Swimcloud
NCAA Division III Championship

2022 NCAA Division III Championship

  • Upcoming
  • Mar 16–19, 2022
  • SCY
  • Indianapolis, IN
Emory logo
Atlanta, GA
  • A
    1
  • B
    77
  • Season Pts
    752.8

Swims

Name Event Time Cut
1 Emory (A) 200 Medley Relay 1:26.73 B
2 Patrick Pema 500 Free 4:23.33 B
3 Emory (A) 400 Medley Relay 3:14.16 B
4 Emory (A) 800 Free Relay 6:34.28 B
5 Jason Hamilton 200 Breast 1:56.47 B
6 Emory (A) 400 Free Relay 2:57.38 B
7 Nicholas Goudie 200 Free 1:36.70 A
8 Patrick Pema 200 Free 1:37.46 B
9 Jake Meyer 100 Breast 54.21 B
10 Jason Hamilton 500 Free 4:30.10 B
11 Emory (A) 200 Free Relay 1:21.38 B
12 Daniel Woodruff 500 Free 4:30.31 B
13 Crow Thorsen 400 IM 3:53.72 B
14 Logan D'Amore 500 Free 4:30.79 B
15 Adam Copses 1650 Free 15:40.80 B
16 Jason Hamilton 100 Breast 54.47 B
17 Kory Kimura 500 Free 4:31.64 B
18 Zachary Lorson 500 Free 4:31.88 B
19 Nicholas Goudie 100 Free 43.93 B
20 Ryan Soh 100 Fly 47.21 B
21 WILLEM GOEDECKE 500 Free 4:32.91 B
22 Ryan Gibbons 1650 Free 15:47.39 B
23 Jake Meyer 200 Breast 1:59.12 B
24 Ryan Soh 100 Back 48.03 B
25 Zachary Lorson 400 IM 3:55.96 B
26 Tyler Russell 100 Breast 54.95 B
27 Ryan Gibbons 400 IM 3:56.49 B
28 Lucas Bumgarner 3 Diving 524.98 B
29 William O'Daffer 400 IM 3:57.42 B
30 Sean Byman 400 IM 3:57.95 B
31 Zachary Zhao 400 IM 3:58.03 B
32 WILLEM GOEDECKE 200 Free 1:39.88 B
33 Colin Lafave 100 Free 44.58 B
34 Thornton Shelton 1650 Free 16:00.03 B
35 Crow Thorsen 200 Fly 1:48.91 B
36 Lawrence Redmond 200 Back 1:47.10 B
37 Yubo Jin 100 Breast 55.61 B
38 Jeffrey Echols 200 Fly 1:49.03 B
39 Patrick Pema 100 Free 44.71 B
40 Steven Kuhn 100 Breast 55.70 B
41 Zachary Lorson 1650 Free 16:02.49 B
42 Jack Wessell 400 IM 3:59.45 B
43 Crow Thorsen 200 IM 1:50.11 B
44 Sean Byman 200 IM 1:50.13 B
45 Jack Kelleher 400 IM 3:59.78 B
46 Cooper Muench 200 Breast 2:01.30 B
47 Nicholas Goudie 50 Free 19.84 B
48 Alexander Pollack 200 Back 1:47.88 B
49 Jack Kelleher 200 IM 1:50.63 B
50 Johnny Bradshaw 100 Breast 56.03 B
51 William O'Daffer 200 IM 1:50.62 B
52 HwaMin Sim 100 Fly 48.35 B
53 Tyler Russell 200 Breast 2:01.86 B
54 Zachary Zhao 200 Breast 2:01.92 B
55 Logan D'Amore 1650 Free 16:10.21 B
56 Sean Byman 200 Fly 1:50.19 B
57 Liyang Sun 200 Breast 2:02.12 B
58 Lawrence Redmond 100 Back 49.21 B
59 Ryan Soh 200 Back 1:48.32 B
60 Dylan Yin 200 Fly 1:50.30 B
61 Kory Kimura 200 Fly 1:50.38 B
62 Johnny Bradshaw 200 Breast 2:02.48 B
63 Jack Kelleher 200 Breast 2:02.68 B
64 Anderson Holcomb 200 Breast 2:02.74 B
65 Adam Braunschweig 100 Back 49.54 B
66 Alex Feldman 200 Back 1:49.08 B
67 Alexander Pollack 100 Back 49.58 B
68 Steven Kuhn 200 Breast 2:03.21 B
69 Colin Lafave 100 Back 49.68 B
70 Adam Braunschweig 200 Back 1:49.70 B
71 Jack Wessell 200 Breast 2:03.69 B
72 Dylan Yin 100 Fly 49.06 B
73 Christopher Dieffenthaller 200 Breast 2:03.75 B
74 Colin Lafave 50 Free 20.27 B
75 Jeffrey Echols 100 Fly 49.20 B
76 Ryan Soh 50 Free 20.31 B
77 Alexander York 3 Diving 430.50 B
78 Lucas Bumgarner 1 Diving 349.20 B

Events