Swimcloud

Indiana Age Group Short Course Championships

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Spencer Koehrn Swac Swim Team logo 1:56.95
848 +3.3% PB
2 Will Modglin Zionsville Swim Club logo 1:57.92
931 +1.8% PB
3 Luke Dibley Northridge Area Swimming Association logo 2:00.87
761 +6.6% PB
4 Kenny Reed Munster Swim Club logo 2:02.79
720
5 Alejandro Kincaid Duneland Swim Club logo 2:03.31
812 PB
6 Blake Rains Franklin Regional logo 2:08.20
608 +1.6% PB
7 Alejandro Casas Viper Aquatic Swim Team logo 2:08.24
608 -3.3%
Ryan Malicki Carmel Swim Club logo DQ
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Reed Beaumont Fishers Area Swimming Tigers logo 2:04.04
693 PB
10 David Gabrick Carmel Swim Club logo 2:04.12
692 +5.2% PB
11 Tristin Bratt Northridge Area Swimming Association logo 2:04.30
688 +1.9% PB
12 Alexander Raglin Counsilman Center Indiana Swim Team logo 2:05.07
672 PB
13 Albertus Magnu Nusawardhana Franklin Regional logo 2:05.51
663 +2.1% PB
14 Riki Iwase Carmel Swim Club logo 2:06.97
633 +3.6% PB
15 Noah Brauer Viper Aquatic Swim Team logo 2:07.27
627 PB
16 Bradley Norris Zionsville Swim Club logo 2:08.36
605 +5.5% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Spencer Koehrn Swac Swim Team logo 1:59.31
795 +1.3% PB
2 Will Modglin Zionsville Swim Club logo 1:59.92
886 +0.1% PB
3 Luke Dibley Northridge Area Swimming Association logo 2:02.14
734 +5.7% PB
4 Kenny Reed Munster Swim Club logo 2:02.55
725
5 Blake Rains Franklin Regional logo 2:03.39
707 +5.3% PB
6 Ryan Malicki Carmel Swim Club logo 2:03.40
707 +7.3% PB
7 Alejandro Casas Viper Aquatic Swim Team logo 2:03.68
701 +0.4% PB
8 Alejandro Kincaid Duneland Swim Club logo 2:03.81
801 PB
9 Alexander Raglin Counsilman Center Indiana Swim Team logo 2:04.22
690 PB
10 Tristin Bratt Northridge Area Swimming Association logo 2:05.53
662 +0.9% PB
11 Noah Brauer Viper Aquatic Swim Team logo 2:06.06
652 PB
12 David Gabrick Carmel Swim Club logo 2:06.45
644 +3.4% PB
13 Albertus Magnu Nusawardhana Franklin Regional logo 2:06.53
642 +1.3% PB
14 Bradley Norris Zionsville Swim Club logo 2:07.12
630 +6.4% PB
15 Reed Beaumont Fishers Area Swimming Tigers logo 2:07.38
625 PB
16 Riki Iwase Carmel Swim Club logo 2:07.43
624 +3.3% PB
17 Eric Tinsley Lake Central Barracudas logo 2:07.90
614 +4.2% PB
18 Jack Donovan Zionsville Swim Club logo 2:08.61
600 +1.3% PB
19 Conner Paris Riverside Aquatics Club logo 2:09.31
688 PB
20 Sammy Sierra South Bend Swim Club logo 2:09.50
583 +0.5% PB
21 Jordan Spilde Munster Swim Club logo 2:09.57
682
22 Nick Edwards Carmel Swim Club logo 2:10.24
568
23 Peter Rider Boilermaker Aquatics logo 2:10.32
667 PB
24 Michael Dempsey Munster Swim Club logo 2:10.56
562
25 Hayden Jones Fort Wayne Swim Team logo 2:10.59
662 PB
26 Jacob Johnson Brownsburg Swim Club logo 2:10.64
561 -0.2%
27 Aidan Tharp Duneland Swim Club logo 2:10.70
660
28 Erick Cavazos Pike Township Swim Club logo 2:11.05
553
29 Tyler Schwertfeger Fishers Area Swimming Tigers logo 2:11.69
541
30 Benjamin Aulbach Power Aquatics logo 2:11.88
537 -2.4%
31 Joey Smith Indian Creek Aquatic Club logo 2:12.16
532
32 Daniel Bennett Fishers Area Swimming Tigers logo 2:12.38
627 PB
33 Chase Merrell Fish Aquatics logo 2:12.97
516 +8.0% PB
34 KJ Sweeney Carmel Swim Club logo 2:13.80
600 -1.6%
35 William Hasselbrinck Brownsburg Swim Club logo 2:13.99
498
36 Carson Drish Southeastern Swim Club logo 2:15.68
467

Filters