Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Thomas Lafontaine-Giguere
Université de Montréal
|
Université de Montréal | 680 | +1.3% | SB | |
2 |
Conor Smyth
Uottawa Gee-Gees
|
Uottawa Gee-Gees | 669 | – | PB | |
3 |
James Steele
Uottawa Gee-Gees
|
Uottawa Gee-Gees | 635 | +2.4% | PB | |
4 |
Gordon Forrest
Uottawa Gee-Gees
|
Uottawa Gee-Gees | 625 | +1.5% | PB | |
5 |
Eli Basler
Uottawa Gee-Gees
|
Uottawa Gee-Gees | 603 | +4.2% | PB | |
6 |
Jordan Doucette
Uottawa Gee-Gees
|
Uottawa Gee-Gees | 567 | – | ||
7 |
Etienne Genesse-Grenier
Universite de Sherbrooke
|
Universite de Sherbrooke | 527 | +3.3% | SB | |
8 |
Christian Florea
Mississauga Swimming
|
Mississauga Swimming | 521 | – |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
9 |
Cameron Carlyle-Locke
Nepean Kanata Barracudas
|
Nepean Kanata Barracudas | 525 | ||
10 |
Adam Kralj
Mississauga Swimming
|
Mississauga Swimming | 498 | PB | |
11 |
Luther Mourinet
Neptune Natation
|
Neptune Natation | 481 | ||
12 |
Tristan Walker
Cobra Swim Club
|
Cobra Swim Club | 445 | ||
13 |
Kevin Downing
Nepean Kanata Barracudas
|
Nepean Kanata Barracudas | 440 | PB | |
14 |
Antoine Dionne
Club de Natation de Sherbrooke
|
Club de Natation de Sherbrooke | 424 | PB | |
15 |
Brian Pascua
Cobra Swim Club
|
Cobra Swim Club | 423 | ||
16 |
Trevor Fitzpatrick
Cobra Swim Club
|
Cobra Swim Club | 335 |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Conor Smyth
Uottawa Gee-Gees
|
Uottawa Gee-Gees | 653 | – | PB | |
2 |
Gordon Forrest
Uottawa Gee-Gees
|
Uottawa Gee-Gees | 625 | +1.5% | PB | |
3 |
Eli Basler
Uottawa Gee-Gees
|
Uottawa Gee-Gees | 618 | +5.0% | PB | |
4 |
David Quirie
Nepean Kanata Barracudas
|
Nepean Kanata Barracudas | 592 | – | ||
5 |
Adam Hornak
Mississauga Swimming
|
Mississauga Swimming | 560 | – | ||
6 |
James Steele
Uottawa Gee-Gees
|
Uottawa Gee-Gees | 552 | -2.3% | ||
7 |
Jordan Doucette
Uottawa Gee-Gees
|
Uottawa Gee-Gees | 546 | – | ||
8 |
Thomas Lafontaine-Giguere
Université de Montréal
|
Université de Montréal | 544 | -6.3% | ||
9 |
Christian Florea
Mississauga Swimming
|
Mississauga Swimming | 512 | – | ||
10 |
Etienne Genesse-Grenier
Universite de Sherbrooke
|
Universite de Sherbrooke | 511 | +2.3% | SB | |
11 |
Adam Kralj
Mississauga Swimming
|
Mississauga Swimming | 490 | – | PB | |
12 |
Cameron Carlyle-Locke
Nepean Kanata Barracudas
|
Nepean Kanata Barracudas | 482 | – | ||
13 |
Luther Mourinet
Neptune Natation
|
Neptune Natation | 461 | – | ||
14 |
Tristan Walker
Cobra Swim Club
|
Cobra Swim Club | 459 | – | PB | |
15 |
Maxime Lafleur
Voltigeur Collèg
|
Voltigeur Collèg | 434 | – | ||
16 |
Brian Pascua
Cobra Swim Club
|
Cobra Swim Club | 433 | – | PB | |
17 |
Kevin Downing
Nepean Kanata Barracudas
|
Nepean Kanata Barracudas | 428 | – | PB | |
18 |
Trevor Fitzpatrick
Cobra Swim Club
|
Cobra Swim Club | 414 | – | ||
19 |
Antoine Dionne
Club de Natation de Sherbrooke
|
Club de Natation de Sherbrooke | 395 | – | PB | |
20 |
Raphael Larocque
Neptune Natation
|
Neptune Natation | 283 | – | ||
– |
Elliot Durocher
Neptune Natation
|
Neptune Natation | NS | – | – |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Maksimas Zander
Mississauga Swimming
|
Mississauga Swimming | 512 | PB | |
2 |
Nic Pereira
Mississauga Swimming
|
Mississauga Swimming | 503 | PB | |
3 |
Hudson Coulls
Mississauga Swimming
|
Mississauga Swimming | 476 | PB | |
4 |
Praim Ramlochan
Cobra Swim Club
|
Cobra Swim Club | 468 | PB | |
5 |
Tyler Blais
CADAC
|
CADAC | 468 | PB | |
6 |
Thinula De Silva
Nepean Kanata Barracudas
|
Nepean Kanata Barracudas | 444 | ||
7 |
Youssif Elazizi
Mississauga Swimming
|
Mississauga Swimming | 443 | PB | |
8 |
Émile Dubois
CN Region de Quebec
|
CN Region de Quebec | 408 |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
9 |
Chris Ramlochan
Cobra Swim Club
|
Cobra Swim Club | 440 | ||
10 |
Ranveer Jadhav
Cobra Swim Club
|
Cobra Swim Club | 400 | ||
11 |
Yourik Bégin
Neptune Natation
|
Neptune Natation | 380 | ||
12 |
Charly Chapman
Neptune Natation
|
Neptune Natation | 375 | ||
13 |
Sacha Hannah
C N Dollard-des-Ormeaux
|
C N Dollard-des-Ormeaux | 369 | PB | |
14 |
Patrick Volpe
Cobra Swim Club
|
Cobra Swim Club | 366 | PB | |
15 |
Alec Giacomelli
Neptune Natation
|
Neptune Natation | 364 | PB | |
16 |
Andrew Xu
Cobra Swim Club
|
Cobra Swim Club | 342 | PB |
Name | Time | FINA | |||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Jacob Stojanovic
Cobra Swim Club
|
Cobra Swim Club | 499 | PB | |
2 |
Preston McMann
Nepean Kanata Barracudas
|
Nepean Kanata Barracudas | 475 | PB | |
3 |
Laurier Lafontaine-Giguère
Neptune Natation
|
Neptune Natation | 453 | ||
4 |
Ryland McDougall-Vick
C N Dollard-des-Ormeaux
|
C N Dollard-des-Ormeaux | 447 | ||
5 |
Marcus Selva
Cobra Swim Club
|
Cobra Swim Club | 403 | PB | |
6 |
Jean-Manuel Paré
Neptune Natation
|
Neptune Natation | 396 | PB | |
7 |
Alexy Morin
CN Region de Quebec
|
CN Region de Quebec | 381 | ||
8 |
Astin Roukema
Club de Natation Samak
|
Club de Natation Samak | 361 | PB |