Swimcloud
YMCA Long Course National Championships

YMCA Long Course National Championships

Preliminaries
Name Team Time FINA Imp
1 Ross Dant Hickory-NC logo 752 -0.2%
2 Hank Siefert Coffman Family YMCA logo 744 +0.4% SB
3 Robby Giller Wilton Y Wahoos Swim Club logo 740 +3.5% SB
4 Karl Bishop Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 740 -1.1%
5 Christopher Smith Red Bank Aquarockets Y logo 739 PB
6 Matt Haigh Ridley Area YMCA logo 739 PB
7 Grant House Countryside YMCA logo 736 +0.6% SB
8 Riley Pestorius Somerset Valley YMCA logo 731 PB
9 Ryan Waters Somerset Valley YMCA logo 730 +2.9% PB
10 Karsen Diepholz Rapid Area-MI logo 723 PB
11 Josh Cohen Fanwood Scotch Plains YMCA logo 721 +3.2% PB
12 Lexo Walker Wilton Y Wahoos Swim Club logo 711
13 Matthew Slabe Countryside YMCA logo 708 +4.9% SB
14 Zachary Snyder York YMCA logo 707 +1.2% SB
15 Price Agnew Y-Spartaquatics logo 702 PB
16 James Mostofi Wilton Y Wahoos Swim Club logo 702 PB
17 Alexander Ignatov Wilton Y Wahoos Swim Club logo 701 PB
18 Hassler Carroll M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 687 -2.8%
19 Connor Robison Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 684 PB
20 Nick Aukerman Kettering South Community YMCA logo 679 +1.0% SB
21 JC Greenwood Chambersburg Memorial YMCA logo 678 PB
22 Timothy Joyce Wilton Y Wahoos Swim Club logo 670 +0.9% PB
23 Patrick Butkovich M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 670 -2.2%
24 Tim Park Ridgewood YMCA logo 669 PB
25 William Suchy Wilton Y Wahoos Swim Club logo 665 PB
26 Gordon Steward Wyckoff Family YMCA logo 663
27 Erik Ryan Wilton Y Wahoos Swim Club logo 663 PB
28 Francis Biagioli Wyckoff Family YMCA logo 658
29 Benjamin Brewer Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 655
30 Kevin Fleck Fanwood Scotch Plains YMCA logo 647 PB
31 Wyatt BOYER Columbia Northwest Family YMCA logo 646 +0.3% PB
32 Robert Davis Kingswood Oxford School logo 645 +0.8% PB
33 Aaron Buzdygon Bradywine YMCA (Delaware) logo 645 +0.7% PB
34 Harrison Yi Wyckoff Family YMCA logo 642
35 Jacob Greene SWIM TYDE logo 641
36 Peter Lingo M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 640 PB
37 Erwin Ortiz Torres Western North Carolina YMCA logo 639 +3.8% PB
38 Matthew Kint York YMCA logo 634 PB
39 Corey Gambardella Soundview Family YMCA logo 633
40 Connor Wright Red Bank Aquarockets Y logo 629 PB
41 Thomas Powell Jennersville YMCA logo 628
42 Rak Hovart Y-Spartaquatics logo 627 PB
43 Brian Baggette METS logo 627 -0.6%
44 Tom Scrivanich Wyckoff Family YMCA logo 623
45 Greg Gardner Bradywine YMCA (Delaware) logo 623 +4.1% PB
46 Austin Theobald Countryside YMCA logo 616 +3.3% SB
47 Coleman Komishane YMCA of the North Shore logo 616 PB
48 Dimitri Maldonado Red Bank Aquarockets Y logo 614
49 Charlie Adl New Canaan YMCA Caimans logo 613 PB
50 Matt Lequang Hamilton Area YMCA logo 612 PB
51 Malcolm Doepke M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 612 +4.9% PB
52 Nick Nonnenmacher Wilton Y Wahoos Swim Club logo 610 -0.8%
53 Ethan Knorr Greensboro YMCA logo 608 PB
54 Dan Walsh Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 606
55 Justin Song Ridgewood YMCA logo 601 -1.2%
56 Jimmy Kelley M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 586 -1.2%
57 NINGNING LIU York YMCA logo 578 PB
58 Ali Kolenovic Ridgewood YMCA logo 574
59 Jorge Zelina Kettering South Community YMCA logo 571