Swimcloud
Burgas Swimming Open
18 and over, Timed Finals
Name Time FINA
1 Mihail Georgiev
Akulite
547
2 Boyan Naydenov
Olimpia
515 PB
3 Angelos Paschali
Mesa Geitonia
486
4 Deyan Vlahov
Plovdiv 2019
360 PB
13 - 14, Timed Finals
Name Time FINA Imp
1 Petar Atanasov
Cska
443 PB
2 Grant Avagian
Mladost'91
436 PB
3 Nikolay Slavov
Mladost'91
414
4 Zlatodar Koev
Dobrudzha
403 PB
5 Krum Kariev
Levski
394 PB
6 Viktor Bratanov
Trayana
383 PB
7 Ivan Donchev
Vihren
371 PB
8 Valentin Rosnev
Vsi
366 PB
9 Krasen Hristov
Cherno More
350 PB
10 Damyan Georgiev
Akulite
349 PB
11 Viktor Dimitrov
Sprint Sofia
341
12 Nikola Gadban
Trayana
327 PB
13 Teodor Raikov
Plovdiv 2019
323 PB
14 Nikolay Dylugerov
GD Sport
319 PB
15 Demetris Poyiatzis
Mesa Geitonia
312
16 David Ambadzhidis
Zapochni da Pluvash
288 -1.1%
17 Milen Zidarov
Metro
281 PB
18 Maksimilian Topalov
Lokomotiv
272 PB
19 Mihail Ivanov
Cherno More
272 PB
20 Eray Ali
KVS Burgas
246
21 Georgi Bаchvarov
Metro
234 PB
22 Martin Karacanov
Vsi
229 PB
23 Tomislav Terziev
Plovdiv 2019
218 PB
24 Hristiyan Savov
Lokomotiv
201 PB
25 Martin Gadban
Trayana
198
26 Aleksandar Ivanov
Metro
160
27 Nikolai Stalev
Dobrudzha 2021
139
Nikola Nachev
Bolyari 2009
Martin Topalov
Neftochimic
NS
11 - 12, Timed Finals
Name Time FINA Imp
1 Stefan Vladimirov
Tsarevets
300 PB
2 Nikola Karakolev
Vsi
299
3 Dimitar Dimitrov
Lokomotiv
286 PB
4 Denis Menzildzhiyan
Plovdiv 2019
271
5 Samuil Andreev
Cherno More
270
6 Nikolai Nedyalkov
Trayana
261 PB
7 Oleg Milanov
Olimp
260 PB
8 Dimitar Nazlumov
Vsi
250 PB
9 Mihail Belchev
Lokomotiv
231
10 Dimitar Pirinski
Sprint Sofia
222 PB
11 Viktor Galabov
Cherno More
217 PB
12 Stefan Klinchev
Vsi
215 PB
13 Georgi Kafedzhiev
Metro
200 PB
14 Radoslav Rachev
Chernomorets
183 +0.3% PB
15 Martin Tsirkov
Lokomotiv
178
16 Julian Ademov
Lokomotiv
173
17 Kirilo Maksimchuk
Cherno More
157
18 Muhammed Yusuf Tek
Beylikdüzü Yüzme Kulübü
146 PB
19 Павлин Неделчев
KVS Burgas
145 PB
Denislav Gochev
Tsarevets
Pavel Kibarov
KVS Burgas
Hristiyan Stoyanov
Neftochimic
NS