Lawrence County | JR | 85 | -0.3% | ||
47 |
Mason Wettengel
Pope John Paul II (Hendersonville)
|
Pope John Paul II (Hendersonville) | SO | 84 | +2.4% | PB | |
48 |
Luke Hunt
Cleveland
|
Cleveland | SO | 83 | +3.3% | PB | |
49 |
Joshua Rutledge
Enrichment Fello
|
Enrichment Fello | FR | 83 | +3.3% | PB | |
50 |
Harris Tennyson
Memphis University School
|
Memphis University School | JR | 83 | -0.2% | ||
51 |
Tino Ferranti
Pope John Paul II (Hendersonville)
|
Pope John Paul II (Hendersonville) | FR | 82 | -0.3% | ||
52 |
William Grobmyer
University School of Nashville
|
University School of Nashville | FR | 81 | – | PB | |
53 |
Brendan Cook
Nolensville
|
Nolensville | SO | 80 | +2.9% | SB | |
54 |
Noah Wilson
East
|
East | SO | 80 | – | ||
55 |
Clarkson Shoaf
Memphis University School
|
Memphis University School | FR | 80 | – | ||
56 |
Jackson Hays
Memphis University School
|
Memphis University School | SR | 80 | +2.7% | SB | |
57 |
Jack Allen
Dobyns Bennett
|
Dobyns Bennett | FR | 79 | +0.9% | PB | |
58 |
Polycarpe Ancelet
West Knoxville
|
West Knoxville | SO | 79 | – | ||
59 |
Elliott Fesler
Bearden
|
Bearden | SO | 79 | +3.8% | PB | |
60 |
James Jennette
Riverdale
|
Riverdale | SR | 78 | -0.1% | ||
61 |
Noah Hornback
Maryville
|
Maryville | SO | 77 | +1.5% | PB | |
61 |
Christian Contreras
Father Ryan
|
Father Ryan | SO | 77 | +3.4% | PB | |
63 |
Harrison Huntsinger
Knoxville Catholic
|
Knoxville Catholic | JR | 76 | – | PB | |
63 |
Issac Johnson
Sullivan South
|
Sullivan South | SR | 76 | +0.5% | PB | |
65 |
Avi Dixit
White Station
|
White Station | SR | 75 | +1.4% | PB | |
66 |
Michael Rook
Collierville
|
Collierville | – | 75 | – | PB | |
67 |
Creed Loy
Halls
|
Halls | FR | 73 | +2.0% | PB | |
68 |
Eric Schneider
Franklin
|
Franklin | SO | 71 | +0.2% | PB | |
69 |
Jackson Breeding
Science Hill
|
Science Hill | SR | 70 | -1.3% | ||
70 |
Paul Greene
Farragut
|
Farragut | FR | 70 | -0.6% | ||
71 |
Loch Hardin
Hardin Valley
|
Hardin Valley | SR | 68 | – | PB | |
72 |
Adam Karakurt
Briarcrest Christian
|
Briarcrest Christian | SO | 67 | -1.9% | ||
73 |
Jack Hartert
Martin Luther King
|
Martin Luther King | FR | 65 | -2.7% | ||
– |
Max Arnold
West Knoxville
|
West Knoxville | FR | – | – | ||
– |
Will Nahley
Montgomery Bell
|
Montgomery Bell | SR | NS | – | – |