Swimcloud

2008 Cows Colleges & Contentment Classic

  • Not Submitted
  • Nov 8, 2008
  • SCY
St. Olaf logo
Northfield, MN
  • Points scored
  • Avg. performance
    461.9
  • Entries
    61
  • Personal best
  • Season best
  • New

Top Swims

More
Name Event Time
1 Christopher Bateman 400 Y IM 4:14.10
2 Christopher Bateman 200 Y Breast 2:08.74
3 Nelson Westby 50 Y Free 21.96
4 Jacob Koch 200 Y IM 1:59.61
5 Kaegan Recher 200 Y Free 1:49.59
6 Kyle Biesecker 200 Y Free 1:49.67
7 Nate Bentley 1650 Y Free 17:20.10
8 Brock Edwards 200 Y Free 1:50.08
9 Nelson Westby 100 Y Back 53.28
10 Jacob Koch 100 Y Breast 1:00.65

Swimmers (25)

Entries

Kyle Biesecker
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Free Timed Finals #None None 1:49.67
200 Y Back Timed Finals #None None 2:03.03
Tom Kirihara
Event Round Heat Lane Seed Time Place
1650 Y Free Timed Finals #None None 18:54.52
200 Y Back Timed Finals #None None 2:10.10
Joel Money
Event Round Heat Lane Seed Time Place
50 Y Free Timed Finals #None None 24.06
200 Y Back Timed Finals #None None 2:12.18
Evan Plotz
Event Round Heat Lane Seed Time Place
50 Y Free Timed Finals #None None 23.63
100 Y Back Timed Finals #None None 1:00.36
200 Y Breast Timed Finals #None None 2:35.59
Danny O'Keefe
Event Round Heat Lane Seed Time Place
500 Y Free Timed Finals #None None 5:06.89
200 Y Free Timed Finals #None None 1:53.43
Luke Money
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Fly Timed Finals #None None 54.87
50 Y Free Timed Finals #None None 24.70
200 Y Fly Timed Finals #None None 2:05.60
Jacob Reinhart
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Fly Timed Finals #None None 57.52
100 Y Breast Timed Finals #None None 1:06.98
Steffen Docken
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Fly Timed Finals #None None 57.81
100 Y Back Timed Finals #None None 1:05.05
200 Y Fly Timed Finals #None None 2:15.63
Nate Bentley
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Fly Timed Finals #None None 58.81
1650 Y Free Timed Finals #None None 17:20.10
200 Y Fly Timed Finals #None None 2:11.57
Aaron Matuseski
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Fly Timed Finals #None None 1:00.41
100 Y Free Timed Finals #None None 51.72
50 Y Free Timed Finals #None None 23.68
Nyle Weldon
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Fly Timed Finals #None None 1:02.84
100 Y Free Timed Finals #None None 55.06
100 Y Back Timed Finals #None None 1:01.87
Kaegan Recher
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Free Timed Finals #None None 49.42
200 Y Free Timed Finals #None None 1:49.59
Ryan Berry
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Free Timed Finals #None None 53.05
50 Y Free Timed Finals #None None 23.99
100 Y Back Timed Finals #None None 1:02.26
Pete Heidorn
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Free Timed Finals #None None 55.69
50 Y Free Timed Finals #None None 23.83
Leif Moe-Lobeda
Event Round Heat Lane Seed Time Place
50 Y Free Timed Finals #None None 24.96
100 Y Back Timed Finals #None None 58.07
Brock Edwards
Event Round Heat Lane Seed Time Place
50 Y Free Timed Finals #None None 22.80
200 Y Free Timed Finals #None None 1:50.08
Nelson Westby
Event Round Heat Lane Seed Time Place
50 Y Free Timed Finals #None None 21.96
100 Y Back Timed Finals #None None 53.28
Luke Murrell
Event Round Heat Lane Seed Time Place
50 Y Free Timed Finals #None None 23.01
100 Y Back Timed Finals #None None 56.97
Andrew Verticchio
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Free Timed Finals #None None 50.75
50 Y Free Timed Finals #None None 23.70
200 Y Free Timed Finals #None None 1:54.79
Chase Liaboe
Event Round Heat Lane Seed Time Place
1650 Y Free Timed Finals #None None 17:54.34
200 Y Fly Timed Finals #None None 2:08.17
Daniel Meyer
Event Round Heat Lane Seed Time Place
50 Y Free Timed Finals #None None 23.29
100 Y Breast Timed Finals #None None 1:08.66
Jacob Koch
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Fly Timed Finals #None None 53.94
200 Y IM Timed Finals #None None 1:59.61
100 Y Breast Timed Finals #None None 1:00.65
Ryan Johnson
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Fly Timed Finals #None None 1:05.78
200 Y Breast Timed Finals #None None 2:36.44
100 Y Breast Timed Finals #None None 1:10.63
Matthew Lefebvre
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Free Timed Finals #None None 55.81
50 Y Free Timed Finals #None None 25.85
Christopher Bateman
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Free Timed Finals #None None 1:59.22
400 Y IM Timed Finals #None None 4:14.10
200 Y Breast Timed Finals #None None 2:08.74