Swimcloud
Sharks Cup Burgas
18 and over, Timed Finals
Name Time FINA Imp
1 Josif Miladinov
Sprint Sofia
667
2 Nikola Zdravkov
Asteri
632 PB
3 Samuil Nikolov
Asteri
630 -0.6%
4 Emilian Nikolov
Dorostol
618 +0.4% SB
5 Atanas Totlyakov
Metro
616 PB
6 Krum Krasin
Smolyan
595
7 Stefan Kushlev
Smolyan
577 PB
8 Daniel Iliev
Dobrudzha 2021
552 PB
9 Nikolay Sandev
Akulite
544
10 Kristiyan Iliev
Levski
528 PB
10 Iliyan-Alexander Petrov
Asteri
528 PB
12 Georgi Todorov
Dobrudzha
517 PB
13 Venelin Smukov
Asteri
513
14 Vasil Dimitrov
Trayana
512 PB
15 Simeon Stanoev
Plovdiv 2019
481 PB
16 Ivan Ivanov
Dorostol
480
17 Nikolay Terziev
SKP Kamengrad
479 PB
18 Deyan Velkov
Asteri
470 PB
19 Maksim Balabanov
Torpedo
443 PB
20 Georgi Tanev
KVS Burgas
439 PB
21 Stoian Dimitrov
Delfin
435 -0.9%
22 Viktor Balabanov
Torpedo
415 PB
23 Ivaylo Spasov
Tsarevets
410 PB
24 Denis Hristov
Julian Rusev
403 -0.8%
25 Simeon Bobekov
SKP Kamengrad
397 PB
26 Egor Berezhkov
Sandanski
386 PB
27 Georgi Chorlev
Vsi
365 PB
15 - 17, Timed Finals
Name Time FINA Imp
1 Sami Danailov
Cherno More
637 +3.1% PB
2 Radoslav Todorov
Dobrudzha
611 PB
3 Nikola Zhekov
Cherno More
591 +0.3% PB
4 Nikola Stoyanov
Dobrudzha 2021
559 +0.4% PB
5 Todor Todorov
Invictus
538 +0.1% PB
6 Hristo Strumski
Dorostol
535 +0.8% PB
7 Vasil Lalov
Invictus
529 PB
8 Ivo Hristov
Olimpia
508 PB
9 Stoycho Iliev
Akulite
474 +0.7% PB
10 Yanislav Georgiev
Etar
463 PB
11 Volen Ekzarov
Dorostol
443 +13.2% PB
11 DImitar Dimitrov
Etar
443 +1.6% PB
13 Angel Angelov
Julian Rusev
442 +3.0% PB
14 Veselin Yanchev
Etar
441 PB
15 Georgi Dimitrov
Tsarevets
440 PB
16 Stoyan Velikov
Invictus
439 PB
17 Tedislav Tashev
Akulite
437 PB
18 Julian Nikolov
Akulite
435 +4.7% PB
19 Victor Vasilev
Dobrudzha 2021
433 +7.0% PB
20 Velislav Toshkov
Aqua Sport
431 -1.4%
20 Danail Georgiev
Akulite
431
22 Stelian Machkovski
Trayana
423
23 Kaloyan Dragnev
Plovdiv 2019
420 PB
24 Erik Sarafski
Levski 2014
420 +3.1% PB
24 Lyubomir Borisov
Dorostol
420 -0.9%
26 Nikola Trifonov
Lokomotiv
418 -0.5%
27 Nikola Karchedjikov
Plovdiv 2019
417 PB
28 Ivailo Ianev
Chernomorets
410 PB
29 Toni Iliev
Damini
409 +6.9% PB
30 Veselin Stoyanov
Julian Rusev
406
31 Kostas Vulchev
Akulite
403 +2.3% PB
32 Iliya Bonev
Etar
393
33 Stiliyan Krastev
Akulite
388
34 Martin Kostov
Invictus
387 PB
35 Kristiyan Hristov
Olimpia
385 +4.5% PB
35 Aleksandar Todorov
Damini
385 PB
37 Mariyan Georgiev
Etar
383 PB
38 Nedislav Tolev
Chernomorets
383 PB
39 Iliia Kerechiev
Mladost'91
382 PB
40 Gebrial Petkov
Aqua Sport
377 PB
41 Yordan Djordjevich
Levski 2014
374 PB
42 Nikolay Iliev
Bolyari 2009
372 PB
43 Viktor Dimitrov
Dorostol
371 +1.8% PB
44 Ivan Karacanov
Vsi
369
45 Dian Petrov
Galata-Varna
366 +3.8% PB
46 Boris Karamochev
Delfin
365 +8.7% PB
47 Petar Ivanov
Zapochni da Pluvash
365 PB
48 Hristeyan Stoev
Trayana
364 PB
49 Mihail Strahinski
Smolyan
362
50 David Hulev
Chernomorets
354 PB
51 Asen Djorev
Levski 2014
351 PB
52 Stoyan Georgiev
Etar
350
53 Nikola. Klimentov
Tsarevets
344 PB
54 Nikolay Kutsarov
Tsarevets
342
55 Stilian Marinov
Delfin
335 -1.1%
56 Aleksandro Hinchev
Metro
333 PB
57 Zdravko Dobrev
Zapochni da Pluvash
330 PB
58 Boris Stoyanov
Levski
322 +5.0% PB
59 Vasil Kirkov
Cska
316 +3.7% PB
60 Nikolai Kinanev
Asteri
314
61 Milen Kirilov
Levski 2014
300 +3.8% PB
62 Kalin Penev
Lokomotiv
299 PB
63 Hristiyan Vasilev
Aqua Sport
287 PB
64 Daniel Kralev
Cherno More
283 -22.4%
65 Yavor Stanchev
Akulite
277 PB
66 Atanas Atanasov
Zapochni da Pluvash
262 PB
67 Nikolay Kolev
Dobrudzha
261 PB
68 Andrey Yordanov
AntimSport
259
69 Slav Denchev
Orenda
254 +2.6% PB
70 Vasiliy Babishev
Torpedo
252
71 David Dimitrov
Orenda
241 PB
72 Boris Mitev
Zapochni da Pluvash
211
Ivailo Georgiev
Dorostol
Boyan Jordanov
Plovdiv 2019
NS
13 - 14, Timed Finals
Name Time FINA Imp
1 Ivan Lozanov
Cherno More
490 +2.1% PB
2 Viktor Bratanov
Trayana
441 PB
3 Valeri Alipiev
Invictus
426 PB
4 Zlatodar Koev
Dobrudzha
394 +1.9% PB
5 Nikolay Slavov
Mladost'91
391 PB
6 Oleksei Silinskii
Nereya
390 +1.0% PB
7 Fedor Shtuchkin
Nereya
387
8 Alexandar Stefanov
Aqua Sport
383 PB
9 Miroslav Chernikov
Dorostol
368 +4.0% PB
10 Ivaylo Pirinski
GD Sport
367 PB
11 Milen Angelov
Orenda
366 +0.5% PB
12 Damyan Georgiev
Akulite
366 +8.9% PB
13 Dimitar Damyanov
GD Sport
361 PB
14 Denis Toshev
Levski 2014
359 +6.2% PB
15 Slavyan Atanasov
Torpedo
355 +1.4% PB
16 Daniel Stoyanov
Smolyan
353 PB
17 Daniel Markov
Chernomorets
350 +2.9% PB
18 Teodor Atanasov
Akulite
341 PB
18 Svetoslav Nikolov
Torpedo
341 PB
20 Aleks Gospodinov
Lokomotiv
339 +2.1% PB
21 Kristiyan Ivanov
Torpedo
336 PB
22 Denislav Kaleev
Torpedo
335 PB
23 Ivan Penchev
Viking 2008
335 PB
24 Pavel Goranov
Aqua Sport
333 PB
25 Dimitar Kostov
Plovdiv 2019
331 +5.9% PB
26 Nikola Nachev
Bolyari 2009
327 +5.0% PB
27 Georgi Ivanov
Dorostol
324 +7.3% PB
28 Ivail Ivanov
Cherno More
313 +9.7% PB
29 Iliyan Dimitrov
Akulite
311 +7.6% PB
30 Vasil Manolchev
Cska
310 +3.9% PB
31 Nikolai Murdzhev
Smolyan
309 PB
32 Todor Mandzhukov
Plovdiv 2019
308
33 Aleksandar Georgiev
Akulite
308 +5.9% PB
34 Daniel Mandazhiev
Akulite
302 +4.5% PB
35 Bozhidar Gaidarov
Cherno More
298
36 Anastasios Dachev
KVS Burgas
291
37 Radoslav Partenev
Trayana
291 PB
38 Georgi Pereverzev
Asteri
290
39 Stefan Mihaylov
Asteri
289 +6.5% PB
40 Emil Anchev
Smolyan
287 PB
41 Krum Sarbov
Dobrudzha 2021
283 PB
42 Maksimilian Topalov
Lokomotiv
279 PB
43 Ivomir Ivanov
Dobrudzha 2021
278 +4.3% PB
44 Ivaylo Zhekov
Metro
275 +3.3% PB
45 Mihail Ivanov
Cherno More
271 -0.8%
46 Aleksandar Parunski
Smolyan
267 PB
47 Martin Stoilov
Beroe
262 PB
48 Mariyan Belchev
Chernomorets
260
49 Konstantin Andonov
Levski
259 PB
50 Nikola Todorov
Dobrudzha 2021
258 +3.7% PB
51 Nikolay Nikolov
Akulite
247 +1.0% PB
52 Tunch Fuchidji
Dorostol
244 +6.6% PB
53 Denislav Karev
Mladost'91
240 PB
54 Boyan Kosev
Cska
237 +12.4% PB
55 Bojidar Petkov
Torpedo
237 +3.7% PB
56 Samuil Spasov
Cska
231 +2.2% SB
57 Petar Banov
Akulite
221 PB
58 Xristo Terziev
Torpedo
217
59 Miroslav Tachev
Mladost'91
217
60 Petar Georgiev
Metro
204 PB
61 Aleksandar Ivanov
Metro
203
62 Nikola Pashov
Vsi
202 PB
63 Hristiyan Savov
Lokomotiv
200 +8.4% PB
64 Vladislav Marinov
Etar
196 PB
65 Boyan Minchev
Torpedo
174 PB
66 Plamen Stanchev
Zapochni da Pluvash
160 +11.4% PB
67 Dimitar Atanasov
Zapochni da Pluvash
160 PB
68 Ivan Binchev
Zapochni da Pluvash
158 PB
69 Ivan. Valchev
Tsarevets
156
11 - 12, Timed Finals
Name Time Score Imp
1 Filip Mihailov
Levski
-0.5%
2 Nikolay Stoev
Akulite
+8.4% PB
3 Daniel Filipov
Beroe
PB
4 Nikola Karakolev
Vsi
PB
5 Yoan Desev
Tsarevets
PB
6 Martin Popov
Mladost'91
PB
7 Mihail Tarnarov
Plovdiv 2019
PB
8 Ivailo Ivanov
Asteri
9 Dimitar Kantardjiev
Bolyari 2009
PB
10 Taylar Atanasov
Vihren
+6.9% PB
11 Samuil Andreev
Cherno More
+3.5% PB
12 Ivo Tanchev
Akulite
+3.7% PB
13 Nikola Kotev
Akulite
+0.4% PB
14 Hristiqn Mitev
Viking 2008
+5.9% PB
15 Viktor Galabov
Cherno More
+5.4% PB
16 Georgi Lozanov
Cherno More
+3.2% PB
17 Samuil Yanakiev
Dobrudzha 2021
+3.4% PB
18 Vladimir Gerdzhikov
Etar
PB
19 Teodor Petrov
Dobrudzha
PB
20 Boyan Ivanov
Bolyari 2009
PB
21 Dimitar Minevski
Tsarevets
PB
22 Stafan Stoev
Mladost'91
23 Artem Beskorsii
Cherno More
+3.4% PB
24 Martin Barumov
Torpedo
PB
25 Denislav Lyubomirov
Julian Rusev
+2.4% PB
26 Boris Georgiev
Akulite
PB
27 Georgiev Georgiev
Cherno More
PB
28 Berat Huseinov
Nereya
29 Boyan Matanov
Etar
+3.4% PB
30 Kaloyan Valchev
Cherno More
+2.9% PB
31 Alexandar Hristov
Lokomotiv
+16.7% PB
32 Mihail Belchev
Lokomotiv
PB
33 Ivaylo Bobev
Etar
+3.0% PB
34 Stiliyan Alexandrov
Julian Rusev
+7.8% PB
35 Nikola Mitev
Akulite
+0.7% PB
36 Eser Ridvan
Dobrudzha 2021
+1.5% PB
37 Julian Ademov
Lokomotiv
+0.6% PB
37 Maxim Kacarov
Orenda
PB
39 Petar Kiorchev
Etar
-1.2%
40 Borimir Danev
Tsarevets
41 Kaloyan Ivanov
Dobrudzha 2021
+6.8% PB
41 Andrey Garov
Zapochni da Pluvash
PB
43 Joan Todorov
Plovdiv 2019
PB
44 Anton Dimitrov
Akulite
+2.6% PB
45 Matei Kirilov
Lokomotiv
+0.9% PB
46 Vladislav Ruskov
Akulite
-0.5%
47 Zdravko Krastev
Cherno More
48 Stefan Marinov
Etar
PB
49 Martin Kolev
Zapochni da Pluvash
+3.6% PB
50 Nikola Kalinov
Dobrudzha 2021
PB
51 Galin Radev
Dobrudzha 2021
+7.6% PB
52 Pavel Hulev
Chernomorets
PB
53 Vasil Brakalov
Plovdiv 2019
PB
54 Krasimir Mladenov
Etar
+8.7% PB
55 Daniel Ignatov
Metro
+2.2% PB
56 Stanimir Georgiev
Plovdiv 2019
57 Viktor Petrov
Bolyari 2009
PB
58 Daniel Tsanev
Lokomotiv
+5.6% PB
59 Kaloyan Petrov
Orenda
+6.2% PB
60 Viktor Vasilev
Julian Rusev
61 Martin Dimitrov
Cherno More
PB
62 Shterion Dailov
Chernomorets
PB
63 Marin Dimitrov
Dorostol
PB
64 Martin Yoninov
Levent
+0.3% PB
65 Viktor Panayotov
Orenda
+12.6% PB
66 Vladimir Enchev
Zapochni da Pluvash
+3.5% PB
67 Ivan Kolev
Dobrudzha 2021
68 Ivan Yankov
Metro
PB
69 Maxim Krachounov
Orenda
+14.9% PB
70 Viktor Stanchev
Lokomotiv
+1.7% PB
71 Alek Cifundarev
Akulite
72 Maksim. Zarkov
Tsarevets
73 Yordan Barlev
Orenda
PB
74 Valentin Kairyakov
Orenda
75 Виктор Иванов
KVS Burgas
PB
76 Emir Niyaziev
Orenda
100 PB
77 Dimitar Stamatov
Akulite
85 PB
78 Stanislav Stratev
Orenda
84
79 Vito Georgiev
Dorostol
75 -3.0%
80 Atanas Mihov
Chernomorets
70
81 Yasen Kostadinov
Metro
59
82 Martin Petkov
Metro
38
Eren Feti
Dobrudzha 2021
Petko Kostadinov
Metro
NS
Aleksandar Chankov
KVS Burgas
NS
9 - 10, Timed Finals
Name Time Score Imp
1 Svyatoslav Brikanov
Sandanski
2 Victor Aleksandrov
Vihren
3 Kaloyan Petrov
Akulite
+3.6% PB
4 Dimitar Georgiev
Dobrudzha
PB
5 Daniel Genov
GD Sport
-1.3%
6 Avram Grancharski
Vsi
7 Viktor Kalchev
Asteri
PB
8 Valentin Kazakov
Trayana
PB
9 Nikola Krastev
St George
+7.2% PB
10 Boyan Mihailov
Cherno More
PB
11 Viktor Gadzhev
Plovdiv 2019
12 Martin Dimitrov
Akulite
PB
13 Tzvetomir Varbanov
Cherno More
+12.9% PB
14 Kercho Ivanov
Chernomorets
+5.8% PB
15 Denislav Penchev
Bolyari 2009
16 Martin Kachulev
Plovdiv 2019
PB
17 Kaloyan Kanchev
Plovdiv 2019
PB
18 Mihail Rusev
Plovdiv 2019
PB
18 Matvei Kuzenko
Plovdiv 2019
PB
20 Georgi Zhelev
Dobrudzha 2021
+1.6% PB
21 Miroslav Stefanov
Tsarevets
+8.6% PB
22 Nikola Petrov
Cherno More
23 Ivo Atanasov
KVS Burgas
PB
23 Plamen Vasilev
Dobrudzha 2021
+13.4% PB
25 Dimitar Kolev
Vsi
+1.8% PB
26 Preslav Mladenov
Etar
+2.7% PB
27 Denis Mihov
Neftochimic
28 Velislav Karaivanov
Torpedo
PB
29 Stefan Nedelchev
Orenda
PB
30 David Simeonov
Galata-Varna
PB
31 Atanas Todorov
Trayana
+8.5% PB
32 Kaloyan Georgiev
Cherno More
PB
33 Aleksandar Peykov
Orenda
+7.1% PB
34 Ivo Ilarionov
Tsarevets
35 Teodor Ivanov
Neftochimic
PB
36 David Stoyanov
Cherno More
PB
36 Momchil Vasilev
Trayana
+5.8% PB
38 Tomislav Mladenov
Etar
+7.9% PB
39 Aleksandar Lazarov
Bolyari 2009
PB
40 Slavi Ivanov
AntimSport
41 Petar Dragoev
Neftochimic
PB
42 Konstantin Dragoev
Neftochimic
95 PB
43 Georgi Yankov
Metro
82 PB
44 Svetlan Pamukov
Metro
75
45 Jivko Kamburov
Chernomorets
75 PB
46 Georgi Georgiev
Chernomorets
74
47 Nikola Mihnev
Tsarevets
68
48 Martin Velchev
Orenda
67
49 Danail Simeonov
Bolyari 2009
65
50 Pavel Penev
Etar
64
51 Viktor Ivanov
Dobrudzha 2021
51 PB
52 Bozhidar Kirov
Metro
50
53 Mihail Minkov
Orenda
45
54 Adrian Kozarev
Metro
43
55 Ivaylo Valchev
Orenda
40
Kristian Penchev
Bolyari 2009
NS
Pavel Marinov
Neftochimic
NS