Swimcloud
Franklin & Marshall @ The College of New Jersey
  • Points scored
  • Avg. performance
    505.1
  • Personal best
  • Season best

Top swims

More
Name Event Time
1 Tom Medvecky 200 Y Free 1:39.48
2 Tom Nawrot 100 Y Free 48.34
3 Ryan Clark 200 Y IM 2:00.10
4 Shawn Kircher 50 Y Free 22.27
5 Jesse Taylor 200 Y Free 1:50.87
6 Joseph Tseng 1000 Y Free 10:33.15
7 Ted Yoa 100 Y Breast 1:01.52
8 Myles O'Connor 50 Y Free 22.74
9 Jesse Taylor 100 Y Free 50.46
10 Joseph Tseng 100 Y Back 54.60

Relays

Name Event Time
1 TCNJ (D) 200 Y Free Relay
2 TCNJ (D) 200 Y Medley Relay
3 TCNJ (E) 200 Y Medley Relay
4 TCNJ (F) 200 Y Medley Relay
5 TCNJ 200 Y Medley Relay
6 TCNJ 200 Y Free Relay
7 TCNJ (B) 200 Y Medley Relay
8 TCNJ (B) 200 Y Free Relay
9 TCNJ (C) 200 Y Medley Relay
10 TCNJ (C) 200 Y Free Relay

Swimmers 17

Entries

Ryan Clark
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y IM Timed Finals #None None 2:00.10
Joseph Tseng
Event Round Heat Lane Seed Time Place
1000 Y Free Timed Finals #None None 10:33.15
100 Y Back Timed Finals #None None 54.60
Ted Yoa
Event Round Heat Lane Seed Time Place
50 Y Free Timed Finals #None None 23.42
100 Y Breast Timed Finals #None None 1:01.52
Tom Nawrot
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Free Timed Finals #None None 48.34
Jesse Taylor
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Free Timed Finals #None None 50.46
200 Y Free Timed Finals #None None 1:50.87
Shawn Kircher
Event Round Heat Lane Seed Time Place
50 Y Free Timed Finals #None None 22.27
Andrew Hessler
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y IM Timed Finals #None None 2:10.77
Aaron Moskovich
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Fly Timed Finals #None None 55.84
200 Y Free Timed Finals #None None 1:56.16
Tom Medvecky
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Free Timed Finals #None None 1:39.48
Herman Chu
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Fly Timed Finals #None None 55.41
Eric Rohrs
Event Round Heat Lane Seed Time Place
500 Y Free Timed Finals #None None 5:13.72
Myles O'Connor
Event Round Heat Lane Seed Time Place
50 Y Free Timed Finals #None None 22.74
Robert Moran
Event Round Heat Lane Seed Time Place
1000 Y Free Timed Finals #None None 10:57.37
James VanBiervliet
Event Round Heat Lane Seed Time Place
50 Y Free Timed Finals #None None 23.83
Mike Vernoia
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Fly Timed Finals #None None 54.73
Timothy Rauch
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Fly Timed Finals #None None 56.21
William Rose
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Free Timed Finals #None None 1:53.40
Relays
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Medley Relay (A) Timed Finals #None None 1:51.96
200 Y Free Relay (A) Timed Finals #None None 1:42.17
200 Y Medley Relay (B) Timed Finals #None None 1:57.11
200 Y Free Relay (B) Timed Finals #None None 1:46.94
200 Y Medley Relay (C) Timed Finals #None None 2:02.21
200 Y Free Relay (C) Timed Finals #None None 1:50.73
200 Y Medley Relay (D) Timed Finals #None None 1:38.71
200 Y Free Relay (D) Timed Finals #None None 1:22.29
200 Y Medley Relay (E) Timed Finals #None None 1:39.25
200 Y Medley Relay (F) Timed Finals #None None 1:39.28