Swimcloud

2015 Speedo Winter Junior Nationals- East

  • Completed
  • Dec. 09–12, 2015
  • SCY
  • Atlanta, GA

200 Breast Men

A Final SCY
Rank Name Team Time Points
1 Charles Vaughan Carmel Swim Club 1:58.25
 
956 PB
2 Matthew Otto Delaware Swim Team 1:58.27
 
981 PB
3 Jacob Montague Grosse Pointe Gators 1:58.66
 
949 PB
4 Daniel Chang Barracuda Swim Club of Northeast Tennessee 1:59.40
 
937 PB
5 AJ Bornstein Ridgefield Aquat 1:59.60
 
974 PB
6 Tommy Cope Dayton Raiders 2:00.47
 
881
7 Jake Foster Mason Manta Rays 2:00.70
 
955
7 Chandler Bray Avon Community Swim Team 2:00.70
 
914 PB
B Final SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
9 Will Chan SwimMAC Carolina 1:58.93
 
985 +4.8% PB
10 Charlie Swanson Nova of Virginia Aquatics, Inc 1:59.40
 
937 PB
11 Jared Norton Coast Guard Blue Dolphins 1:59.88
 
928 PB
12 Evan Zhang Laguardia Aquatic Club 2:01.01
 
934 +6.7% SB
13 Kevin Gu Condors Swim Clu 2:01.08
 
933 PB
14 Bryar Long Tennessee Aquatics 2:01.57
 
862 PB
15 Marco Guarente Azura Florida Aquatics 2:02.32
 
849
16 Jonathan Yang Dynamo Swim Club 2:02.61
 
907 PB
C Final SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
17 Keefer Barnum Lakeside Swim Team (KY) 1:59.74
 
956 PB
18 Jared Clance Swim Atlanta 2:02.52
 
883
19 Will Schrensky Northwest Aquatic Club Swimming 2:02.69
 
880 PB
20 Nan Diaz-Vazquez Azura Florida Aquatics 2:02.75
 
879
21 James Daugherty Bolles School Sharks 2:02.86
 
878
22 Rex Riley Lake Erie Silver Dolphins 2:02.97
 
876 +1.7% PB
23 Connor Blandford Marlins of Raleigh 2:03.14
 
873 PB
24 Andrew Winton Swim Atlanta 2:03.26
 
896
Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Matthew Otto Delaware Swim Team 1:58.65
 
975 PB
2 Charles Vaughan Carmel Swim Club 1:58.71
 
949 PB
3 Tommy Cope Dayton Raiders 1:59.17
 
903 PB
4 Jacob Montague Grosse Pointe Gators 1:59.74
 
931 PB
5 Chandler Bray Avon Community Swim Team 1:59.86
 
929 PB
6 AJ Bornstein Ridgefield Aquat 1:59.88
 
969 PB
7 Daniel Chang Barracuda Swim Club of Northeast Tennessee 2:00.20
 
923
8 Jake Foster Mason Manta Rays 2:00.48
 
959
9 Will Chan SwimMAC Carolina 2:00.54
 
958 +3.5% PB
10 Jared Norton Coast Guard Blue Dolphins 2:00.74
 
914 PB
11 Marco Guarente Azura Florida Aquatics 2:00.76
 
876 PB
12 Kevin Gu Condors Swim Clu 2:00.80
 
938 PB
13 Jonathan Yang Dynamo Swim Club 2:00.90
 
936 PB
14 Bryar Long Tennessee Aquatics 2:01.01
 
871 PB
15 Evan Zhang Laguardia Aquatic Club 2:01.03
 
934 +6.6% SB
16 Charlie Swanson Nova of Virginia Aquatics, Inc 2:01.68
 
898
17 Keefer Barnum Lakeside Swim Team (KY) 2:01.96
 
918 PB
18 Nan Diaz-Vazquez Azura Florida Aquatics 2:02.37
 
886
19 Rex Riley Lake Erie Silver Dolphins 2:02.40
 
885 +2.1% PB
20 Will Schrensky Northwest Aquatic Club Swimming 2:02.78
 
879 PB
21 Jared Clance Swim Atlanta 2:02.97
 
876
22 Connor Blandford Marlins of Raleigh 2:03.07
 
874 PB
23 Jarrett Jones Cape Cod Swim Club 2:03.13
 
835 PB
24 James Daugherty Bolles School Sharks 2:03.15
 
873
25 Andrew Winton Swim Atlanta 2:03.53
 
892
26 Jack Portmann Delaware Swim Team 2:03.56
 
866 PB
27 Jack Lanphear M.L.A.C., Inc. 2:03.58
 
827 +4.2% PB
28 Justin Conklin SwimMAC Carolina 2:03.59
 
865 PB
29 Cooper Hodge Mason Manta Rays 2:03.93
 
821
30 Christopher Bondarowicz Fanwood Scotch Plains YMCA 2:03.94
 
885 PB
31 Wyatt Kellett T2 Aquatics 2:03.96
 
884 PB
32 Liam Bell Dynamo Swim Club 2:04.00
 
900
33 Alex Hines Tennessee Aquatics 2:04.06
 
883
34 Izaak Bastian Saint Andrew's Swimming 2:04.13
 
965
35 Noah Stevens Victor Swim Club 2:04.17
 
817 PB
36 Phillip Meffert Quest Swimming 2:04.27
 
854
37 Blake Brockman Powel Crosley Jr. YMCA 2:04.35
 
878 +3.5% PB
38 Reona Yamaguchi Peddie Aquatic Association 2:04.42
 
851 +1.1% PB
39 Nick Wukovits Live to Play Racing Club 2:04.68
 
809 PB
39 Jack Kucharczyk Grosse Pointe Gators 2:04.68
 
847 PB
41 Clayton Morikawa Greenwich YMCA Marlins 2:04.73
 
808 PB
42 Daniel Dilks Enfinity Aquatic Club 2:04.75
 
846 PB
43 Colson Zucker SwimMAC Carolina 2:04.81
 
870 -0.1%
44 Paul Degrado Bolles School Sharks 2:04.85
 
953 PB
45 Jackson Ford Dynamo Swim Club 2:04.99
 
804
46 Luke Johnson SwimMAC Carolina 2:05.03
 
867 PB
46 Crossan Cooper Huntsville Swim Association 2:05.03
 
841 PB
48 Matthew Limbacher T2 Aquatics 2:05.28
 
878
49 Stefan Garbee Weston Swimming Inc. 2:05.32
 
836
50 Tindar Cyr Cincinnati Marlins 2:05.47
 
859
51 Macon Graves Huntsville Swim Association 2:05.50
 
795 PB
52 John Fulginiti Blue Dolfins 2:05.51
 
833
53 Joe Turk Phoenix Swimming 2:05.60
 
831
54 Jack Dalmolin Chattahoochee Gold Swim Club 2:05.65
 
856 -1.1%
55 Derek Cox Dynamo Swim Club 2:05.69
 
792
56 WYATT AMDOR Upper Dublin Aquatic Club 2:05.95
 
787
57 Paul Neil Enfinity Aquatic Club 2:05.96
 
787
58 Nicholas Perera Cincinnati Marlins 2:05.98
 
851
59 JACK KUSHNER Hershey Aquatic Club 2:06.09
 
785 PB
60 Dillon Froass Cincinnati Marlins 2:06.10
 
849
61 Michael Hampel Owensboro Marlin Swimming Inco 2:06.23
 
847
62 Connor Clayton Y-Spartaquatics Swim Club 2:06.27
 
782 PB
63 Noah Stopkotte Nashville Aquatic Club 2:06.29
 
820 +1.5% PB
64 Christopher Quarin Dayton Raiders 2:06.34
 
781
65 Hank Contich Westminster Academy Swim Club 2:06.39
 
780 -0.2%
66 Alexander Taylor Swim Atlanta 2:06.59
 
777
67 Jack Scanlon T2 Aquatics 2:06.72
 
839 PB
68 Christopher Butler Baylor Swim Club 2:06.87
 
772
69 Andrew Schuler Zionsville Swim Club 2:06.88
 
836 PB
70 Aaron Hendry Aiken-Augusta Sw 2:07.04
 
769 -2.0%
71 Connor Dalbo TAC Titans 2:07.17
 
831
72 Ryland Darling Memphis Thunder 2:07.21
 
766 +1.6% PB
73 Stetson Lamb Memphis Tiger Swim Club 2:07.23
 
804
74 Grayson Schroering Lakeside Swim Team (KY) 2:07.28
 
845 +0.5% PB
75 Joonas Koski Dynamo Swim Club 2:07.32
 
803 PB
76 Jacob Rauch Aquatic Team Of Mecklenburg 2:07.53
 
841
77 Benjamin Whitty Blue Dolfins 2:07.66
 
797
78 Cooper Pitts Live to Play Racing Club 2:07.91
 
755
79 Jonathan Frye Columbia Swimmin 2:08.13
 
815 PB
80 Alex Bank Princeton University Swim Team 2:08.52
 
744 PB
81 Anthony Carbone Bolles School Sharks 2:08.57
 
824 PB
82 Joseph Sears Greater Pensacola Aquatic Club 2:09.23
 
797 PB
83 Chase Binion YMCA of the Triangle Area Swim Team 2:10.05
 
758 -4.1%
84 Dillon Hall Georgia Coastal Aquatic Team 2:10.97
 
785
85 Ryan Graff Pine Crest 2:11.03
 
703 PB
86 Kenneth Hauter Northwest Aquatic Club Swimming 2:13.81
 
723
Jackson Kent Northwest Aquatic Club Swimming NS
Brennan Pastorek Georgia Coastal Aquatic Team NS
Jared Chulavatr Dynamo Swim Club NS
Jordan Mintz Harnett County Aquatic Club DQ