Swimcloud

Speedo Champions Series - Columbia

  • Completed
  • Mar. 07–10, 2019
  • SCY
  • Columbia, MO

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Sooner Swim Club Sooner Swim Club
  1. Aiden Hayes
  2. Caleb Sullivan
  3. Daniel Wilson
  4. Jonathan Tang
1:31.32
 
2 Sarpy County Swim Club (A) Sarpy County Swim Club
  1. Mark Cavanaugh
  2. Luke Barr
  3. Mateo Miceli
  4. Hunter Smithson
1:31.47
 
3 Empire KC Swim C (A) Empire KC Swim C
  1. Caleb Musser
  2. Daniel Worth
  3. Lance Godard
  4. Andrew Bennett
1:32.32
 
4 Kansas City Blazers (A) Kansas City Blazers
  1. JP Hynes
  2. Ryan Downing
  3. Trey Smith
  4. Andrew Kutney
1:32.57
 
4 Aquatic Club of Enid (A) Aquatic Club of Enid
  1. Micah Chambers
  2. Asa Stewart
  3. Jason Schroeder
  4. Jonathan Stewart
1:32.57
 
6 American Energy (A) American Energy
  1. Zhenya Ingram
  2. Luke Davis
  3. George Glover Vii
  4. Max Myers
1:32.65
 
7 Flyers Aquatic Swim Team (A) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Cooper Scharff
  2. Jeff Enge
  3. Carter Nelson
  4. Brooks Cosman
1:33.22
 
8 GOAL (A) GOAL
  1. Ross Pantano
  2. Benjamin Goeman
  3. Rush Clark
  4. Kody Hollingsworth
1:33.96
 
9 CSP Tideriders (A) CSP Tideriders
  1. Jonathan Naber
  2. Kledi Kadiu
  3. Justin Pasquesi
  4. Andrew O'Brien
1:34.25
 
10 Parkway Swim Club (A) Parkway Swim Club
  1. Kayde Cross
  2. Dominic Cyr
  3. Noah Scheuermann
  4. Joe Feder
1:34.35
 
11 Club North (A) Club North
  1. Robbie Hill
  2. Tyler Godsey
  3. Nathan Noll
  4. Evan Holt
1:34.51
 
12 Wichita Swim Club (A) Wichita Swim Club
  1. Drayden Bell
  2. Nathan Chan
  3. Ben Patton
  4. Hunter Rey
1:34.55
 
13 Greater Nebraska Swim Team (A) Greater Nebraska Swim Team
  1. Jordan Coffey
  2. Grant Johnson
  3. Cael Dice
  4. Caden Feit
1:34.68
 
14 Aquakids Swim team Aquakids Swim team
  1. Anderson Mainord
  2. Jordan Mosby
  3. Ethan Marotte
  4. Ty Wingfield
1:34.76
 
15 Parkway Swim Club (B) Parkway Swim Club
  1. Michael Franz
  2. Alex Gelman
  3. Tyler Lewis
  4. Hayden Christiansen
1:35.13
 
16 Rockwood Swim Club (A) Rockwood Swim Club
  1. Cameron Kratky
  2. Mihir Chandra
  3. Jack Dolan
  4. Jacob Hepper
1:35.63
 
17 Columbia Swim Club (A) Columbia Swim Club
  1. Kyle Holzum
  2. AJ Huskey
  3. Oakley Lorson
  4. Joseph Ragsdell
1:36.23
 
17 Arkansas Dolphins - Lasers Swi (A) Arkansas Dolphins - Lasers Swi
  1. Jacob Peery
  2. Duncan Troup
  3. Carson Traylor
  4. Vincent Jaworski
1:36.23
 
19 Lincoln Select Swimming Lincoln Select Swimming
  1. Adam Piro
  2. Alex Petty
  3. Michael Fraley
  4. Thomas Palmer
1:36.27
 
20 River City Aquatics River City Aquatics
  1. Jacob Bening
  2. Daniel Seabaugh
  3. Hyrum Dickson
  4. Nicholas Hux
1:36.54
 
21 Jasper County Killer Whales Jasper County Killer Whales
  1. Ben Hines
  2. Brayden Cole
  3. Avery Oehlschlager
  4. Andrew Watts
1:36.56
 
22 Northwest Arkansas Aquatics (A) Northwest Arkansas Aquatics
  1. Zane Sutton
  2. Gabe Costantini
  3. Noah Pinales
  4. Ryan Husband
1:36.92
 
23 Empire KC Swim C (B) Empire KC Swim C
  1. Caden Francois
  2. Philip Costello
  3. Harry Tjaden
  4. Reece Stikeleather
1:37.00
 
24 O'Fallon Seahawks O'Fallon Seahawks
  1. Cole Junker
  2. Landon Theiss
  3. Grant Mussemann
  4. Matthew Stooke
1:37.39
 
25 Springfield Aquatics (Missouri) (SPA) Springfield Aquatics (Missouri) (SPA)
  1. Trey Flouer
  2. Gabriel Austin
  3. Drew Atwood
  4. Michael Jasinski
1:37.65
 
26 Sarpy County Swim Club (B) Sarpy County Swim Club
  1. Colin Davis
  2. Kael Mlinek
  3. Thomas Lundin
  4. Joseph Ciriaco
1:37.83
 
27 GOAL (C) GOAL
  1. Ben Ravnsborg
  2. Drew Kaelin
  3. Sal Goaley
  4. Andrew Hood
1:37.84
 
27 Club North (B) Club North
  1. Jonathan Hill
  2. Zander Livingston
  3. Spencer Adamson
  4. Tait Harvey
1:37.84
 
29 Kansas City Blazers (B) Kansas City Blazers
  1. Kevin Glenn
  2. Alec Liu
  3. Micah Leslie
  4. Richie Stewart
1:38.04
 
30 American Energy (B) American Energy
  1. Owen Flynn
  2. Samuel Hart
  3. Hunter Denison
  4. Ryan Clark
1:38.81
 
31 Greater Nebraska Swim Team (B) Greater Nebraska Swim Team
  1. Mason Schroeder
  2. Ethan Newland
  3. Ethan Kinney
  4. Logan Kempf
1:38.89
 
32 CSP Tideriders (B) CSP Tideriders
  1. Eric Ji
  2. Carter Murawski
  3. Koji Barrette
  4. Jakub Petyniak
1:38.92
 
32 Wichita Aqua Shocks Wichita Aqua Shocks
  1. Aidan Gantenbein
  2. Justus Hampton
  3. Aidan Scott
  4. Allen Swibold
1:38.92
 
34 Arkansas Dolphins - Lasers Swi (B) Arkansas Dolphins - Lasers Swi
  1. Joe Potts
  2. Elliot LaBeau
  3. John Peyton
  4. David Reynolds
1:38.96
 
35 Flyers Aquatic Swim Team (B) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Paden Shipp
  2. John Villa
  3. Michael Kostelac
  4. AJ Kohler
1:39.00
 
36 Cool Waves Swim Team (A) Cool Waves Swim Team
  1. Aidan Walters
  2. Chris Sprenger
  3. Fletcher Smith
  4. Trevor Sinclair
1:39.39
 
37 Wichita Swim Club (B) Wichita Swim Club
  1. Sam Hutchinson
  2. Charles Hsu
  3. George Jekov
  4. Joon Hee Ooten
1:39.43
 
38 Inspire Swim Tea Inspire Swim Tea
  1. Spencer Duff
  2. Andrew Zheng
  3. Grant Goding
  4. Liam Murray
1:39.53
 
39 Columbia Swim Club (B) Columbia Swim Club
  1. Nicholas Clervi
  2. Luke Valley
  3. Connor Jokerst
  4. John Koller
1:39.80
 
40 GOAL (B) GOAL
  1. Blaine Kaup
  2. Ethan Schmaderer
  3. Daniel Perry
  4. Kayden McCullough
1:39.81
 
41 Phillips 66 Splash Club Phillips 66 Splash Club
  1. Will Englehart
  2. Gabriel Rolfson
  3. Colin Goddard
  4. Charles Willis
1:39.95
 
42 Aquatic Club of Aquatic Club of
  1. Joshua Uehling
  2. Austin Smith
  3. Josh Brester
  4. Jonathon Galles
1:40.29
 
43 Arkansas Dolphins - Lasers Swi (C) Arkansas Dolphins - Lasers Swi
  1. Barrett Troup
  2. Alex Layman
  3. John Majors
  4. Nathan Bright
1:40.43
 
44 Tsunami Swim Team of KC Tsunami Swim Team of KC
  1. Noah Witzki
  2. Caden Murphy
  3. Cameron Murphy
  4. Alec Enyeart
1:40.49
 
45 Heartland Aquatics (NE) Heartland Aquatics (NE)
  1. Michael Irvin
  2. Chas Nolte
  3. Ashton Bailey
  4. Eli Vyhlidal
1:40.57
 
46 Empire KC Swim C (C) Empire KC Swim C
  1. Leo Kurucz
  2. Dominick Damico
  3. Caleb Ellis
  4. John Tietjen
1:40.70
 
47 Swim Omaha Swim Omaha
  1. Eli Gosnell
  2. Patrik Sabik
  3. Caleb Miller
  4. Jack Bailey
1:40.75
 
48 CSP Tideriders (D) CSP Tideriders
  1. Julio Suarez
  2. Benjamin Evra
  3. Wil Welch
  4. Jackson Fox
1:41.23
 
49 CSP Tideriders (C) CSP Tideriders
  1. Cameron McCrary
  2. Patrick Unterreiner
  3. Steven Busch
  4. Ryan Mauney
1:41.27
 
50 SwimTulsa SwimTulsa
  1. Khaled Shihabi
  2. Clay Powell
  3. Eric Uerling
  4. Daniel Sibley
1:42.49
 
51 Millard Aquatic Club Millard Aquatic Club
  1. Conner Huss
  2. Trevor Edwards
  3. Reese Clarke
  4. Luke Baker
1:42.56
 
52 Parkway Swim Club (C) Parkway Swim Club
  1. Colin Williams
  2. Nick Hepburn
  3. Spencer Hyatt
  4. Dylan DeVilder
1:42.63
 
53 Central Arkansas Swim Club Central Arkansas Swim Club
  1. Parker Nelson
  2. Aiden Lively
  3. Ethan Spillers
  4. Chandler Gibson
1:42.70
 
54 Kansas City Blazers (C) Kansas City Blazers
  1. Reece Manning
  2. Jonah Park
  3. Alexander Dunlevy
  4. Sam Peterson
1:42.84
 
55 Cool Waves Swim Team (B) Cool Waves Swim Team
  1. Logan Smith
  2. Jack Gabrielson
  3. Jason Garlett
  4. Brandon Powell
1:42.86
 
56 Flyers Aquatic Swim Team (C) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Joshua Wu
  2. Chaska Cox-Potter
  3. Philip Tso
  4. Christopher Tobar
1:43.10
 
57 Missouri State Aquatics Missouri State Aquatics
  1. Andrew McIllwain
  2. Ronald McCurry
  3. Jacob Berkheimer
  4. Grant Rudnick
1:43.28
 
58 Empire KC Swim C (D) Empire KC Swim C
  1. Blake Francois
  2. Evan Deedy
  3. Seth Hammack
  4. Daniel Schipfer
1:43.49
 
59 Parkway Swim Club (D) Parkway Swim Club
  1. Trevor Hansen
  2. William Bonnett
  3. Austin Scarlas
  4. Joshua Brown
1:43.81
 
60 Rockwood Swim Club (B) Rockwood Swim Club
  1. Ryan Joehl
  2. Ben Brim
  3. Joshua Schultz
  4. Luke Maginn
1:44.07
 
61 Topeka Swim Association Topeka Swim Association
  1. Kyler Lamb
  2. Noah Florence
  3. Joshua Allen
  4. Yeager Larson
1:44.14
 
62 Northwest Arkansas Aquatics (B) Northwest Arkansas Aquatics
  1. Jake Noble
  2. Cole Groom
  3. Austin Mondello
  4. Gavin Husband
1:44.71
 
63 King Marlin Swim King Marlin Swim
  1. Kaleb Putman
  2. Ryan Healy
  3. Will Frazier
  4. Keaton Rice
1:45.11
 
64 Aquatic Club of Enid (B) Aquatic Club of Enid
  1. Samuel Stewart
  2. John Pethoud
  3. Jonathan Tonnell
  4. Daniel Stewart
1:45.48
 
65 Kansas City Riptide Aquatics Kansas City Riptide Aquatics
  1. Kaleb Thomas
  2. Max Ewigman
  3. Cogan Davis
  4. T.O. Oberlander
1:45.75
 
66 Columbia Swim Club (C) Columbia Swim Club
  1. Jack Hoien
  2. Hayden Barnes
  3. Braden Dement
  4. Samuel Ragsdell
1:48.30