Swimcloud
Florida Senior Championships (SCY)

Florida Senior Championships (SCY)

  • Completed
  • Feb 25–28, 2016
  • SCY
  • Orlando, FL
B Final
Name Team Time Score Pts Imp
9 Ryland Sun Area Tallahassee logo 9.00 803 +0.3% PB
10 Sam Sands Academy Aquatic Club logo 7.00 796 +0.5% PB
11 Cole Crane Episcopal AmberJax logo 6.00 784 -0.9%
12 Chase Benton 5.00 726 +1.7% PB
13 Reese Gawronski Trinity Prep Aquatics logo 4.00 718
14 Reilly Maguire Blue Dolfins logo 3.00 715 -0.6%
15 Derek Ledford Treasure Coast Aquatics logo 2.00 747 +1.3% PB
16 Brent Griswold Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 1.00 660 +0.7% PB
Preliminaries
Name Team Time Pts Imp
1 Robert Cecil Berkeley Barracudas logo 756 +0.1% PB
2 Ethan Long Saint Petersburg Aquatics logo 799 +1.9% PB
3 Julian Hill Gator Swim Club logo 792 +1.3% PB
4 Matthew Nutter Sarasota Sharks logo 726 -1.3%
5 Lucas Kravchenko Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 776 -2.8%
6 John Yambor-Maul Area Tallahassee logo 722 +2.3% PB
7 Levi Parsons Daytona Beach Speed logo 713 +0.7% PB
8 Jordan Roubicek South Lakes Aquatics Club logo 712 -0.5%
9 Reilly Maguire Blue Dolfins logo 711 -0.8%
10 Ryland Sun Area Tallahassee logo 761 -1.7%
11 Sam Sands Academy Aquatic Club logo 755 -1.5%
12 Cole Crane Episcopal AmberJax logo 748 -2.7%
13 Chase Benton 693 +0.1% PB
14 Reese Gawronski Trinity Prep Aquatics logo 689
14 Brent Griswold Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 662 +0.8% PB
16 Derek Ledford Treasure Coast Aquatics logo 735 +0.7% PB
17 Jackson Skigen North Florida Swimming, Inc. logo 734 PB
18 Andres Vega Saint Cloud Aquatic Team logo 678 0.0%
19 Skyler Hamilton West Florida Lightning Aquati logo 674 -1.6%
20 Speakman Smith Episcopal AmberJax logo 673 +0.7% PB
21 Aramis Rivera Central Florida Aquatics, Inc logo 671 -1.1%
22 Andrew Relihan Planet Swim Aqua logo 724 +0.7% PB
23 Aye Chan San Tun Sarasota Sharks logo 723 +3.9% PB
24 Noah Andronescu Central Brevard logo 717 +1.9% PB
25 Harley Canada Indian River Aquatics logo 714 +2.6% PB
26 Jack Neeley Bolles School Sharks logo 659 -6.4%
27 Patrick Amistoso Sarasota Sharks logo 707 -3.7%
28 Jacob Coutant Spartan (FL) Aquatic Club logo 704 PB
29 Luke Dingfield Mandarin Aquatic logo 700 +2.4% PB
29 Dorian Taylor Area Tallahassee logo 700 -0.8%
31 Jordan Saslo Titan Swim Team logo 643 -0.1%
31 Matthew Mizell Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 643 PB
33 Kasen Van Fossen Blue Wave Swimming logo 641
34 Christian Brown Daytona Beach Speed logo 639 +1.3% PB
35 Tom Ward Palm Harbor YMCA Piranhas logo 635 -0.3%
36 Elijah Wheeler Florida State (Club Team) logo 687 -1.5%
37 Ethan Kugler Palm Harbor YMCA Piranhas logo 633 0.0%
38 Jay McArthur West Florida Lightning Aquati logo 630 +2.5% PB
39 Drew Johnson Episcopal AmberJax logo 626 -1.9%
40 Joshua Mendieta Charlotte County Swimming logo 625 +1.4% PB
41 Ryan Rabalais Bolles School Sharks logo 623 -0.1%
41 Chase Geheb Palm Harbor YMCA Piranhas logo 676 +2.1% PB
43 Daniel Varon Indian River Aquatics logo 673 +1.6% PB
43 Julian Monzon Indian River Aquatics logo 673 PB
45 Max Noblin Area Tallahassee logo 616 +1.0% PB
46 Jack Sylvester Sarasota Sharks logo 613 -1.1%
46 Matthew Argulewicz Sarasota Sharks logo 666 -1.4%
48 Thomas Cavacas 666 -1.1%
49 Alexander Meyerson Makos Aquatics Club of Gainesville logo 611 +0.9% PB
50 Ronald Davis Beaches Aquatic Club, Inc. logo 610
51 Walker Snowden Seminole Aquatics logo 609 +0.5% PB
52 Jackson Nichols Blue Wave Swimming logo 605 +0.6% PB
53 Reston Bartlett Lakeland (FL) Area Swimming logo 604 +0.1% PB
54 Jackson Flynn Bolles School Sharks logo 603 -1.5%
55 Joseph Gonzalez Saint Petersburg Aquatics logo 654 +0.1% PB
55 Pedro Dicker Bolles School Sharks logo 600 -1.1%
57 Blaine King Episcopal AmberJax logo 653 +0.4% PB
58 Matthew Dewey Stone Crabs Swim Team logo 598 -2.4%
59 Jacob Morgan Florida State (Club Team) logo 597
60 JJ Corrigan Sarasota Sharks logo 650 -2.3%
61 Arrington Moses Trinity Prep Aquatics logo 648 -3.6%
61 Nicolas Chaves Palm Harbor YMCA Piranhas logo 648 0.0%
63 Alex Robinson Southwest Stars Swim Club logo 594
64 Evan Burger Sarasota Sharks logo 565 -0.2%
65 James Phipps Treasure Coast Aquatics logo 584 -1.3%
66 Malachi Daniels Episcopal AmberJax logo 638 -0.1%
67 Jakob Mowry Palm Harbor YMCA Piranhas logo 636
67 Josh Douberly Spartan (FL) Aquatic Club logo 636
69 Jacob Watkins Gator Swim Club logo 581 +1.1% PB
70 Tristan Tail Episcopal AmberJax logo 580 -1.0%
71 Jabari Ramsey Tampa Bay Aquatics logo 575
72 Alex Maruniak Makos Aquatics Club of Gainesville logo 575 +2.1% PB
73 Julian Newman Gator Swim Club logo 574 +2.8% PB
74 Connell Murch Saint Petersburg Aquatics logo 573 0.0%
74 Aidan McConkey Southwest Stars Swim Club logo 627
76 Mason Ray Bolles School Sharks logo 622 -1.7%
77 Jaccob Camp Loggerhead Aquatics logo 622
78 Max Lasday Sarasota Sharks logo 566 -0.4%
79 Kyle Romero Palm Harbor YMCA Piranhas logo 619 PB
80 Carmine Raimondi Bolles School Sharks logo 563 -2.8%
80 Bailey Stotler Loggerhead Aquatics logo 563
82 Pablo Coundouriotis Saint Petersburg Aquatics logo 613 PB
83 Camry Artalona Blue Wave Swimming logo 556 +1.7% PB
84 Theodore Foster Beaches Aquatic Club, Inc. logo 551
85 Clay Cartwright Southside Athletic Club logo 550
86 Daniel Perez Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 599
87 Kaden Miller Blue Wave Swimming logo 542
88 Jordan Hacker Greater Tampa Swimming Assn logo 540 -0.8%
89 Felix Kondring Bolles School Sharks logo 588 +1.3% PB
90 Justin Fales Swim Florida logo 531
91 Preston de Haan Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 583 PB
91 Austin Kephart Florida State (Club Team) logo 583 -1.5%
93 Jesse Hagy YMCA of Florida' logo 509 PB
94 Alex Caceres Academy Aquatic Club logo 555
95 Jack Piccarreto West Florida Lightning Aquati logo 595
96 Alex Boschma Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 550 PB
97 Zachary Cowan Patriot Aquatics (FL) logo 477
98 Jonathan Schofield Gator Swim Club logo 529 PB
99 Sam Dolgin Berkeley Barracudas logo 434 -3.6%
Jake Connery Greater Tampa Swimming Assn logo NS
Ryan Ackerson Florida State (Club Team) logo NS
Caleb Kravitz Saint Petersburg Aquatics logo NS
Wyatt Foote Area Tallahassee logo NS

Events