Name | Time | Score | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
T P Patrick
Indiana University Club
|
Indiana University Club | 26 | ||
2 |
Peter Jameson
Washington Township Swim Club
|
Washington Township Swim Club | 23 | ||
3 |
John Schmitt
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 22 | PB | |
4 |
Jonathan Ranochak
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 21 | PB | |
5 |
Ted Brown
Irish Aquatics
|
Irish Aquatics | 20 | PB | |
6 |
Eddie Kenney
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 19 | ||
7 |
Andrew Hoffman
Summit City Aqua
|
Summit City Aqua | 18 | PB | |
8 |
Lee Houchin
Indiana University Club
|
Indiana University Club | 17 |
Name | Time | Score | |||
---|---|---|---|---|---|
9 |
Chris Etherington
Power Aquatics
|
Power Aquatics | 15 | ||
10 |
Ben Hesen
Indiana University Club
|
Indiana University Club | 13 | PB | |
11 |
Benjamin Wachtel
Power Aquatics
|
Power Aquatics | 12 | ||
12 |
Craig Thompson
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 11 | PB | |
13 |
Dave Hedge
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 10 | PB | |
14 |
Danny Lutkus
Irish Aquatics
|
Irish Aquatics | 9 | ||
15 |
Will Ehresman
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 8 | PB | |
16 |
Ryan Millard
Lawrence Swim Team
|
Lawrence Swim Team | 7 | PB |
Name | Time | Score | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
17 |
John Mullen
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 5 | – | ||
18 |
Chris Pfaff
South Bend Swim Club
|
South Bend Swim Club | 3 | – | PB | |
19 |
Kenny Bower
Southeastern Swim Club
|
Southeastern Swim Club | 2 | – | PB | |
20 |
AJ Miller
Northridge Area Swimming Association
|
Northridge Area Swimming Association | 1 | – | PB | |
21 |
Patrick Valentine
Southeastern Swim Club
|
Southeastern Swim Club | – | +2.5% | PB | |
22 |
Ben Roscoe
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | – | – | PB | |
23 |
Nick Walkotten
Indiana University Club
|
Indiana University Club | – | – | ||
24 |
Alex Ismail
Washington Township Swim Club
|
Washington Township Swim Club | – | – | PB |
Name | Time | Pts | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Peter Jameson
Washington Township Swim Club
|
Washington Township Swim Club | 842 | – | PB | |
2 |
T P Patrick
Indiana University Club
|
Indiana University Club | 825 | – | ||
3 |
John Schmitt
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 805 | – | PB | |
4 |
Ted Brown
Irish Aquatics
|
Irish Aquatics | 798 | – | PB | |
5 |
Jonathan Ranochak
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 791 | – | PB | |
6 |
Eddie Kenney
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 790 | – | ||
6 |
Andrew Hoffman
Summit City Aqua
|
Summit City Aqua | 790 | – | PB | |
8 |
Lee Houchin
Indiana University Club
|
Indiana University Club | 778 | – | ||
9 |
Chris Etherington
Power Aquatics
|
Power Aquatics | 777 | – | ||
10 |
Craig Thompson
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 776 | – | PB | |
11 |
Dave Hedge
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 770 | – | PB | |
12 |
Danny Lutkus
Irish Aquatics
|
Irish Aquatics | 765 | – | PB | |
13 |
Ben Hesen
Indiana University Club
|
Indiana University Club | 761 | – | PB | |
14 |
Benjamin Wachtel
Power Aquatics
|
Power Aquatics | 806 | – | ||
15 |
Will Ehresman
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 748 | – | PB | |
16 |
Ryan Millard
Lawrence Swim Team
|
Lawrence Swim Team | 733 | – | PB | |
17 |
John Mullen
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 732 | – | ||
17 |
AJ Miller
Northridge Area Swimming Association
|
Northridge Area Swimming Association | 732 | – | PB | |
19 |
Nick Walkotten
Indiana University Club
|
Indiana University Club | 732 | – | ||
20 |
Kenny Bower
Southeastern Swim Club
|
Southeastern Swim Club | 729 | – | PB | |
21 |
Alex Ismail
Washington Township Swim Club
|
Washington Township Swim Club | 736 | – | PB | |
22 |
Chris Pfaff
South Bend Swim Club
|
South Bend Swim Club | 725 | – | PB | |
23 |
Patrick Valentine
Southeastern Swim Club
|
Southeastern Swim Club | 721 | +2.8% | PB | |
24 |
Ben Roscoe
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 720 | – | PB | |
25 |
Andrew Bretscher
Sugar Creek Swim Club
|
Sugar Creek Swim Club | 718 | – | PB | |
26 |
Nathan Kinney
Southeastern Swim Club
|
Southeastern Swim Club | 807 | +7.6% | PB | |
27 |
Brad Grieshop
Noblesville Swim Club
|
Noblesville Swim Club | 712 | – | PB | |
28 |
Kevin Bonanne
Carmel Swim Club
|
Carmel Swim Club | 718 | – | ||
29 |
Kyle Merrit
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 707 | – | PB | |
30 |
Drew Sease
Washington Township Swim Club
|
Washington Township Swim Club | 693 | – | ||
31 |
Joe Retrum
Southeastern Swim Club
|
Southeastern Swim Club | 691 | – | ||
32 |
Curtis Chaney
Fort Wayne Aquatics
|
Fort Wayne Aquatics | 698 | – | PB | |
33 |
A. J. Boeh
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 683 | – | PB | |
34 |
Spencer Osborne
Southeastern Swim Club
|
Southeastern Swim Club | 690 | – | PB | |
35 |
Nicholas Fanslau
Irish Aquatics
|
Irish Aquatics | 679 | – | ||
36 |
Nate Taylor
Kosciusko Community Ymca Shark
|
Kosciusko Community Ymca Shark | 676 | – | ||
36 |
Ronnie Hehn
Indiana University Club
|
Indiana University Club | 676 | – | ||
38 |
Zack Stockman
Irish Aquatics
|
Irish Aquatics | 672 | – | PB | |
39 |
JordAn Blackwell
Sugar Creek Swim Club
|
Sugar Creek Swim Club | 670 | – | PB | |
40 |
Dan Judge
Summit City Aqua
|
Summit City Aqua | 668 | – | PB | |
41 |
Matt Barr
Donner Swim Club
|
Donner Swim Club | 667 | – | ||
42 |
David Cavadini
Irish Aquatics
|
Irish Aquatics | 662 | – | PB | |
43 |
Aaron Edwards
Greater Evansville Aquatic Team
|
Greater Evansville Aquatic Team | 703 | +3.6% | PB | |
44 |
John Hartley
Washington Township Swim Club
|
Washington Township Swim Club | 644 | – | ||
45 |
Austin Mudd
Southeastern Swim Club
|
Southeastern Swim Club | 686 | – | ||
46 |
Gage Barry
Duneland Swim Club
|
Duneland Swim Club | 634 | – | ||
47 |
Ben Karwoski
Yorktown Swim Club
|
Yorktown Swim Club | 629 | – | ||
48 |
Mark Rushlow
Northridge Area Swimming Association
|
Northridge Area Swimming Association | 719 | – | PB | |
49 |
Jeremy Kline
Sugar Creek Swim Club
|
Sugar Creek Swim Club | 623 | – | ||
50 |
Luke Dickson
Washington Township Swim Club
|
Washington Township Swim Club | 618 | – | ||
51 |
Bryan Chovanec
Munster Swim Club
|
Munster Swim Club | 617 | – | ||
52 |
Ken Minturn
Washington Township Swim Club
|
Washington Township Swim Club | 615 | – | ||
53 |
Dean Fernadez
Irish Aquatics
|
Irish Aquatics | 611 | – | ||
54 |
Spenser Hanson
Northridge Area Swimming Association
|
Northridge Area Swimming Association | 609 | – | ||
55 |
Nathan Conner
Noblesville Swim Club
|
Noblesville Swim Club | 616 | – | ||
56 |
Alex Snyder
Sugar Creek Swim Club
|
Sugar Creek Swim Club | 650 | – | ||
57 |
Tom Crecelius
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | 606 | – | ||
58 |
David Peterson
Nike
|
Nike | 595 | – | PB | |
59 |
Evan Childers
Counsilman Center Indiana Swim Team
|
Counsilman Center Indiana Swim Team | 597 | – | ||
60 |
Jamey Hnatiuk
Union Township Swim Club
|
Union Township Swim Club | 585 | – | PB | |
61 |
Logan Elliott
Northridge Area Swimming Association
|
Northridge Area Swimming Association | 593 | – | ||
61 |
Robert Titcomb
Summit City Aqua
|
Summit City Aqua | 593 | – | ||
63 |
Eric Hercamp
Seymour Swimming
|
Seymour Swimming | 586 | – | ||
64 |
Adam Thieling
Duneland Swim Club
|
Duneland Swim Club | 619 | – | ||
65 |
Jason Blosser
Fort Wayne Aquatics
|
Fort Wayne Aquatics | 575 | – | ||
66 |
Philipe Kurz
Penn
|
Penn | 580 | – | ||
67 |
Adam Lill
Summit City Aqua
|
Summit City Aqua | 567 | – | ||
68 |
Kyle Frebel
Summit City Aqua
|
Summit City Aqua | 608 | – | ||
69 |
BJ Sayre
Avon Community Swim Team
|
Avon Community Swim Team | 569 | – | ||
69 |
Dane Mishler
Sugar Creek Swim Club
|
Sugar Creek Swim Club | 559 | – | PB | |
71 |
Alex Day
Pacesetter Aquatics
|
Pacesetter Aquatics | 568 | – | ||
72 |
Daniel Coats
Pacesetter Aquatics
|
Pacesetter Aquatics | 567 | – | ||
73 |
Vic Sikorski
Union Township Swim Club
|
Union Township Swim Club | 597 | – | ||
74 |
Daniel Walter
Southeastern Swim Club
|
Southeastern Swim Club | 551 | +1.4% | SB | |
75 |
Casey Edgar
Southeastern Swim Club
|
Southeastern Swim Club | 551 | – | ||
76 |
Tony DeBrota
Red Devil Aquatics Club
|
Red Devil Aquatics Club | 595 | – | ||
77 |
James DuPriest
Southside Indy Aquatics
|
Southside Indy Aquatics | 547 | – | ||
78 |
David Sivak
Nike
|
Nike | 548 | – | ||
79 |
Cameron Owen
Southeastern Swim Club
|
Southeastern Swim Club | 567 | – | ||
80 |
Josh Wien
Warren Aquatic Club
|
Warren Aquatic Club | 561 | – | ||
81 |
Pat Augustyn
Unattached
|
Unattached | 512 | – | ||
82 |
Jordan Extine
Yorktown Swim Club
|
Yorktown Swim Club | 511 | – | ||
83 |
Drew Avery
Lawrence Swim Team
|
Lawrence Swim Team | 597 | – | ||
84 |
Anderson Whipp
Summit City Aqua
|
Summit City Aqua | 594 | – | ||
85 |
Kyle House
East Central
|
East Central | 511 | – | ||
86 |
Luke Towne
Fort Wayne Aquatics
|
Fort Wayne Aquatics | 508 | – | ||
87 |
Krisna MacDonald
Lawrence Swim Team
|
Lawrence Swim Team | 540 | – | ||
88 |
Jacob Hill
Seymour Swimming
|
Seymour Swimming | 539 | – | ||
89 |
Kurt Greene
Mount Vernon Swim Team
|
Mount Vernon Swim Team | 514 | – | ||
90 |
Andy Hesen
Pacesetter Aquatics
|
Pacesetter Aquatics | 403 | – | ||
– |
Colin Stalnecker
Washington Township Swim Club
|
Washington Township Swim Club | NS | – | – | |
– |
Patrick Schultheiss
Boilermaker Aquatics
|
Boilermaker Aquatics | NS | – | – | |
– |
Wells Arwood
Yorktown Swim Club
|
Yorktown Swim Club | NS | – | – | |
– |
JK Koehler
Indiana University Club
|
Indiana University Club | NS | – | – |