Swimcloud
Talent Cup
Finals
Name Time FINA Imp
1 Nikola Nikolov
Delfin
452 +2.2% PB
2 Nikola Iliev
Tsarevets
405 PB
3 Pavel Goranov
Aqua Sport
403 +4.3% PB
4 Adis Petrov
Lokomotiv
403 +2.0% PB
5 Daniel Markov
Chernomorets
401 +3.0% PB
6 Kristiyan Atanasov
Phoenix
397 PB
7 Luca Olarescu
Ss 8
381
8 Martin Tenev
Avgusta
373 +6.8% PB
Preliminaries
Name Time FINA Imp
1 Nikola Nikolov
Delfin
439 +1.2% PB
2 Nikola Iliev
Tsarevets
392 PB
3 Luca Olarescu
Ss 8
374
4 Kristiyan Atanasov
Phoenix
373 PB
5 Daniel Markov
Chernomorets
372 +0.6% PB
6 Pavel Goranov
Aqua Sport
369 +1.5% PB
7 Adis Petrov
Lokomotiv
369 -0.9%
8 Carstina Nicolas
ASC Aqua Sport Citrus
367
9 Martin Tenev
Avgusta
363 +6.0% PB
10 Aleks Gospodinov
Lokomotiv
361 -1.3%
11 Viktor Dimitrov
Sprint Sofia
350
12 Nikola Gadban
Trayana
348 +1.0% PB
13 Martin Matsoev
Lokomotiv
340 +2.5% PB
14 Boris Rashev
Zapochni da Pluvash
336 +0.6% PB
15 Mark Chakariyan
Lokomotiv
328 -1.2%
16 Georgi Bаchvarov
Metro
325 +0.9% PB
17 Ivan Penchev
Viking 2008
325 -0.5%
18 Nikolay Iliev
Delfin
323 0.0%
19 Arik Amor
Iris
322
20 Roman Tzvetkov
Delfin
322 +0.8% SB
21 Georgi Kamburov
Chernomorets
322 -3.8%
22 Pavel Parishev
Sprint Sofia
320 +0.5% PB
23 Milen Zidarov
Metro
319 +0.7% PB
24 Pavel Kazakov
Trayana
311 +2.3% PB
25 Elisei Cebotari
Ss 8
309
26 Ardjan Sindjo
Iris
307 PB
27 Kalin Kozhuharov
Akulite
306 +3.2% PB
28 Eray Ali
KVS Burgas
302 +2.4% PB
29 Bozhidar Gaidarov
Cherno More
302 +1.0% PB
30 Yoan Bachvarov
Iris
297 PB
31 Aikan Veisalov
Lokomotiv
294 PB
32 Martin Krastev
Trayana
279 PB
33 Filip Mitev
Trayana
269 PB
34 Denis Daschevici
Ss 8
269
35 Radoslav Partenev
Trayana
267 -2.4%
36 Ivaylo Zhekov
Metro
259 -1.9%
37 Kamen Negoev
Aqua Sport
247 PB
38 Ivan Burlaka
Metro
243 -9.2%
39 Petar Stefanov
Trayana
242
40 Boris Andronov
Beroe
240
41 Stefan Yordanov
Trayana
238 -1.8%
42 Ivomir Ivanov
Dobrudzha 2021
236 -2.9%
43 Mihail Mihov
Trayana
234 PB
44 Nikola Todorov
Dobrudzha 2021
230 +0.7% PB
45 Martin Gadban
Trayana
220 PB
46 Daniel Kostov
Metro
218 +1.8% PB
47 Ivan. Valchev
Tsarevets
210
48 Todor Semov
Akulite
188
49 Plamen Stanchev
Zapochni da Pluvash
159

Events