Swimcloud
Indiana Sectional Championships - Girls (Columbus North)
A Final
Name Time Score
1 Celina German
Bloomington South
20 PB
2 Darby Coles
Columbus North
17 PB
3 Karen Wildemann
Columbus North
16 PB
4 Alexis DeLong
East Central
15
5 Hannah Kunzman
Bloomington South
14 PB
6 Molly Oesterling
Greensburg
13
7 Taylor Villani
Batesville
12 PB
8 Anna Kindred
Bloomington North
11
B Final
Name Time Score Imp
9 Caroline Storms
Oldenburg Academy
9 PB
10 Mary Jeffries
Columbus North
7 PB
11 Margaret Frazier
Columbus East
6 +1.9% PB
12 Elizabeth Frazier
Columbus East
5
13 Ashley Daulton
Batesville
4
14 Rebecca Belcher
Bloomington North
3
15 Ashley Bortlein
East Central
2
16 Elizabeth Weiler
Batesville
1
Preliminaries
Name Time NISCA Imp
1 Celina German
Bloomington South
113
2 Alexis DeLong
East Central
112
3 Karen Wildemann
Columbus North
108
4 Darby Coles
Columbus North
104
5 Molly Oesterling
Greensburg
97 PB
6 Taylor Villani
Batesville
94 PB
7 Hannah Kunzman
Bloomington South
88
8 Anna Kindred
Bloomington North
78
9 Mary Jeffries
Columbus North
77 PB
10 Caroline Storms
Oldenburg Academy
75
11 Margaret Frazier
Columbus East
67 +0.8% PB
12 Elizabeth Frazier
Columbus East
62
13 Ashley Bortlein
East Central
60
14 Ashley Daulton
Batesville
59
15 Rebecca Belcher
Bloomington North
53
16 Elizabeth Weiler
Batesville
46
17 Savannah Oldham
Bloomington South
45
18 Alicia DeMars
Bloomington North
44
19 Rebecca Smith
Columbus East
34 PB
20 Sydney Caswell
South Dearborn
32
21 Katie Bryant
Edgewood
31
22 Destini Parsons
South Ripley
27 PB
23 Hayley Hamilton
Edgewood
24
24 Kimberly Gray
East Central
21
25 Sally Wagner
Greensburg
15
26 Baylee Giesting
South Dearborn
13
27 Kara Newman
Lawrenceburg
3
28 Sarah Boyken
South Ripley
3
29 Molly Swindle
Edgewood
1 PB
30 Madelyn Smith
South Ripley
31 Rebecca Schmitt
Milan
32 Samantha Osborne
South Dearborn
33 Julia Pascilio
Greensburg
34 Valerie Green
Lawrenceburg
35 Margaret Grieshop
Oldenburg Academy
36 Julia Cummins
Oldenburg Academy
37 Taylor Roudebush
Lawrenceburg