Swimcloud

Bucknell New Years Challenge

  • Completed
  • Jan. 05, 2019
  • SCY
  • Lewsiburg, PA

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 North Allegheny (A) North Allegheny
  1. Jack Wright
  2. Tolik Borisov
  3. Joshua Galecki
  4. Rick Mihm
1:25.33
 
143
2 State College (A) State College
  1. Matt Brownstead
  2. Noah Witt
  3. Foster Heasley
  4. Joseph Mao
1:28.73
 
129
3 Wilson (A) Wilson
  1. Donovan Curran
  2. Brody Heckman
  3. Malachi Eberly
  4. David Meinhold
1:29.55
 
126
4 North Allegheny (B) North Allegheny
  1. John Ehling
  2. Jerry Chen
  3. Ethan Song
  4. Alex Grahor
1:30.27
 
123
5 Cumberland Valley (A) Cumberland Valley
  1. Walter Turlington
  2. Tyler Distenfeld
  3. Kyle Farrow
  4. Logan Skiles
1:30.57
 
122
6 Emmaus (A) Emmaus
  1. Devin Metzger
  2. Jack Sharp
  3. Luke Rautzhan
  4. Connor Shriver
1:32.13
 
116
7 Hershey (A) Hershey
  1. Alexander Blacker
  2. Charlie Fackler
  3. Bryce Mills
  4. Andrew Cramer
1:32.81
 
113
8 Wilson (B) Wilson
  1. Charles Heffner
  2. Jeremy Shockey
  3. Max Valeriano
  4. Gabe Cobaugh
1:33.17
 
112
9 Emmaus (B) Emmaus
  1. Cooper Kocon
  2. Nicholas Soares
  3. Matthew Gertner
  4. Evan Bova
1:33.43
 
111
10 Parkland Senior (A) Parkland Senior
  1. Sid Webb
  2. Gavin Webb
  3. James Zhang
  4. Shawn Kushner
1:34.29
 
108
11 Mount Lebanon (A) Mount Lebanon
  1. Leo Matros
  2. Andrew Klepchick
  3. Caden Smith
  4. Petru Mihailescu
1:35.63
 
103
12 Cumberland Valley (B) Cumberland Valley
  1. Christopher Furlong
  2. Naeem Sbaiti
  3. Joshua Metz
  4. Ian So
1:36.45
 
100
13 North Allegheny (C) North Allegheny
  1. Andrew Yang
  2. Marko Kosanovich
  3. Hayden Klein
  4. Matthew Turzai
1:36.60
 
100
14 Wilson (C) Wilson
  1. Evan Hebel
  2. Samuel Strieb
  3. Spencer Weigand
  4. Cameron Cavanaugh
1:37.46
 
97
14 State College (B) State College
  1. William Ulmer
  2. Ryan Willis
  3. Johnathon Cottingham
  4. Anders Sonsteby
1:37.46
 
97
16 Mount Lebanon (B) Mount Lebanon
  1. Avery Filey
  2. Connor Frank
  3. Andrew Chiappetta
  4. Gabe Towell
1:37.52
 
97
17 Hershey (B) Hershey
  1. Anton Aluquin
  2. Shane Brace
  3. Thomas Paul
  4. Colin Clough
1:38.86
 
92
18 Wilson (D) Wilson
  1. Brent Beougher
  2. Andrew Thomas
  3. McCord Peterson
  4. Cameron Reeder
1:40.24
 
88
19 Emmaus (D) Emmaus
  1. Davin Glynn
  2. Bobby Perose
  3. PAUL PETRE
  4. Kyle Durrwachter
1:40.68
 
87
20 Emmaus (C) Emmaus
  1. Owen Mont
  2. James Manley
  3. Dylan Strella
  4. JAKE YOUNG
1:41.37
 
84
21 Parkland Senior (B) Parkland Senior
  1. Douglas Graham
  2. David Engler
  3. Benjamin Marko
  4. Jacob Parry
1:44.28
 
76
22 Cumberland Valley (C) Cumberland Valley
  1. Colby Kint
  2. Alexander Alderman
  3. Sidharth Edupuganti
  4. Paul Gensbigler
1:46.56
 
69
23 State College (C) State College
  1. Kyle Chatterley
  2. Noah Johnson
  3. Peter Relkin
  4. Matthew Allgeier
1:50.16
 
59
24 Parkland Senior (C) Parkland Senior
  1. Erand Bizati
  2. Hyunwoo Kim
  3. Gavin Deutsch
  4. Luis Ramirez Lopez
1:57.16
 
42