Swimcloud
Talent Cup
Finals
Name Time FINA Imp
1 Kristiyan Atanasov
Phoenix
460 +9.8% PB
2 Arik Amor
Iris
457 PB
3 Alexandar Stefanov
Aqua Sport
439 +4.0% PB
4 Daniel Markov
Chernomorets
414 +1.7% PB
5 Adis Petrov
Lokomotiv
399 -0.6%
6 Dimitar Nedelchev
Iris
394 PB
7 Vasil Tonev
Avgusta
387 PB
7 Pavel Goranov
Aqua Sport
387 +1.0% PB
Preliminaries
Name Time FINA Imp
1 Kristiyan Atanasov
Phoenix
429 +7.7% PB
2 Alexandar Stefanov
Aqua Sport
413 +2.1% PB
3 Arik Amor
Iris
412 PB
4 Carstina Nicolas
ASC Aqua Sport Citrus
393
5 Adis Petrov
Lokomotiv
390 -1.4%
6 Vasil Tonev
Avgusta
387 PB
7 Pavel Goranov
Aqua Sport
387 +1.0% PB
8 Dimitar Nedelchev
Iris
385 PB
9 Daniel Markov
Chernomorets
384 -0.8%
10 Anton Tincu
Ss 8
378
11 Viktor Dimitrov
Sprint Sofia
377 +2.5% PB
12 Martin Tenev
Avgusta
374 +3.4% PB
13 Aleks Gospodinov
Lokomotiv
372 +0.2% PB
14 Nikola Gadban
Trayana
371 +1.0% PB
15 Yoan Bachvarov
Iris
368 PB
16 Nikola Georgiev
Lokomotiv
364 +4.1% PB
17 Teodor Raikov
Plovdiv 2019
360
18 Krasen Hristov
Cherno More
358 +1.0% SB
19 Ivan Penchev
Viking 2008
356 0.0%
20 Pavel Parishev
Sprint Sofia
351 -0.5%
21 Ardjan Sindjo
Iris
349 PB
21 Georgi Kamburov
Chernomorets
349 PB
23 Roman Tzvetkov
Delfin
348 +1.3% PB
24 Elisei Cebotari
Ss 8
338
25 Boris Rashev
Zapochni da Pluvash
335 +1.7% PB
26 Mark Chakariyan
Lokomotiv
326 +1.0% PB
27 Kalin Kozhuharov
Akulite
324 +3.8% PB
28 Rusin Hristov
Iris
322
29 Bozhidar Gaidarov
Cherno More
313 +2.0% PB
29 Martin Matsoev
Lokomotiv
313 +1.3% PB
31 Teodor Pintev
Iris
312 PB
32 Pavel Kazakov
Trayana
310 +4.6% PB
33 Yoan Petkov
Zapochni da Pluvash
306
34 Eray Ali
KVS Burgas
304 PB
35 Daniel Mandazhiev
Akulite
302 +2.0% PB
36 Ivail Ivanov
Cherno More
297 -2.3%
37 Filip Mitev
Trayana
293 +2.3% PB
38 Ivaylo Zhekov
Metro
287 -0.8%
39 Denis Daschevici
Ss 8
287
40 Ivomir Ivanov
Dobrudzha 2021
285 +2.2% PB
41 Boris Andronov
Beroe
280
42 Mariyan Belchev
Chernomorets
278 +0.2% SB
43 Radoslav Partenev
Trayana
277 -1.2%
44 Martin Krastev
Trayana
277 +3.4% PB
45 Harun Ali
KVS Burgas
269 PB
46 Petar Stefanov
Trayana
269 PB
47 David Ambadzhidis
Zapochni da Pluvash
268 PB
48 Mihail Mihov
Trayana
267 PB
49 Stefan Yordanov
Trayana
263 -1.2%
50 Nikola Todorov
Dobrudzha 2021
261 +1.9% PB
51 Martin Stoilov
Beroe
253 +0.6% PB
52 Kamen Negoev
Aqua Sport
238 PB
53 Eduard Bodisteanu
Ss 8
231
54 Viktor Kazakov
Trayana
231 PB
55 Martin Gadban
Trayana
231 PB
56 Vasil Vasilev
Zapochni da Pluvash
229 +9.7% PB
57 Daniel Kostov
Metro
217 +7.6% PB
58 Todor Semov
Akulite
198 +1.0% PB
59 Ivan. Valchev
Tsarevets
192 +1.3% PB
Nikolay Iliev
Delfin
NS

Events