Swimcloud

Indiana Age Group Long Course Championships

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Tyler Schwertfeger Fishers Area Swimming Tigers logo 2:01.82
800 +10.0% PB
2 Griffin Poulsen Munster Swim Club logo 2:02.02
795
3 Alejandro Kincaid Duneland Swim Club logo 2:03.66
760 +6.3% PB
4 Kayden Lancaster Carmel Swim Club logo 2:04.11
860 +8.2% PB
5 Jack Donovan Zionsville Swim Club logo 2:04.20
748 +4.9% PB
6 Tristin Bratt Northridge Area Swimming Association logo 2:07.74
673
7 Ryan Malicki Carmel Swim Club logo 2:09.11
645 +2.9% PB
8 Kenny Reed Munster Swim Club logo 2:11.07
606
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Anthony Ries Fish Aquatics logo 2:03.82
756 +4.0% PB
10 Benjamin Clarkston Center Grove Aquatic Club logo 2:05.27
725
11 Maverick Bray Avon Community Swim Team logo 2:05.48
721
12 Lucas Byrd Elkhart United A logo 2:08.13
665 +3.1% PB
13 Caleb Peschke Brownsburg Swim Club logo 2:08.29
662 +3.5% PB
14 Colin Kostbade Duneland Swim Club logo 2:08.32
770 +6.7% PB
15 Victor Vatchev Munster Swim Club logo 2:08.35
661
16 Owen Dankert Three Rivers Aquatic Club logo 2:13.31
669
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Tyler Schwertfeger Fishers Area Swimming Tigers logo 2:03.70
759 +8.6% PB
2 Griffin Poulsen Munster Swim Club logo 2:04.30
746
3 Alejandro Kincaid Duneland Swim Club logo 2:04.79
735 +5.5% PB
4 Kayden Lancaster Carmel Swim Club logo 2:04.84
844 +7.7% PB
5 Jack Donovan Zionsville Swim Club logo 2:05.20
727 +4.2% PB
6 Ryan Malicki Carmel Swim Club logo 2:05.24
726 +5.8% PB
7 Kenny Reed Munster Swim Club logo 2:05.96
711
8 Tristin Bratt Northridge Area Swimming Association logo 2:06.06
708
9 Benjamin Clarkston Center Grove Aquatic Club logo 2:06.54
698
10 Anthony Ries Fish Aquatics logo 2:06.55
698 +1.9% PB
11 Owen Dankert Three Rivers Aquatic Club logo 2:06.86
801 PB
12 Maverick Bray Avon Community Swim Team logo 2:06.96
690
13 Victor Vatchev Munster Swim Club logo 2:07.29
683
14 Colin Kostbade Duneland Swim Club logo 2:07.45
788 +7.3% PB
15 Caleb Peschke Brownsburg Swim Club logo 2:08.04
667 +3.7% PB
16 Lucas Byrd Elkhart United A logo 2:08.60
656 +2.8% PB
17 Logan Ayres Fishers Area Swimming Tigers logo 2:09.08
646 +0.3% PB
18 Jordan Spilde Munster Swim Club logo 2:09.17
644
19 Gabriel Eschbach Irish Aquatics logo 2:09.21
643 +3.3% PB
20 Jacob Siewers Boonville Aquatic Dolphins logo 2:09.74
633
21 Brody Friend Washington Township Swim Club logo 2:10.87
718
22 Reed Beaumont Fishers Area Swimming Tigers logo 2:11.03
607 +3.6% PB
23 Cormac Fallon Duneland Swim Club logo 2:11.76
593 -1.7%
24 Christopher Holmes Mako Swim Team logo 2:12.02
588 PB
25 Connor Lathrop Carmel Swim Club logo 2:12.59
577 +0.3% PB
26 Connor Carlile Fishers Area Swimming Tigers logo 2:12.76
680
27 Hayden Jones Fort Wayne Swim Team logo 2:13.29
563
28 Nicholas Plumb Carmel Swim Club logo 2:13.53
665 -2.1%
29 Corban Warner Hendricks Elite Aquatic Team logo 2:14.07
548
30 Jonas Knorr Michiana Stars Swimming logo 2:15.09
529 -3.9%
31 Alejandro Garcia Fishers Area Swimming Tigers logo 2:16.70
499 +3.1% PB
32 Bryce Scott Duneland Swim Club logo 2:17.51
485 -1.7%
33 Griffen Weber Lake Central Barracudas logo 2:18.51
467
34 Chandler Marsh Fort Wayne Swim Team logo 2:18.97
459
35 Michael Dempsey Munster Swim Club logo 2:19.20
455
36 Gannon Crosser Yorktown Swim Club logo 2:20.16
539 +1.8% PB

Filters