Swimcloud
Irish SC Championships
A Final
Name Time FINA Imp
1 Niamh Kilgallen
Claremorris SC
722 +1.9% PB
2 Bethy Firth~
Ards ASC
677 +2.3% SB
3 Emma Reid
National Centre UCD
657 +7.0% PB
4 Maria Godden
Kilkenny Swimming Club
649 +0.4% PB
5 Cara Stapleton
Trojan ASC (Ireland)
648 -0.6%
6 Aisling Haughey
Aer Lingus SC
640 PB
7 Sharon Semchiy
Sundays Well
631 +1.0% SB
8 Hannah Mc Menamin
Aer Lingus SC
616 -1.2%
B Final
Name Time FINA Imp
9 Alex Mc Crea
Ncd City of Belfast
659 +6.9% PB
10 Emer Kelly
Asgard SC
626
11 Kelly Hunter
Cookstown ASC
612 +6.2% PB
12 Trudie Gillic
National Centre UCD
606 +4.3% PB
13 Ellen Flaherty
Athlone SC
603 +5.6% PB
14 Aoife Leahy
Galway
584 +3.0% PB
15 Naomi TRAIT
Kilkenny Swimming Club
575 +0.8% PB
16 Cara Osing
TEAMTSC
570 +2.2% PB
Preliminaries
Name Time FINA Imp
1 Niamh Kilgallen
Claremorris SC
717 +1.6% PB
2 Bethy Firth~
Ards ASC
674 +2.2% SB
3 Cara Stapleton
Trojan ASC (Ireland)
651 -0.5%
4 Emma Reid
National Centre UCD
644 +6.3% PB
5 Aisling Haughey
Aer Lingus SC
643 PB
6 Sharon Semchiy
Sundays Well
639 +1.4% SB
7 Maria Godden
Kilkenny Swimming Club
637 -0.3%
8 Hannah Mc Menamin
Aer Lingus SC
623 -0.9%
9 Emer Kelly
Asgard SC
620
10 Alex Mc Crea
Ncd City of Belfast
616 +4.8% SB
11 Trudie Gillic
National Centre UCD
607 +4.4% PB
12 Ellen Flaherty
Athlone SC
599 +5.4% PB
12 Kelly Hunter
Cookstown ASC
599 +5.5% PB
14 Naomi TRAIT
Kilkenny Swimming Club
593 +1.8% PB
15 Cara Osing
TEAMTSC
585 +3.0% PB
16 Aoife Leahy
Galway
582 +2.9% PB
17 Leah Bethel
Lisburn City Swimming Club
580 +3.6% PB
18 Edel Daly
National Centre Limerick
564 +3.7% PB
19 Carrie Mc Daid
Sligo Swim Team
560 -0.5%
20 Ciara Williams
NAC Ashbourne
560
20 Charlotte O'Riordan
Trojan ASC (Ireland)
560 +3.4% PB
22 Scarlett Armstrong
Ards ASC
558 -0.1%
23 Niamh Ahearne
Kilkenny Swimming Club
556 PB
24 Sophie Hayman
Aer Lingus SC
550 +1.6% PB
25 Ailbhe Dawson
NAC Ashbourne
547 +5.5% PB
26 Kate Morris
Glenalbyn
545
27 Sorcha Gueret
Trojan ASC (Ireland)
538
28 Emma Montgomery
Ncd City of Belfast
529 +0.3% PB