Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Lukas Bücker
SG Euregio Swim Team
|
SG Euregio Swim Team | 736 | PB | |
2 |
Noah Berlin
SG WAGO 1950
|
SG WAGO 1950 | 663 | ||
3 |
Richard Braunberger
SG Frankfurt
|
SG Frankfurt | 646 | ||
4 |
Vasileios Tekidis
Wasserfreunde Bielefeld
|
Wasserfreunde Bielefeld | 626 | PB | |
5 |
Jonte Petersen
Hamburger SC
|
Hamburger SC | 545 | ||
– |
Niklas Heelein
Wfr. Fechenheim
|
Wfr. Fechenheim | NS | – |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Till Willi Steyer
SV HalleSaale
|
SV HalleSaale | 800 | ||
2 |
Aaron Schmidt
SG Neuss
|
SG Neuss | 782 | PB | |
3 |
Jasper Grünewald
SC Magdeburg
|
SC Magdeburg | 745 |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Nikita Rodenko
SG Mittelfranken
|
SG Mittelfranken | 736 | PB | |
2 |
Max Brandenstein
SV Würzburg 05
|
SV Würzburg 05 | 706 | PB | |
3 |
Noam Chrobok
Vfl Sindelfingen
|
Vfl Sindelfingen | 688 | PB | |
4 |
Nick Werner
SSG Saar Max Ritter
|
SSG Saar Max Ritter | 650 | PB | |
5 |
Alexander Grätz
Schwimmklub Greiz v. 1924
|
Schwimmklub Greiz v. 1924 | 647 | PB | |
6 |
Malte Ahrens
SSG Braunschweig
|
SSG Braunschweig | 646 | ||
7 |
Tim Heidenreich
Dresdner Delphine
|
Dresdner Delphine | 629 | ||
8 |
Amon Bode
TWG 1861 Göttingen
|
TWG 1861 Göttingen | 622 | PB | |
9 |
Lennart Plaschke
SC Wiesbaden
|
SC Wiesbaden | 621 | ||
10 |
Niclas Weiß
SC Magdeburg
|
SC Magdeburg | 614 |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Danny Schmidt
SG Frankfurt
|
SG Frankfurt | 764 | ||
2 |
Max Helget
SGR Karlsruhe
|
SGR Karlsruhe | 739 | PB | |
3 |
Ben Langner
SC Magdeburg
|
SC Magdeburg | 698 | PB | |
4 |
Lukas Märtens
SC Magdeburg
|
SC Magdeburg | 684 | PB |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Jon Kantzenbach
SC Wiesbaden
|
SC Wiesbaden | 698 | – | PB | |
2 |
Leon Heiermann
SG Dortmund
|
SG Dortmund | 689 | +1.2% | PB | |
3 |
Eric Gustavus
Potsdamer SV
|
Potsdamer SV | 664 | – | ||
4 |
Oliver Klemet
TV Wetzlar
|
TV Wetzlar | 655 | – | PB | |
5 |
Marek Jahn
Vfl Sindelfingen
|
Vfl Sindelfingen | 652 | – | PB | |
6 |
Yael Balz
SG Stadtwerke München
|
SG Stadtwerke München | 648 | – | ||
7 |
Maxim Dalke
WFR Spandau 04
|
WFR Spandau 04 | 645 | – | PB | |
8 |
Nicklas Bohn
Unattached
|
Unattached | 637 | – | ||
9 |
Max Schenke
SV Region Stuttgart
|
SV Region Stuttgart | 619 | – | ||
10 |
Timon Schmitz
SG Neuss
|
SG Neuss | 619 | – | ||
11 |
Julius Ganss
SV Nikar Heidelberg
|
SV Nikar Heidelberg | 618 | – | ||
12 |
Maximilian Skalski
TV 1843 Dillenburg
|
TV 1843 Dillenburg | 610 | – | ||
13 |
Linus Launhardt
SC Delphin Lübeck von 1960 e.V.
|
SC Delphin Lübeck von 1960 e.V. | 600 | – | PB | |
14 |
Tobias Düll
SG Frankfurt
|
SG Frankfurt | 588 | – | ||
15 |
Niklas Hellmich
Erster Offenbacher SC
|
Erster Offenbacher SC | 587 | – | PB | |
16 |
Constantin Richter
SC Chemnitz von 1892
|
SC Chemnitz von 1892 | 585 | – | PB | |
17 |
Alexander Menzel
TPSK 1925
|
TPSK 1925 | 572 | – | ||
18 |
Felix Schreiner
SSG Reutlingen-Tübingen
|
SSG Reutlingen-Tübingen | 569 | – | ||
19 |
Simon Meier
SG Mülheim
|
SG Mülheim | 562 | – |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Sven Schwarz
W98 Hannover
|
W98 Hannover | 812 | PB | |
2 |
Markus Kriks
W98 Hannover
|
W98 Hannover | 718 | PB |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Silas Beth
SG Bad Schwartau
|
SG Bad Schwartau | 748 | PB |