Swimcloud
Bulgarian Youth Championships - 11-12 years old
Timed Finals
Name Time FINA Imp
1 Vasil Uzunov
Vihren
427 +7.1% PB
2 Filip Mihailov
Levski
417 +1.7% PB
3 Martin Atanasov
Pirin
405 +3.5% PB
4 Aleksandar Georgiev
Akulite
382 +4.3% PB
5 Viktor Ginov
KVS Burgas
378 +0.3% PB
5 Alexandar Yovchev
Chernomorets
378 +1.6% PB
7 Aleks Omarov
Olimp
357 +0.2% PB
8 Daniel Markov
Chernomorets
357 +2.0% PB
9 Viktor Pehlivanqn
Olimp
356 0.0%
10 Georgi Gavrilov
Vihren
356 +1.2% PB
11 Roman Tzvetkov
Delfin
351
12 Stilyan Indzhov
Metro
346
13 Martin Tenev
Avgusta
345 +4.4% PB
14 Vladislav Dermendzhiev
Sprint
343 +0.8% PB
15 Ivaylo Pirinski
GD Sport
340 +11.1% PB
16 Alex Delistoyanov
Pirin
339 +2.4% PB
17 Mark Chakariyan
Lokomotiv
339 +0.8% PB
18 Viktor Goranov
Vihren
330 -0.9%
19 Pavel Kazakov
Trayana
329 +1.3% PB
20 Nikolay Tambukov
Damini
318
21 Dimitar Kostov
Vsi
317 +1.8% PB
22 Martin Matsoev
Lokomotiv
315 +3.1% PB
23 Oleg Milanov
Olimp
313 +4.0% PB
24 Pavel Goranov
Aqua Sport
313 +3.9% PB
25 Nikolay Stoev
Akulite
313 +0.3% PB
26 Nikolay Dylugerov
GD Sport
312 +0.6% PB
27 Zdravko Kirov
Avgusta
312 +3.6% PB
28 Georgi Bаchvarov
Metro
311
29 Krum Sarbov
Dobrudzha 2021
307 +3.2% PB
30 Boris Spasov
Phoenix
307 +0.9% PB
31 Stiliyan Kunov
Aqua Sport
304 +2.1% PB
32 Kristiyan Metodiev
GD Sport
301 PB
33 Manol Shturkov
Sandanski
299 PB
34 Krasimir Zahariev
Vihren
298 +0.1% PB
35 Nikola Nikolov
Olimp
293 PB
36 Radoslav Chernilov
Asteri
290 PB
37 Ardjan Sindjo
Iris
289
38 Nikola Gadban
Trayana
275
39 Milen Zidarov
Metro
268 PB
40 Victor Handzhiyski
Pirin
260
41 Eray Ali
KVS Burgas
259
42 Sebastiyan Bobevski
Sandanski
258
43 Vladimir Manolev
Sandanski
256
44 Nikola Kotev
Akulite
254 +6.9% PB
45 Krasimir Georgiev
Asteri
252
46 Volodymyr Koriaka
Akulite
252
47 Anastasios Dachev
KVS Burgas
250 +7.2% PB
48 Lyubomir Bozhkov
Sandanski
250 -1.6%
49 Viktor Kazakov
Trayana
231
50 Dimitar Devedjiev
Julian Rusev
226
51 Ivan Yanev
Briz
221
52 Steliyan Stoyanov
Neftochimic
215
53 Stefan Mihaylov
Asteri
198
54 Ivaylo Vasilev
Levski
171