Swimcloud
Sharks Cup Burgas
18 and over, Timed Finals
Name Time FINA Imp
1 Josif Miladinov
Sprint Sofia
696
2 Valentin Filipov
Cherno More
633 +8.0% PB
3 Samuil Nikolov
Asteri
590 +0.9% SB
4 Kristiyan Iliev
Levski
546 PB
5 Mihail Georgiev
Akulite
540
6 Venelin Smukov
Asteri
519
7 Nikolay Sandev
Akulite
459 PB
8 Ivan Ivanov
Dorostol
364
9 Egor Berezhkov
Sandanski
355 PB
10 Viktor Balabanov
Torpedo
310 PB
15 - 17, Timed Finals
Name Time FINA Imp
1 Adrian Yoninov
Levent
544 -2.1%
2 Petar Petrov
Plovdiv 2019
531
3 Iliyan Vardinov
Plovdiv 2019
513 PB
4 Vasil Lalov
Invictus
506 PB
5 Emiliyan Tsolov
Invictus
472 PB
6 Valentin Mitev
Akulite
444 PB
7 Julian Nikolov
Akulite
427 +5.0% PB
8 Ivan Karacanov
Vsi
413
9 Stoycho Iliev
Akulite
406 PB
10 Kostas Vulchev
Akulite
401 +6.0% PB
11 Nikolay Kutsarov
Tsarevets
378
12 Aleksandar Todorov
Damini
367
13 Veselin Stoyanov
Julian Rusev
352 -1.1%
14 Veselin Yanchev
Etar
340 PB
15 Velislav Toshkov
Aqua Sport
329 -1.2%
16 Danail Georgiev
Akulite
327
17 Angel Angelov
Julian Rusev
324 +6.2% PB
18 David Hulev
Chernomorets
301
19 Georgi Dimitrov
KVS Burgas
300 PB
20 Zdravko Dobrev
Zapochni da Pluvash
298 PB
21 Nikola. Klimentov
Tsarevets
260
22 Vasil Kirkov
Cska
248 +4.5% PB
23 Boris Mitev
Zapochni da Pluvash
150
24 Andrey Yordanov
AntimSport
109
Boyan Jordanov
Plovdiv 2019
NS
13 - 14, Timed Finals
Name Time FINA Imp
1 Konstantin Kolev
Akulite
479 +4.2% PB
2 Zlatodar Koev
Dobrudzha
406 +7.7% PB
3 Oleksei Silinskii
Nereya
398 +2.4% PB
4 Kiril Popov
Odesos 2008
391 +6.6% PB
5 Valeri Alipiev
Invictus
381 PB
6 Damyan Georgiev
Akulite
320 +1.6% PB
7 Alexander Velikov
Asteri
308 +0.1% PB
8 Mihail Ivanov
Cherno More
303 +2.8% PB
9 Krum Sarbov
Dobrudzha 2021
280 PB
10 David Ambadzhidis
Zapochni da Pluvash
260 +3.9% SB
11 Boyan Kosev
Cska
237 +11.4% PB
12 Ivan Burlaka
Metro
234 PB
13 Bojidar Petkov
Torpedo
231 +9.3% PB
14 Eray Ali
KVS Burgas
219
15 Anastasios Dachev
KVS Burgas
204
16 Martin Stoilov
Beroe
203 -3.0%
17 Aleksandar Ivanov
Metro
202
18 Ivomir Ivanov
Dobrudzha 2021
198
19 Nikola Pashov
Vsi
192 PB
20 Samuil Spasov
Cska
189 +0.6% PB
21 Petar Banov
Akulite
171 PB
22 Ivan. Valchev
Tsarevets
138
23 Plamen Stanchev
Zapochni da Pluvash
128 +10.6% PB
24 Dimitar Atanasov
Zapochni da Pluvash
123 PB
25 Ivan Binchev
Zapochni da Pluvash
109 PB
Ivan Penchev
Viking 2008
NS
11 - 12, Timed Finals
Name Time Score Imp
1 Filip Mihailov
Levski
2 Viktor Ginov
KVS Burgas
PB
3 Nikola Karakolev
Vsi
PB
4 Stefan Vladimirov
Tsarevets
PB
5 Dimitar Dimitrov
Lokomotiv
+3.7% PB
6 Dimitar Kantardjiev
Bolyari 2009
PB
7 Yoan Desev
Tsarevets
PB
8 Kaloyan Valchev
Cherno More
+10.1% PB
9 Borimir Danev
Tsarevets
10 Martin Barumov
Torpedo
11 Ivo Tanchev
Akulite
+4.6% PB
12 Radoslav Rachev
Chernomorets
PB
13 Julian Ademov
Lokomotiv
+4.7% PB
14 Martin Tsirkov
Lokomotiv
+1.3% PB
15 Dimitar Bogdanov
Orenda
+13.2% PB
16 Nikola Mitev
Akulite
+9.8% PB
17 Galin Radev
Dobrudzha 2021
+10.7% PB
18 Kaloyan Ivanov
Dobrudzha 2021
PB
19 Georgi Karagyulev
Cska
-4.9%
20 Yordan Barlev
Orenda
PB
21 Daniel Tsanev
Lokomotiv
PB
22 Павлин Неделчев
KVS Burgas
PB
23 Anton Dimitrov
Akulite
+6.1% PB
24 Виктор Иванов
KVS Burgas
PB
25 Viktor Stanchev
Lokomotiv
-0.6%
26 Георги Иванов
KVS Burgas
90 PB
27 Stanislav Stratev
Orenda
89
28 Maxim Krachounov
Orenda
86 +2.0% PB
29 Dimitar Stamatov
Akulite
81 PB
30 Alek Cifundarev
Akulite
81
31 Atanas Mihov
Chernomorets
68
32 Martin Petkov
Metro
32
Aleksandar Chankov
KVS Burgas
NS
9 - 10, Timed Finals
Name Time Score Imp
1 Kristyan Baldzhiev
St George
+2.2% PB
2 Avram Grancharski
Vsi
3 Viktor Ivanov
Vsi
+5.3% PB
4 Daniel Genov
GD Sport
-1.3%
5 Dimitar Georgiev
Dobrudzha
6 Valentin Kazakov
Trayana
PB
7 Dimitar Kolev
Vsi
+4.0% PB
8 Kaloian Georgiev
Mladost'91
PB
9 Martin Kachulev
Plovdiv 2019
PB
10 Denis Mihov
Neftochimic
11 Tzvetomir Varbanov
Cherno More
+11.3% PB
12 Mihail Genov
Mladost'91
13 Aleksandar Peykov
Orenda
+14.6% PB
14 Preslav Mladenov
Etar
+15.6% PB
15 Boyan Mihailov
Cherno More
PB
16 Plamen Vasilev
Dobrudzha 2021
+25.4% PB
17 Momchil Vasilev
Trayana
+6.0% PB
18 Kaloyan Kanchev
Plovdiv 2019
PB
19 Ivo Ilarionov
Tsarevets
20 Teodor Ivanov
Neftochimic
PB
21 Stefan Nedelchev
Orenda
PB
22 Miroslav Stefanov
Tsarevets
+4.1% PB
23 Martin Dimitrov
Akulite
PB
24 Slavi Ivanov
AntimSport
25 Georgi Yankov
Metro
100 PB
26 Aleksandar Lazarov
Bolyari 2009
100 PB
27 Jivko Kamburov
Chernomorets
90 PB
28 Georgi Georgiev
Chernomorets
88
29 Tomislav Mladenov
Etar
83 +5.3% PB
30 Bozhidar Kirov
Metro
83
31 Petar Dragoev
Neftochimic
78 PB
32 Konstantin Dragoev
Neftochimic
77 PB
33 Nikola Mihnev
Tsarevets
71
34 Martin Velchev
Orenda
70
35 Viktor Ivanov
Dobrudzha 2021
69
36 Pavel Penev
Etar
64
37 Ivaylo Valchev
Orenda
61
38 Valentin Kolev
Neftochimic
59 PB
39 Mihail Minkov
Orenda
54
40 Adrian Kozarev
Metro
52
Matvei Kuzenko
Plovdiv 2019
Ivo Atanasov
KVS Burgas
NS
Kristian Penchev
Bolyari 2009
NS