Login
Register
Login
Register
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
Close
Home
Meets
Top Times
Team Rankings
Recruiting
Videos
Meet Simulator
Help
SA National Short Course Championship
Completed
Oct 24–27, 2020
SCM
Pietermaritzburg, KZ, RSA
SA National Short Course Championship
Meet Dashboard
400 Free
Event
50 Free
100 Free
200 Free
400 Free
800 Free
1500 Free
50 Back
100 Back
200 Back
50 Breast
100 Breast
200 Breast
50 Fly
100 Fly
200 Fly
100 IM
200 IM
400 IM
Women
Gender
Men
Women
Timed Finals
Name
Team
Time
Score
Imp
1
Dune Coetzee
Tuks
Tuks
4:07.95
20
–
PB
2
Tatjana Schoenmaker
Tuks
Tuks
4:09.33
17
–
PB
3
Aimee Canny
Knysna Dragons
Knysna Dragons
4:09.90
16
–
4
Rebecca MEDER
Seagulls SC
Seagulls SC
4:10.52
15
–
PB
5
Catherine Van Rensburg
Tuks
Tuks
4:16.79
14
–
PB
6
Paige Brombacher
Infinity Swimming Academy
Infinity Swimming Academy
4:17.86
13
–
7
Leigh McMorran
Aqua Athlete
Aqua Athlete
4:18.04
12
–
PB
8
Hannah Robertson
Mandeville Dolphins
Mandeville Dolphins
4:18.78
11
–
PB
9
Samantha Caitlin RANDLE
Tuks
Tuks
4:19.11
9
–
10
Christin MUNDELL
Tuks
Tuks
4:20.06
7
–
PB
11
Jessica WHELAN
Mandeville Dolphins
Mandeville Dolphins
4:21.67
6
–
12
Carli Antonopoulos
Seagulls SC
Seagulls SC
4:21.88
5
–
PB
13
Kristin Bellingan
Tuks
Tuks
4:22.06
4
–
14
Kiara NOADES
Tuks
Tuks
4:22.44
3
–
15
Emma Kuhn
Seals A.S.C.
Seals A.S.C.
4:23.57
2
–
PB
16
Lise Coetzee
Tuks
Tuks
4:23.76
1
–
PB
17
Abi Meder
Seagulls SC
Seagulls SC
4:25.77
–
–
18
Zoe Phillips
Tuks
Tuks
4:26.10
–
–
PB
19
Janie Coetzer
Tuks
Tuks
4:27.57
–
–
20
Hannah Pearse
Vineyard SC
Vineyard SC
4:28.38
–
–
PB
20
Kairah George
Tuks
Tuks
4:28.38
–
–
PB
22
Tatum Botha
Seagulls SC
Seagulls SC
4:29.46
–
–
PB
23
Chloe LE Roux
Bloemfontein Otters
Bloemfontein Otters
4:32.21
–
–
24
Emma Carmody
Seagulls SC
Seagulls SC
4:32.35
–
–
PB
25
Jess Meter
Seals A.S.C.
Seals A.S.C.
4:33.49
–
–
PB
26
Hannah Murray
Royal Swimming Academy
Royal Swimming Academy
4:35.18
–
-0.9%
27
Tammy Greenwood
Royal Swimming Academy
Royal Swimming Academy
4:35.77
–
–
28
Savannah Voigt
Sport Science Institute of SA
Sport Science Institute of SA
4:35.85
–
–
29
Sash Corris
Seagulls SC
Seagulls SC
4:35.89
–
–
30
Mischa King
Paarl Aquarius
Paarl Aquarius
4:36.08
–
–
PB
31
Georgia Carstens
Tuks
Tuks
4:38.20
–
–
PB
32
Emily Martens
Seals A.S.C.
Seals A.S.C.
4:39.17
–
–
PB
33
Rachel Groepes
Swimlab Aquatic Academy
Swimlab Aquatic Academy
4:43.57
–
–
34
Pascale Oberholzer
Mandeville Dolphins
Mandeville Dolphins
4:51.72
–
–
35
Lindsay Foss
Seals A.S.C.
Seals A.S.C.
4:55.56
–
–
36
Mikaela Goelst
Curro Swimming Academy
Curro Swimming Academy
4:57.45
–
–
PB
37
Alani Ferreira
Seals A.S.C.
Seals A.S.C.
4:59.67
–
–
PB
38
Shreya Govender
Seagulls SC
Seagulls SC
5:17.07
–
–
39
Minke Janse Van Rensburg
Fish Eagle Swim School
Fish Eagle Swim School
7:18.99
–
–
Events
Close
Dummy text
101
400 Free Women
102
400 Free Men
201
200 IM Women
202
200 IM Men Finals
203
50 Back Women
204
50 Back Men Finals
205
100 Breast Women
206
100 Breast Men Finals
207
100 Fly Women
208
100 Fly Men
209
200 Back Women
210
200 Back Men
211
200 Free Women
212
200 Free Men
301
100 Free Women
302
100 Free Men
303
100 Back Women
304
100 Back Men
305
200 Breast Women
306
200 Breast Men
307
100 IM Women
308
100 IM Men
309
200 Fly Women
310
200 Fly Men
311
50 Breast Women
312
50 Breast Men
313
50 Fly Women
314
50 Fly Men Finals
401
50 Free Women Finals
402
50 Free Men
403
800 Free Women
404
1500 Free Men
405
400 IM Women
406
400 IM Men
407
400 IM Women
408
100 Breast Men
409
200 IM Men
410
50 Back Men Prelims Swimoff
411
100 Breast Men
412
50 Fly Men Prelims Swimoff
413
50 Free Women
Events
Events
50 Free
100 Free
200 Free
400 Free
800 Free
1500 Free
50 Back
100 Back
200 Back
50 Breast
100 Breast
200 Breast
50 Fly
100 Fly
200 Fly
100 IM
200 IM
400 IM
200 Free Relay
400 Free Relay
800 Free Relay
200 Medley Relay
400 Medley Relay