Swimcloud
Bulgarian Junior Swimming Championships
15 - 17, Timed Finals
Name Time FINA Imp
1 Vasil Tushev
Vihren
647 -0.8%
2 Aleks Stoinov
Olimp
640 +1.9% PB
3 Nikola Zhekov
Cherno More
613 +0.7% PB
4 Sami Danailov
Cherno More
611 -1.4%
5 Radoslav Todorov
Dobrudzha
604 -0.6%
6 Teodor Skumov
Briz
582 -2.2%
7 Kris Kamenov
Nsa
576 -0.2%
7 Bogdan Popov
Dorostol
576 +2.5% PB
9 Nikola Stoyanov
Dobrudzha 2021
571 -0.4%
10 Rado Neikov
Dobrudzha 2021
569 -1.9%
11 Boris Todorov
Nsa
565 -1.0%
12 Todor Todorov
Invictus
563 -2.0%
13 Hristo Strumski
Dorostol
557 +0.1% PB
14 Kostadin Mihaylov
Mladost'91
553 +1.6% PB
15 Kalin Mihaylov
Sprint Sofia
552 -2.5%
16 Ivailo Dimitrov
Smolyan
551 +0.9% PB
17 Nikolay Hadzhiev
Levski
551 +2.9% PB
18 Mihail Gradev
Pirin
540 -0.5%
19 Hristo Hristov
Cherno More
539 +2.4% PB
20 Ivan Stoyanov
Sandanski
535 +1.4% PB
21 Daniel Hristov
Iris
531 +0.2% PB
22 Emiliyan Tsolov
Invictus
528 +0.2% PB
22 Ivo Hristov
Olimpia
528 +0.3% PB
24 Boris Kolev
St George
520 -4.3%
24 Mihail Hristov
Briz
520 -1.1%
26 Viktor Dobrev
Delfin PZ
517 +0.6% PB
27 Georgi Zafirov
Vihren
516 0.0%
28 Stanislav Kyortodorov
Julian Rusev
512 +1.5% PB
28 Boris Mihaylov
St George
512 +1.9% PB
28 Boris Lazarov
Cherno More
512 +8.1% PB
31 Nikolay Sugarliev
Sandanski
510 +0.0% PB
32 Alexander Milev
Briz
506 -1.2%
33 Vasil Lalov
Invictus
505 -3.2%
34 Pavel Mihaylov
Dobrudzha 2021
505 +0.0% PB
35 Borislav Toshev
Cska
504 -1.2%
36 Mihail Naydenov
Olimpia
499 +1.6% PB
37 Petar Petrov
Asteri
498 -0.6%
38 Martin Omarov
St George
497 +3.2% PB
39 Georgi Zhelev
Briz
497 +2.3% PB
40 Nicholas Evloguiev
Levent
494 -1.1%
41 Jordan Tsvetanov
Bolyari 2009
489 +5.3% PB
42 Kristian Stoyanov
Akva Sport
485 +0.6% PB
43 Dimitar Dimitrov
Damini
485 +1.2% PB
44 Daniel Nedyalkov
Levski
481 -1.9%
44 Lyubomir Borisov
Dorostol
481 +3.6% PB
46 Chavdar Ivanov
Olimpia
478 +0.5% PB
47 Petar Nikolov
Nsa
477 +2.2% PB
48 Asen Slavov
Sliven
472 -1.3%
49 Stoycho Iliev
Akulite
466 -2.7%
50 Vladimir Dimitrov
Sprint
464 -1.9%
51 Boyan Kirilov
Iris
463 -0.5%
52 Yavor Gilishtarov
Akulite
459 -0.7%
52 Viktor Yordanov
Tsarevets
459 -0.4%
54 Volen Ekzarov
Dorostol
458 +1.1% PB
55 Slav Todorov
Sprint
457 +0.5% PB
56 Steliqn Mirchev
Beroe
456 +0.6% PB
56 Krasimir Krastev
Trayana
456 +2.0% PB
58 Yanislav Georgiev
Etar
455 -1.0%
59 Teodor Bozhilov
Olimpia
453 +2.8% PB
60 Danail Georgiev
Akulite
451 -1.6%
61 Maksim Dimitrov
Lokomotiv
450 -0.7%
62 Deyan Belov
Damini
449 -1.5%
62 Stepan Pantiukhov
Akulite
449 +0.4% PB
64 Nikola Trifonov
Lokomotiv
449 -0.4%
65 Rostislav Kostadinov
Beroe
448 -1.0%
66 Veselin Yanchev
Etar
447 -1.5%
67 Petar Nakov
Iris
446 +1.4% PB
68 Angel Angelov
Julian Rusev
442 0.0%
69 Dimitar Rumenliev
Sprint
438 +1.6% PB
70 Toni Iliev
Damini
436 +0.9% PB
71 Velislav Toshkov
Aqua Sport
435 -2.5%
72 Darin Vladimirov
Etar
434 -0.3%
73 Stanimir Iliev
Iris
433 -0.1%
74 Nikola Maznokov
Damini
432 +0.5% SB
75 Ivelin Velev
Lokomotiv
425 +1.1% PB
76 Stoyan Tanushev
GD Sport
424 +3.2% PB
77 Veselin Stoyanov
Julian Rusev
418 +0.3% SB
78 Dian Ivanov
Asteri
417 +5.5% PB
79 Iliyan Yakimov
Dobrudzha 2021
415 +0.7% PB
80 Teodor Trimchevski
Nereya
405 -0.5%
81 Mihail Bachvarov
Tsarevets
395 +2.1% PB
82 Ivailo Ianev
Chernomorets
388 -1.8%
83 Kristian Dragomirov
Nsa
380 -3.8%
84 Juliyan Blazhev Blazev
Sprint Sofia
283 -12.6%
Boyan Jordanov
Plovdiv 2019
NS
Milko Panchev
Plovdiv 2019
NS
13 - 14, Timed Finals
Name Time FINA Imp
1 Ivan Lozanov
Cherno More
543 +2.8% PB
2 Hristo Dhzongalov
Belmeken
503 +2.6% PB
3 Emil Rakovski
Olimp
501 +1.4% PB
4 Mihail Metahchov
Smolyan
495 +0.8% PB
5 Dimitar Nedelchev
Iris
486 +0.6% PB
6 Viktor Bratanov
Trayana
477 +1.7% PB
7 Antonio Atanasov
Levski
474 +0.8% PB
8 Viktor Angelov
Levent
473 -0.4%
9 Ivelin Vasilev
Vsi
466 +2.8% PB
10 Konstantin Kolev
Akulite
454 +0.7% PB
11 Ivaylo Pirinski
GD Sport
436 +2.6% PB
12 Petar Shopov
GD Sport
435 +0.2% PB
13 Aleksandar Tsonev
Cska
433 +2.4% PB
14 Zlatodar Koev
Dobrudzha
423 +2.3% PB
15 Nikolay Slavov
Mladost'91
422 +2.5% PB
15 Krum Kariev
Levski
422 -1.3%
17 Anton Tuparov
Chepinets
421 PB
18 Gyulestan Mehmedov
Mladost'91
417 +1.9% PB
18 Ivan Donchev
Vihren
417 -1.1%
20 Kristiyan Atanasov
Phoenix
416 -2.2%
21 Dimitar Pandev
Vihren
416 +0.5% PB
22 Dimitar Damyanov
GD Sport
411 +0.5% PB
23 Fedor Shtuchkin
Nereya
409 -1.3%
24 Alexandar Stefanov
Aqua Sport
403 -0.9%
25 Miroslav Chernikov
Dorostol
402 +1.2% PB
26 Georgy Dimov
Odesos 2008
401 +1.2% PB
27 Atanas Angarski
Sprint
401 PB
28 Arik Amor
Iris
395 -2.1%
29 Yoan Bachvarov
Iris
391 +0.1% PB
30 Ivailo Karaivanov
Torpedo
390 +3.0% PB
31 Petar Bakalov
Vihren
388 -1.6%
32 Yulian Georgiev
Nsa
386 -0.9%
33 Nikolay Iliev
Delfin
385 +0.8% PB
34 Kristian Abrashov
Akademik
385 +2.8% PB
35 Kaloian Velkov
Nsa
384 -0.6%
36 Ardjan Sindjo
Iris
383 +2.8% PB
37 Stoyan Grozdanov
Vihren
382 +2.1% PB
38 Daniel Markov
Chernomorets
378 +1.4% PB
39 Slavyan Atanasov
Torpedo
378 +1.9% PB
40 Georgi Dimitrov
Dobrudzha 2021
376 -0.5%
41 Adis Petrov
Lokomotiv
373 -2.6%
42 Denislav Kaleev
Torpedo
372 +1.7% PB
43 Ivail Ivanov
Cherno More
368 +0.9% PB
44 Todor Toromanov
Akulite
365 +3.8% PB
45 Georgi Pandov
Nsa
361 +4.9% PB
46 Alexander Velikov
Asteri
360 +0.7% PB
47 Krasimir Skachkov
KVS Burgas
359 +11.0% PB
48 Toshko Terziyski
Sandanski
355 +4.3% PB
49 Jason Gholami
Cherno More
354 +3.0% PB
50 Nikola Iliev
Tsarevets
351 -1.2%
51 Aleks Gospodinov
Lokomotiv
348 -1.5%
52 Kaloyan Mladenov
Nsa
346 +3.0% PB
53 Martin Pecev
Avgusta
345 +2.3% PB
54 Svetoslav Nikolov
Torpedo
343 +0.2% PB
55 Georgi Pereverzev
Asteri
343 +1.9% PB
56 Darian Tzanov
Cherno More
342 +1.4% PB
57 Ivan Penchev
Viking 2008
341 0.0%
58 Milen Angelov
Orenda
340 -3.5%
59 Aleks Stoyanov
Plovdiv 2019
338 +6.1% SB
60 Momchil Baev
Viking 2008
337 +8.0% PB
61 Iliyan Dimitrov
Akulite
335 -0.4%
62 Atanas Samarov
Pirin
334 +1.2% PB
63 Pavel Parishev
Sprint Sofia
334 -0.9%
64 Ioan Rainov
Asteri
332 -1.3%
65 Vasil Manolchev
Cska
329 +1.9% PB
65 Ivan Prodanov
Dobrudzha 2021
329 +0.3% PB
67 Georgi Ivanov
Dorostol
327 -1.6%
68 Aleksandar Georgiev
Akulite
326 +1.1% PB
69 Simeon Stefanov
Levent
326 +1.7% PB
69 Plamen Stoychev
Sandanski
326 +1.6% PB
71 Boris Andronov
Beroe
326 +2.3% PB
72 Nikolai Murdzhev
Smolyan
324 -1.7%
73 Maksimilian Topalov
Lokomotiv
323 -0.4%
74 Daniel Stoyanov
Smolyan
322 -3.1%
75 Martin Matsoev
Lokomotiv
321 +0.6% PB
76 Daniel Samokovarev
Sprint
320 -1.8%
77 Boris Venkov
Zapochni da Pluvash
319 -0.6%
78 Todor Mandzhukov
Plovdiv 2019
315 -0.1%
79 Yoan Petkov
Zapochni da Pluvash
314 +3.9% PB
80 Viktor Goranov
Olympic Sandanski
314 +5.3% PB
81 Nikolai Tashev
Delfin PZ
306 +0.0% PB
82 Lyubomir Bozhkov
Sandanski
304 +1.5% PB
83 Eray Ali
KVS Burgas
298 +0.2% PB
84 Ivaylo Zhekov
Metro
295 -4.0%
85 Mariyan Belchev
Chernomorets
291 +0.3% PB
86 Manol Shturkov
Sandanski
272 -2.6%
87 Pavel Kazakov
Trayana
256 -3.5%
Oleksei Silinskii
Nereya
Mihail Stojkovski
Levski
Dimitar Dokuzov
Pirin
NS
Aleks Kostadinov
Levski
NS