Swimcloud
PLS Far Western Championships
17 - 18, Timed Finals
Name Time Score
1 Justin Selner
Olympian Swim Club
9
2 George Greer
Thunderbolt Aquatics
7
3 TREVOR GODLEY
Olympian Swim Club
6
4 ERIK LARSEN
California Capital Aquatics
5
5 ANDREW HOOTEN
Solano Aquatics
4 PB
6 BEN RADY
North Jeffco Swim Team
3 PB
7 BRIAN ALDERMAN
LAKE
2 PB
8 Benjamin Howe
Nova of Virginia
1 PB
9 Lewis Castle
YMCA Westside Silver Fins
PB
15 - 16, Timed Finals
Name Time Score Imp
1 Bruno Sharpe
Olympian Swim Club
9
2 Zach Zlotoff
San Jose Aquatics
7 PB
3 Bradley Louie
Solano Aquatics
6 PB
4 J Lomas
Solano Aquatics
5 PB
5 David Weisberg
Nova of Virginia
4 +1.4% PB
6 Xavier Lopez
YMCA Westside Silver Fins
3
7 Evan Vizcarra
WESTSIDE AQUADUCKS
2 PB
8 Calvin Clark
Utah Valley Aquatics
1
9 Derek Wedel
Pueblo County Swim Club
10 Michael Coudright
Solano Aquatics
11 NICHOLAS TWOREK
Olympian Swim Club
12 RITCHIE KRZYZANOWSKI
Arizona Marlins Swim Club
13 Kyle Duffee
Pueblo County Swim Club
14 NICHOLAS BRESNAHAN
Havasu Stingrays
15 Brock Mitchell
Unattached
16 Nick Burbidge
Walnut Creek Aquabears
+0.5% PB
17 Jefferson McClain
Utah Valley Aquatics
18 FRANK Driscoll
North Bay Aquatics
PB
19 Geoffrey Pleiss
SUNN Swimming
PB
20 Joshua Burdge
Tiger Aquatics (California)
+0.1% PB
21 KYLE KIRKEBY
DART Swimming
22 Chase Copeland
Nova of Virginia
-5.8%
13 - 14, Timed Finals
Name Time Score Imp
1 Bryan Hughes
Ripon Aquatics
9 +1.1% PB
2 Joe Riggert
Vacaville Swim Club
7 PB
3 Jamey Lyon
North Coast Aquatics
6
4 Matt Kane
Spare Time Aquatic Sacramento
5 +4.4% PB
5 Andrew McCarthy
Bainbridge Island Swim Club
4 PB
6 NATHAN Rhea
Unattached
3 PB
7 Jeremy Pacheco
North Jeffco Swim Team
2 PB
8 Ronald Chen
PASA
1 +3.1% PB
9 Russell Krzyzanowski
Arizona Marlins Swim Club
PB
10 Ryan O'Connell
YMCA Westside Silver Fins
PB
11 Kyle Spicer
Cottonwood Heights Aquatics
12 Keltan Lawler
Santa Clara Swim Club
13 RIKK SHIMIZU
North Jeffco Swim Team
14 Robby Graves
Vacaville Swim Club
PB
15 Alex Mendoza
Solano Aquatics
PB
16 Kurtis Gillespie
Spare Time Aquatic Sacramento
+4.0% PB
17 Frank Horpel
San Ramon Valley Aquatics
18 Wesley Morrow
Seaside Aquatic Club
+5.3% PB
19 Tyler Freckman
SUNN Swimming
-2.1%
20 Jack Nester
Nova of Virginia
PB
21 Toby Wong
San Ramon Valley Aquatics
+1.8% PB
22 KADEN ELLIS
North Jeffco Swim Team
23 TYLER CARL
California Capital Aquatics
24 Nolan Tesone
North Jeffco Swim Team
25 Adam Pinson
Spare Time Aquatic Sacramento
+3.3% PB
26 DIESEL Pourvahidi
Sierra Marlins Swim Team
27 JON RICH
Neptune Swimming
+2.1% PB
28 Hanaya Brasali
Fresno Dolphins Swim Team
+2.9% PB
29 Kyle Castro
Vacaville Swim Club
30 James Lorenzin
SUNN Swimming
+3.2% PB
31 Jordan Cripe
Seaside Aquatic Club
+1.8% PB
Andrew Porter
Cabrillo Threshers
11 - 12, Timed Finals
Name Time Score Imp
1 Garrett Glaudini
Heartland Swim Association
9
2 WILLY Lee
PASA
7 +4.3% PB
3 Spencer Alpaugh
Bainbridge Island Swim Club
6 PB
4 Alex Curtis
Yuma Heat
5
5 Riley Hickman
Davis Aquadarts
4
6 Quentin Cooper
Thunderbolt Aquatics
3 +4.6% PB
7 ERIC KANE
Spare Time Aquatic Sacramento
2
8 BEN KING
Brophy East Swim Team
1
9 Ryan Blair
Scottsdale Aquatic Club
10 Daniel Brauer
El Dorado Aquatics Club
11 JAKE Struckmeyer
Arden Hills Swimming
12 GABE Bolender
Cabrillo Threshers
13 Mitch Recaido
Vacaville Swim Club
14 Mark Langston
Spare Time Aquatic Sacramento

Events