Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Brandon Lacroix
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 628 | ||
2 |
Nicholas Harterre
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 570 | ||
3 |
Thomas MacMillan
Perth Stingrays Aquatic Club
|
Perth Stingrays Aquatic Club | 535 | PB | |
4 |
Dylan Phee
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 522 | PB | |
5 |
Adam Chard
Kingston Blue Marlins
|
Kingston Blue Marlins | 513 | ||
6 |
Mateo Munoz
Kingston Blue Marlins
|
Kingston Blue Marlins | 476 | ||
7 |
Xavier Pimentel
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 460 | ||
8 |
Aidan Stever
Northumberland Aquatic Club
|
Northumberland Aquatic Club | 411 |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Luc Guenette
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 350 | ||
2 |
Justin Gobeil
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 328 | ||
3 |
Hayden Bloom
Swim Ottawa
|
Swim Ottawa | 322 | PB | |
4 |
Alex Beauchesne
Swim Ottawa
|
Swim Ottawa | 304 | PB | |
5 |
Miguel Lamarche-Tardif
Hawkesbury Orca Swim Team
|
Hawkesbury Orca Swim Team | 301 | ||
6 |
Michaël Richard
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 300 |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Hayden Bloom
Swim Ottawa
|
Swim Ottawa | 313 | ||
2 |
Alex Beauchesne
Swim Ottawa
|
Swim Ottawa | 309 | PB | |
3 |
Luc Guenette
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 307 | ||
4 |
Justin Gobeil
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 301 | ||
5 |
Miguel Lamarche-Tardif
Hawkesbury Orca Swim Team
|
Hawkesbury Orca Swim Team | 297 | ||
6 |
Michaël Richard
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 285 |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Zacharie Genier
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 496 | ||
2 |
Matthew Tylee
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 444 | ||
3 |
Gerrit Abrams
Upper Canada Swim Club
|
Upper Canada Swim Club | 397 | PB | |
4 |
Christopher D'Souza
Ottawa Y Olympians
|
Ottawa Y Olympians | 385 | ||
5 |
Luis Ibarra
Ottawa Y Olympians
|
Ottawa Y Olympians | 293 | PB | |
– |
Matthew Dahlgren
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | NS | – |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Steven Lett
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 332 | PB | |
2 |
Leo Dufour
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 273 | ||
3 |
Patrick Tompkins
Peterborough Swim Club
|
Peterborough Swim Club | 256 | ||
4 |
Guillaume Larose
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 236 | PB | |
5 |
Lewis Crighton
Kingston Blue Marlins
|
Kingston Blue Marlins | 225 | ||
6 |
Seth Basler
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 209 | ||
7 |
Domenic Coppola
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 208 |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Zacharie Genier
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 428 | ||
2 |
Gerrit Abrams
Upper Canada Swim Club
|
Upper Canada Swim Club | 401 | PB | |
3 |
Matthew Tylee
Timmins Marlins Swim Club
|
Timmins Marlins Swim Club | 395 | ||
4 |
Christopher D'Souza
Ottawa Y Olympians
|
Ottawa Y Olympians | 384 | ||
5 |
Matthew Dahlgren
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 369 | PB | |
6 |
Luis Ibarra
Ottawa Y Olympians
|
Ottawa Y Olympians | 292 | PB |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Steven Lett
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 302 | PB | |
2 |
Leo Dufour
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 247 | ||
3 |
Patrick Tompkins
Peterborough Swim Club
|
Peterborough Swim Club | 240 | ||
4 |
Alex Millar
Goulbourn Sea Hawks
|
Goulbourn Sea Hawks | 227 | PB | |
5 |
Lewis Crighton
Kingston Blue Marlins
|
Kingston Blue Marlins | 222 | ||
5 |
Simon Remington-Molgat
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 222 | ||
7 |
Guillaume Larose
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 221 | PB | |
8 |
Seth Basler
Greater Ottawa Kingfish S C
|
Greater Ottawa Kingfish S C | 194 | ||
9 |
Domenic Coppola
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue
|
C A Régional De L'Abitibi-Temiscamingue | 190 | ||
10 |
Jack Stratford
Northumberland Aquatic Club
|
Northumberland Aquatic Club | 111 |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Yann Zephyr
Natation Gatineau
|
Natation Gatineau | 262 | ||
2 |
John Norton
Upper Canada Swim Club
|
Upper Canada Swim Club | 204 |