Swimcloud
Plovdiv Tournament
18 and over, Timed Finals
Name Time FINA Imp
1 Eray Adnan
Dobrudzha
456
2 Yordan Andreev
Nsa
448
3 Plamen Penkov
Plovdiv 2019
384 -0.4%
15 - 17, Timed Finals
Name Time FINA Imp
1 Petar Mitsin
Vihren
751 PB
2 Galab Gogov
Sandanski
543
3 Anton GEORGIEV
Plovdiv 2019
537 PB
4 Dimitar Dimitrov
Delfin PZ
412 PB
5 Alexander Milev
Briz
398
6 Nikolay Sandev
Akulite
394
7 Viktor Dobrev
Delfin PZ
388 PB
8 Konstantin Dinev
Akulite
334 -3.4%
9 Nikola Dimitrov
Damini
332 PB
10 Marian Georgiev
Briz
331 +0.8% PB
11 Ivan Dimitrov
Bolyari 2009
314 -3.7%
12 Viktor Terezov
Levski 2014
311 PB
13 Yordan Djordjevich
Levski 2014
309 PB
14 Erik Sarafski
Levski 2014
297 PB
15 Hristo Sandakchiyski
Delfin PZ
294
16 Filip Fidoskov
Damini
270
17 Orlin Semenov
Damini
258
18 Denislav Yonchev
Slavia
174
13 - 14, Timed Finals
Name Time Score Imp
1 Kaloyan Podgorski
Sandanski
PB
2 Dimitar Kulev
Pirin
3 Miroslav Terziev
Plovdiv 2019
4 Slav Todorov
Mladost'91
-2.3%
5 Ivan Stoyanov
Sandanski
6 Nikola Trifonov
Lokomotiv
PB
7 Nikolay Sugarliev
Sandanski
PB
8 Anton Velchev
SC Shampion PZ
PB
9 Petar Nikolov
Damini
PB
10 Juliyan Blazhev Blazev
Sprint Sofia
11 Ilian Mihailov
Plovdiv 2019
+2.3% PB
12 Georgi Iliev
SC Shampion PZ
PB
13 Dimitar Rumenliev
Sprint
14 Kostadin Kuzmov
Vihren
PB
15 Kostadin Belyov
Mustang
16 Dobromir Malinov
GD Sport
17 Vasil Topalov
SC Shampion PZ
PB
18 Mihail Kaloyanov
Vihren
PB
19 Kristiyan Hristov
Phoenix
PB
20 Viktor Dimitrov
Dorostol
+0.2% PB
21 Stilyan Hristov
SC Shampion PZ
PB
22 Valentin Trifonov
Briz
+2.3% PB
23 Kristan Todorov
Sprint
-3.9%
24 Emanoil Kostadinov
Dobrudzha
25 Dimitar Sotirov
SC Shampion PZ
PB
26 Stoyan Angelov
SC Shampion PZ
27 Plamen Penev
Briz
Velizar Stoianov
Dorostol
DNF
Zahari Stoev
Dorostol
DNF
Daniel Zashev
Pirin
NS 225
Stoyan Tsanev
SKP Kamengrad
NS
11 - 12, Timed Finals
Name Time Score Imp
1 Hristo Dhzongalov
Belmeken
-1.1%
2 Konstantin Kolev
Briz
3 Viktor Stanev
Lokomotiv
4 Petar Bakalov
Vihren
5 Denislav Uzunov
Plovdiv 2019
6 Hristo Perilov
Sprint
7 Nikola Iliev
Tsarevets
-2.4%
8 Aleksandar Tsonev
Phoenix
9 Vladislav Dermendzhiev
Sprint
+0.6% PB
10 Martin Todorov
Sandanski
11 Todor Mandjukov
Delfin PZ
12 Nikola Georgiev
Lokomotiv
13 Lyuben Mitrev
Sandanski
14 Hristo Georgiev
Plovdiv 2019
-2.0%
15 Georgi Gavrilov
Vihren
16 Adis Petrov
Lokomotiv
17 Grant Avagian
Mladost'91
18 Dimitar Pandev
Vihren
19 Krum Sarbov
Dobrudzha
20 Vasil Ivanov
Pirin
PB
21 Martin Zashev
Pirin
22 Atanas Angarski
Sprint
23 Vasil Uzunov
Vihren
24 Stoyan Grozdanov
Vihren
25 Krasimir Skachkov
KVS Burgas
+1.2% PB
26 Martin Matsoev
Lokomotiv
27 Mark Chakariyan
Lokomotiv
28 Aleks Gospodinov
Lokomotiv
29 Ivan Donchev
Vihren
30 Aikan Veisalov
Lokomotiv
31 Yulian Mladenov
Levski
32 Kristian Terziiski
Mustang
33 Bozhidar Rangelov
Pirin
34 Kaloyan Mladenov
Nsa
35 Plamen Stoychev
Sandanski
36 Dimitar Pahnev
Sandanski
37 Ilian Vasilev
Botev
PB
38 Pavel Kazakov
Trayana
-6.5%
39 Martin Mihov
Briz
40 Daniel Samokovarev
Sprint
41 Kristiyan Metodiev
GD Sport
42 Ivan Gavrilov
Vihren
43 Martin Cholteev
Sandanski
44 Kostadin Murdzhev
Smolyan
45 Georgi Georgiev
Mustang
46 Mihail Chakarov
SC Shampion PZ
47 Aleksandar Parunski
Smolyan
48 Nikolai Murdzhev
Smolyan
PB
49 Dimi Chaushev
GD Sport
50 Dimitar Ivanov
Sandanski
51 Georgi Karamanolev
GD Sport
+4.2% PB
52 Anton Kraichev
Sandanski
53 Tsvetelin Valkov
Levski
54 Vladimir Nikolov
Damini
55 Maximilian Rangelov
KVS Burgas
+1.0% PB
56 Simon Vacev
Delfin PZ
57 Stanislav Apostolov
Delfin PZ
57 Ilya Kuschlev
Smolyan
59 Kaloqn Naidenov
Botev
PB
60 Yordan Markov
Smolyan
+3.4% PB
61 Georgi Petrov
Nsa
PB
62 Nikolai Tashev
Delfin PZ
63 Ivan Yanev
Briz
-2.5%
64 Anastasios Dachev
KVS Burgas
+3.5% PB
65 Stilyan Grahov
SC Shampion PZ
66 Tomislav Terziev
Plovdiv 2019
67 Alexandar Vasilev
Delfin PZ
68 Vasil Tachev
Delfin PZ
69 Sebastiyan Bobevski
Sandanski
70 Veselin Georgiev
Botev
71 Denislav Mollov
Delfin PZ
72 Atanas Dimitrov
Trayana
73 Ognyan Ognyanov
Briz
-0.1%
74 Boyan Minchev
Torpedo
Liubomir Bankov
Viking 2008
DNF
Kristiyan Ivanov
Torpedo
DNF
Yordan Bugarinov
Vihren
Daniel Stoyanov
Smolyan
NS 201
Guylestan Mehmedov
Sprint
NS
Tsvetomir Stefanov
Briz
NS