Swimcloud
Eastern Interscholastic Swimming Championship
A Final
Name Time Score Imp
1 Deny Nankov
Mercersburg Academy
32 -0.6%
2 Mason Green
Mercersburg Academy
YMCA 28 +1.1% PB
3 Theo Randall
Phillips Academy
27 +3.3% PB
4 Brandon Fleck
Germantown Academy
26 +0.4% PB
5 Ryan Ohl
Brunswick School (CT)
25 +4.2% PB
6 Chase Bearley
Episcopal Academy
24 +0.5% PB
7 Ethan Wang
Harvard Westlake
23 +0.6% SB
8 Rudd Day
Phillips Exeter
22 +0.4% PB
B Final
Name Time Score Imp
9 Oliver Feng
Phillips Academy
20 +0.7% PB
10 Eyton Ng
Poly Prep Country Day
17 -0.1%
11 Patrick McCann
Phillips Exeter
16 +4.3% PB
12 Finn Hilliard
Friends Central
15 -0.6%
13 Andrew Van De Water
Phillips Exeter
14 +1.7% PB
14 Grant Kurmakov
Mercersburg Academy
13 +1.9% PB
15 Nicholas Barner
Harvard Westlake
12 +1.4% PB
16 Brody Park
Germantown Friends School
11 +1.9% PB
C Final
Name Time Score Imp
17 Trey Wolfe
Phillips Academy
9 PB
18 Isaiah Shuchman
The Haverford School
7 +1.9% PB
19 Charlie Rosenberg
The Haverford School
6 +0.4% PB
20 Ethan Yang
Peddie
5 +2.2% PB
21 Jack Patel
Lawrenceville School
4 -0.3%
22 Brandon Block
The Haverford School
3 +0.7% PB
23 Ben zhou
Phillips Academy
2 +0.7% PB
Cole Kline
Episcopal Academy
Preliminaries
Name Time FINA Imp
1 Deny Nankov
Mercersburg Academy
660 -0.8%
2 Mason Green
Mercersburg Academy
617 +0.8% PB
3 Theo Randall
Phillips Academy
612 +3.0% PB
4 Ryan Ohl
Brunswick School (CT)
582 +3.5% PB
5 Brandon Fleck
Germantown Academy
578 -1.3%
6 Chase Bearley
Episcopal Academy
559 +0.0% PB
7 Rudd Day
Phillips Exeter
549 +0.5% PB
8 Ethan Wang
Harvard Westlake
543 0.0%
9 Oliver Feng
Phillips Academy
541 -0.7%
10 Eyton Ng
Poly Prep Country Day
533 -0.9%
11 Finn Hilliard
Friends Central
527 -0.8%
12 Andrew Van De Water
Phillips Exeter
520 +1.2% PB
13 Grant Kurmakov
Mercersburg Academy
519 +1.6% PB
14 Nicholas Barner
Harvard Westlake
502 +1.1% SB
15 Brody Park
Germantown Friends School
494 +2.4% PB
16 Patrick McCann
Phillips Exeter
492 +1.8% SB
17 Trey Wolfe
Phillips Academy
487 PB
18 Isaiah Shuchman
The Haverford School
484 +1.2% SB
19 Jack Patel
Lawrenceville School
483 +0.2% PB
20 Brandon Block
The Haverford School
479 +0.9% PB
21 Charlie Rosenberg
The Haverford School
477 0.0%
22 Cole Kline
Episcopal Academy
474 +2.2% PB
23 Ben zhou
Phillips Academy
469 +0.4% PB
24 Ethan Yang
Peddie
467 +1.3% PB
25 Daniel Park
Phillips Exeter
462 PB
26 Dax Knoll
Phillips Exeter
461 +2.9% PB
27 Oliver Griffin
Stony Brook
458 +1.8% PB
28 Owen Doughty
Pennington
456 PB
29 John Papadimitriou
The Linsly School
453 -0.7%
30 Nathaniel Poulin
Landon
452 -0.7%
31 Billy Beck
Malvern Prep School
451 -0.8%
32 Benjamin Atkinson
Brunswick School (CT)
449 +2.0% PB
33 Wayne Zheng
Phillips Exeter
449 +2.1% PB
34 Reilly Shaffer
The Haverford School
448 +2.0% PB
35 Yixing Shi
Peddie
438 -1.0%
36 Leo Mizuno
Phillips Exeter
438 PB
37 Gavin Paton
Stony Brook
430 -1.0%
38 Andy Wang
Peddie
428 +1.7% PB
39 Rishi Seth
Peddie
428 +2.8% PB
39 Max McGovern
Malvern Prep School
428 +1.8% PB
41 Tyler Mantash
Episcopal Academy
426 -1.8%
42 Nate Hyndman
Poly Prep Country Day
423 +0.8% PB
43 Justin Norton
Brunswick School (CT)
420 +2.7% PB
44 Neveh Yechiely
Brunswick School (CT)
418 +4.4% PB
45 Andrew Rodriguez
Brunswick School (CT)
417 +0.7% SB
46 Charlie O’Brien
The Haverford School
412 -1.7%
47 Jimmy Ding
George School
411 PB
48 Will Bentley
Malvern Prep School
411 -1.2%
49 Colin Minehan
Germantown Academy
410 -0.6%
50 Rayan Anvari
Landon
408 +0.2% PB
51 Aiden Day
The Hill School
406 +1.5% PB
52 Sebastian Guadalupe-Pena
Stony Brook
403
53 Sathvik Samant
Lawrenceville School
403 -0.7%
54 Parker Griffith
The Linsly School
402 +2.0% PB
55 Kian Khonsari
Georgetown Prep
401 -0.3%
56 Alec DeLuca
The Haverford School
400 +0.1% PB
57 Jake Birnbaum
George School
394 -0.1%
58 Adam Hornberger
Shipley
392 +0.6% PB
58 William Rook
Landon
392 +2.0% PB
60 Alec Wang
Lawrenceville School
391 +0.7% SB
60 Nicholas O'Hara
Germantown Academy
391 +0.2% PB
60 Cormac Stevens
Penn Charter
391 +1.5% PB
63 Will Reed
Phillips Exeter
391 +0.7% PB
64 Robert Spallone
Western Reserve
385 +2.4% PB
65 Brady Stallkamp
The Haverford School
382 -0.2%
66 Taggart Kohles
Penn Charter
381 +4.1% PB
67 Jack Dillon
Germantown Academy
379 +0.1% PB
68 Luke Cura
Hun School of Princeton
377 -0.2%
69 Alex Botero
Pennington
374 PB
70 Ohran McDermott
Hun School of Princeton
374 +0.2% PB
71 Calum Walker
Brunswick School (CT)
372 +2.4% PB
72 James Wigington
Stony Brook
371 PB
73 James Walters
Penn Charter
370 +2.1% PB
74 Ohm Poonsonsiri
Blair Academy
369 -0.6%
75 Alex Krey
The Haverford School
364 PB
76 Lucas Kim
The Hill School
363 +3.7% PB
77 Walt Gaskin
Georgetown Prep
361 -2.3%
78 Christian Leusch
Georgetown Prep
355 -2.4%
79 Thomas Brace
Western Reserve
354 PB
80 Benjamin Kim
Hun School of Princeton
348
81 Stephen Cisz
Stony Brook
347
82 Zach Holmes
George School
344
83 Christopher Liu
Stony Brook
342 PB
84 Mariano Fonseca
The Linsly School
340 -2.8%
85 Colby Gibbons
The Linsly School
337 +6.0% PB
86 Ryan DeArcangelis
Western Reserve
330 +11.5% PB
87 Justin Huang
George School
329
88 Will Brown
Perkiomen School
319
89 Jason Oh
Georgetown Prep
312 -2.2%
89 Jeffrey Krapf
Western Reserve
312 +4.4% PB
91 Almatbek Zhexen
The Linsly School
310 +5.4% PB
92 Zach Musthag
Georgetown Prep
303 -0.7%
93 Manuel Barragan Garcia
Perkiomen School
302
94 Austin Hayden
Peddie
296 +2.2% PB
95 Logan Jones
Warwick Academy
295 +2.7% PB
96 Utsav Mittal
Germantown Academy
294 +3.5% PB
97 Bertrand Li
Blair Academy
287 +1.0% PB
98 Umang Mittal
Germantown Academy
286 +2.7% PB
99 Andrew Wells
Germantown Academy
278
100 Declan Lynch
Germantown Academy
273 +1.6% PB
101 Noah Bay
Westtown School
271
102 Maximus Gabelli
Brunswick School (CT)
256 +1.8% PB
103 Sameel Karzai
Georgetown Prep
243 +1.4% PB
104 Max Kopp
Germantown Academy
237
105 John Toman
Georgetown Prep
235 -2.7%
106 Aidan gor
Germantown Academy
233 +2.1% PB
Sam Ya
Friends Central
PJ Duffy
Penn Charter