Swimcloud

2008 Texas Invitational

  • Not Submitted
  • Dec 6, 2008
  • SCY
  • Points scored
  • Avg. performance
    796.6
  • Entries
    21
  • Personal best
  • Season best
  • New

Top Swims

More
Name Event Time
1 AJ Tipton 200 Y Fly 1:42.48
2 Jean Basson 1650 Y Free 14:52.20
3 Jake Tapp 200 Y Back 1:41.54
4 Bryan O'Connor 200 Y Back 1:41.55
5 Jordan Smith 100 Y Free 42.99
6 Andrew Callahan 200 Y Fly 1:45.38
7 Bobby Koubratoff 1650 Y Free 15:19.59
8 Marcus Titus 200 Y Breast 1:55.92
9 Ryan Richardson 100 Y Free 43.65
10 Jack Brown 200 Y Breast 1:56.45

Swimmers (21)

Entries

Bryan O'Connor
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Back Timed Finals #None None 1:41.55
Jack Brown
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Breast Timed Finals #None None 1:56.45
Andrew Callahan
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Fly Timed Finals #None None 1:45.38
Jordan Smith
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Free Timed Finals #None None 42.99
Ivan Tolic
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Back Timed Finals #None None 1:47.68
Tyler Svendsen
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Free Timed Finals #None None 44.78
Marcus Titus
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Breast Timed Finals #None None 1:55.92
Jordan Slaughter
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Fly Timed Finals #None None 1:46.51
Scott Jackson
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Back Timed Finals #None None 1:44.39
Pete Stacy
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Back Timed Finals #None None 1:45.00
Josh Arreguin
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Breast Timed Finals #None None 1:58.90
Nick Hadinger
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Back Timed Finals #None None 1:47.77
Robert Iddiols
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Free Timed Finals #None None 43.96
Bobby Koubratoff
Event Round Heat Lane Seed Time Place
1650 Y Free Timed Finals #None None 15:19.59
Jake Tapp
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Back Timed Finals #None None 1:41.54
AJ Tipton
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Fly Timed Finals #None None 1:42.48
Tom Cole
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Breast Timed Finals #None None 1:57.32
Jean Basson
Event Round Heat Lane Seed Time Place
1650 Y Free Timed Finals #None None 14:52.20
Ryan Richardson
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Free Timed Finals #None None 43.65
Adam Small
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Free Timed Finals #None None 44.79
Austen Thompson
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Back Timed Finals #None None 1:46.42
Relays
Event Round Heat Lane Seed Time Place
400 Y Free Relay (A) Timed Finals #None None 2:56.71
400 Y Free Relay (B) Timed Finals #None None 2:52.86
400 Y Free Relay (C) Timed Finals #None None 3:17.64
400 Y Free Relay (D) Timed Finals #None None 3:13.64