Swimcloud

Indiana Age Group Short Course Championships

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Maverick Bray Avon Community Swim Team logo 1:52.51
893 +1.0% PB
2 Luke Dibley Northridge Area Swimming Association logo 1:57.92
778 +7.2% PB
3 Alexander Raglin Counsilman Center Indiana Swim Team logo 1:59.01
756 PB
4 Alejandro Kincaid Duneland Swim Club logo 1:59.78
853 +1.5% PB
5 Kyle Ponsler Fishers Area Swimming Tigers logo 2:00.28
730 PB
6 David Gabrick Carmel Swim Club logo 2:00.65
723 +5.4% PB
7 Kayden Lancaster Carmel Swim Club logo 2:01.32
822
8 Nicholas Plumb Carmel Swim Club logo 2:01.96
809
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Conner Paris Riverside Aquatics Club logo 2:01.08
826
10 Connor Lathrop Carmel Swim Club logo 2:03.81
660 +2.4% PB
11 Nicholas Sommers Avon Community Swim Team logo 2:05.84
732 +8.6% PB
12 Griffin Poulsen Munster Swim Club logo 2:06.36
610
13 Victor Vatchev Munster Swim Club logo 2:08.58
680
14 Albertus Magnu Nusawardhana Franklin Regional logo 2:09.11
559 -0.6%
15 Gannon Crosser Yorktown Swim Club logo 2:09.41
664
16 Louis Henderson Fishers Area Swimming Tigers logo 2:10.12
651
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Maverick Bray Avon Community Swim Team logo 1:55.29
834 -1.4%
2 Luke Dibley Northridge Area Swimming Association logo 1:57.56
786 +7.5% PB
3 Kyle Ponsler Fishers Area Swimming Tigers logo 1:58.57
765 PB
4 Alejandro Kincaid Duneland Swim Club logo 1:58.73
874 +2.3% PB
5 David Gabrick Carmel Swim Club logo 2:00.76
720 +5.4% PB
6 Kayden Lancaster Carmel Swim Club logo 2:01.00
828
7 Alexander Raglin Counsilman Center Indiana Swim Team logo 2:01.39
708 PB
8 Nicholas Plumb Carmel Swim Club logo 2:03.10
786
9 Griffin Poulsen Munster Swim Club logo 2:03.59
664
10 Connor Lathrop Carmel Swim Club logo 2:03.89
658 +2.4% PB
11 Conner Paris Riverside Aquatics Club logo 2:04.39
760
12 Victor Vatchev Munster Swim Club logo 2:05.48
739
13 Gannon Crosser Yorktown Swim Club logo 2:06.28
724
14 Nicholas Sommers Avon Community Swim Team logo 2:06.73
715 +7.9% PB
15 Louis Henderson Fishers Area Swimming Tigers logo 2:07.95
692
16 Albertus Magnu Nusawardhana Franklin Regional logo 2:09.90
544 -1.3%
17 Everett Burns Lawrence Swim Team logo 2:10.15
650 +3.7% PB
18 Leo Han Carmel Swim Club logo 2:10.86
637
19 Graham Asam Zionsville Swim Club logo 2:11.25
630 +1.8% PB
20 Jacob Siewers Boonville Aquatic Dolphins logo 2:11.29
629
21 William Raches Riviera Swim Club logo 2:11.88
618
22 Aidan McAlister Club O logo 2:12.02
506
23 Logan Ayres Fishers Area Swimming Tigers logo 2:12.55
496
24 Blake Day Donner Swim Club logo 2:15.18
450
25 Nicholas Weber East Central logo 2:16.23
540

Filters