Swimcloud

Speedo Champions Series - Columbia

  • Completed
  • Mar. 07–10, 2019
  • SCY
  • Columbia, MO

400 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Sooner Swim Club Sooner Swim Club
  1. Aiden Hayes
  2. Caleb Sullivan
  3. Daniel Wilson
  4. Jonathan Tang
3:20.47
 
2 Sarpy County Swim Club (A) Sarpy County Swim Club
  1. Mark Cavanaugh
  2. Luke Barr
  3. Mateo Miceli
  4. Hunter Smithson
3:21.54
 
3 GOAL (A) GOAL
  1. Ross Pantano
  2. Nathaniel Germonprez
  3. Rush Clark
  4. Kody Hollingsworth
3:22.26
 
4 Empire KC Swim C (A) Empire KC Swim C
  1. Caleb Musser
  2. Daniel Worth
  3. Lance Godard
  4. Philip Costello
3:22.32
 
5 American Energy (A) American Energy
  1. Zhenya Ingram
  2. Luke Davis
  3. Hunter Denison
  4. Max Myers
3:22.54
 
6 Kansas City Blazers (A) Kansas City Blazers
  1. Kevin Glenn
  2. Ryan Downing
  3. Andrew Kutney
  4. JP Hynes
3:23.26
 
7 Parkway Swim Club (A) Parkway Swim Club
  1. Michael Franz
  2. Tyler Lewis
  3. Noah Scheuermann
  4. Joe Feder
3:24.46
 
8 Aquatic Club of Enid (A) Aquatic Club of Enid
  1. Micah Chambers
  2. Asa Stewart
  3. Jason Schroeder
  4. Jonathan Stewart
3:25.73
 
9 CSP Tideriders (A) CSP Tideriders
  1. Andrew O'Brien
  2. Carter Murawski
  3. Justin Pasquesi
  4. Kledi Kadiu
3:26.41
 
10 Arkansas Dolphins - Lasers Swi (A) Arkansas Dolphins - Lasers Swi
  1. Jacob Peery
  2. Duncan Troup
  3. Carson Traylor
  4. Vincent Jaworski
3:27.01
 
11 Wichita Swim Club (A) Wichita Swim Club
  1. Sam Hutchinson
  2. Nathan Chan
  3. Ben Patton
  4. Drayden Bell
3:27.07
 
12 Flyers Aquatic Swim Team (A) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Cooper Scharff
  2. Jeff Enge
  3. Carter Nelson
  4. Brooks Cosman
3:27.59
 
13 Club North (A) Club North
  1. Robbie Hill
  2. Tyler Godsey
  3. Nathan Noll
  4. Evan Holt
3:27.88
 
14 Greater Nebraska Swim Team (A) Greater Nebraska Swim Team
  1. Jordan Coffey
  2. Grant Johnson
  3. Cael Dice
  4. Caden Feit
3:29.63
 
15 Columbia Swim Club (A) Columbia Swim Club
  1. Kyle Holzum
  2. AJ Huskey
  3. Oakley Lorson
  4. Joseph Ragsdell
3:29.78
 
16 Aquakids Swim team Aquakids Swim team
  1. Andrew Rogers
  2. Anderson Mainord
  3. Ethan Marotte
  4. Ty Wingfield
3:30.04
 
17 Jenks Trojan Swim Club Jenks Trojan Swim Club
  1. Grant Stucky
  2. Morne Wolmarans
  3. Jazz Widney
  4. Andrew Truong
3:31.59
 
18 American Energy (B) American Energy
  1. GAVIN SIRES
  2. Ryan Clark
  3. Ryan Harris
  4. George Glover Vii
3:31.60
 
19 Rockwood Swim Club (A) Rockwood Swim Club
  1. Jacob Hepper
  2. Mihir Chandra
  3. Jack Dolan
  4. Luke Maginn
3:31.78
 
20 Empire KC Swim C (B) Empire KC Swim C
  1. Caden Francois
  2. Dominick Damico
  3. Harry Tjaden
  4. Reece Stikeleather
3:33.39
 
21 Parkway Swim Club (B) Parkway Swim Club
  1. Kayde Cross
  2. Alex Gelman
  3. Dominic Cyr
  4. Hayden Christiansen
3:33.53
 
22 Club North (B) Club North
  1. Jonathan Hill
  2. Zander Livingston
  3. Spencer Adamson
  4. Tait Harvey
3:34.14
 
23 Lincoln Select Swimming Lincoln Select Swimming
  1. Adam Piro
  2. Alex Petty
  3. Charles Roberts
  4. Thomas Palmer
3:34.45
 
24 River City Aquatics River City Aquatics
  1. Jacob Bening
  2. Daniel Seabaugh
  3. Hyrum Dickson
  4. Nicholas Hux
3:35.01
 
25 O'Fallon Seahawks O'Fallon Seahawks
  1. Cole Junker
  2. Landon Theiss
  3. Grant Mussemann
  4. Matthew Stooke
3:35.38
 
25 Springfield Aquatics (Missouri) (SPA) Springfield Aquatics (Missouri) (SPA)
  1. Trey Flouer
  2. Gabriel Austin
  3. Drew Atwood
  4. Michael Jasinski
3:35.38
 
27 Cool Waves Swim Team (A) Cool Waves Swim Team
  1. Aidan Walters
  2. Chris Sprenger
  3. Jay Mercer
  4. Trevor Sinclair
3:35.53
 
28 Jasper County Killer Whales Jasper County Killer Whales
  1. Ben Hines
  2. Avery Oehlschlager
  3. Tristan Clanton
  4. Andrew Watts
3:36.00
 
29 Arkansas Dolphins - Lasers Swi (B) Arkansas Dolphins - Lasers Swi
  1. Brock Godbee
  2. Nathan Bright
  3. John Peyton
  4. David Reynolds
3:36.99
 
30 GOAL (B) GOAL
  1. Blaine Kaup
  2. Drew Kaelin
  3. Kayden McCullough
  4. Andrew Hood
3:37.21
 
31 Sarpy County Swim Club (B) Sarpy County Swim Club
  1. Colin Davis
  2. Kael Mlinek
  3. Thomas Lundin
  4. Joseph Ciriaco
3:37.30
 
32 CSP Tideriders (B) CSP Tideriders
  1. Jonathan Naber
  2. Eric Ji
  3. Koji Barrette
  4. Ryan Mauney
3:37.39
 
33 Flyers Aquatic Swim Team (B) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Paden Shipp
  2. John Villa
  3. Michael Kostelac
  4. AJ Kohler
3:37.62
 
34 Phillips 66 Splash Club Phillips 66 Splash Club
  1. Colin Goddard
  2. Gabriel Rolfson
  3. Charles Willis
  4. Will Englehart
3:37.82
 
35 GOAL (C) GOAL
  1. Ben Ravnsborg
  2. Benjamin Goeman
  3. Daniel Perry
  4. Kyle Hollingsworth
3:37.93
 
36 Wichita Swim Club (B) Wichita Swim Club
  1. Daniel Jekov
  2. Charles Hsu
  3. Hunter Rey
  4. Joon Hee Ooten
3:37.95
 
37 Columbia Swim Club (B) Columbia Swim Club
  1. Nicholas Clervi
  2. Luke Valley
  3. Connor Jokerst
  4. Turner DeArmond
3:38.11
 
38 Wichita Aqua Shocks Wichita Aqua Shocks
  1. Isaac Hadorn
  2. Aidan Gantenbein
  3. Aidan Scott
  4. Allen Swibold
3:38.15
 
39 Tsunami Swim Team of KC Tsunami Swim Team of KC
  1. Noah Witzki
  2. Caden Murphy
  3. Cameron Murphy
  4. Adam Bosse
3:38.47
 
40 Inspire Swim Tea Inspire Swim Tea
  1. Spencer Duff
  2. Andrew Zheng
  3. Grant Goding
  4. Liam Murray
3:38.54
 
41 Swim Omaha (A) Swim Omaha
  1. Eli Gosnell
  2. Kaden Guzman
  3. Sam Kelly
  4. Jack Bailey
3:38.84
 
42 Kansas City Blazers (B) Kansas City Blazers
  1. Richie Stewart
  2. Alec Liu
  3. Trey Smith
  4. Jonah Park
3:38.99
 
43 Andover-KS Andover-KS
  1. Nicolas Krueger
  2. Noah Otsuka
  3. Joshua Doolittle
  4. Lucas Krueger
3:39.37
 
44 Northwest Arkansas Aquatics Northwest Arkansas Aquatics
  1. Zane Sutton
  2. Gabe Costantini
  3. Noah Pinales
  4. Austin Mondello
3:39.51
 
45 SwimTulsa SwimTulsa
  1. Eric Uerling
  2. Trenton vonHartitzsch
  3. Khaled Shihabi
  4. Clay Powell
3:39.80
 
46 Greater Nebraska Swim Team (B) Greater Nebraska Swim Team
  1. Mason Schroeder
  2. Ethan Newland
  3. Ethan Kinney
  4. Logan Kempf
3:39.96
 
47 CSP Tideriders (C) CSP Tideriders
  1. Cameron McCrary
  2. Patrick Unterreiner
  3. Jakub Petyniak
  4. Jackson Fox
3:40.70
 
48 Cool Waves Swim Team (B) Cool Waves Swim Team
  1. Sam Foster
  2. Ethan Forristal
  3. Fletcher Smith
  4. Brandon Powell
3:41.16
 
49 Heartland Aquatics (NE) Heartland Aquatics (NE)
  1. Ethan Reida
  2. Chas Nolte
  3. Ashton Bailey
  4. Eli Vyhlidal
3:42.90
 
50 Central Arkansas Swim Club Central Arkansas Swim Club
  1. Parker Nelson
  2. Aiden Lively
  3. Ethan Spillers
  4. Chandler Gibson
3:42.93
 
51 Kansas City Blazers (C) Kansas City Blazers
  1. Reece Manning
  2. Alexander Dunlevy
  3. Micah Leslie
  4. Sam Peterson
3:44.03
 
52 Empire KC Swim C (C) Empire KC Swim C
  1. John Tietjen
  2. Evan Deedy
  3. Caleb Ellis
  4. Leo Kurucz
3:44.27
 
53 Parkway Swim Club (C) Parkway Swim Club
  1. Colin Williams
  2. Nick Hepburn
  3. Joshua Brown
  4. Dylan DeVilder
3:44.56
 
54 Rockwood Swim Club (B) Rockwood Swim Club
  1. Caleb Terschak
  2. Ben Brim
  3. Greg Dreisewerd
  4. Ryan Joehl
3:45.01
 
55 CSP Tideriders (D) CSP Tideriders
  1. Julio Suarez
  2. Benjamin Evra
  3. Steven Busch
  4. Wil Welch
3:45.21
 
56 American Energy (C) American Energy
  1. Owen Flynn
  2. Samuel Hart
  3. Gabriel Coleman
  4. Noah Froese
3:45.88
 
57 Swim Omaha (B) Swim Omaha
  1. Patrick Voller
  2. Patrik Sabik
  3. Caleb Miller
  4. Preston Greiner
3:46.12
 
58 Aquatic Club of Aquatic Club of
  1. Joshua Uehling
  2. Jonathon Galles
  3. Josh Brester
  4. Austin Smith
3:46.77
 
59 Millard Aquatic Club Millard Aquatic Club
  1. Conner Huss
  2. Trevor Edwards
  3. Reese Clarke
  4. Luke Baker
3:46.85
 
60 Topeka Swim Association Topeka Swim Association
  1. Kyler Lamb
  2. Noah Florence
  3. Joshua Allen
  4. Yeager Larson
3:46.92
 
61 Flyers Aquatic Swim Team (C) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Joshua Wu
  2. Chaska Cox-Potter
  3. Philip Tso
  4. Christopher Tobar
3:48.35
 
62 Bison Aquatic Club Bison Aquatic Club
  1. Natithorn Anusornpanich
  2. Braden Nicholson
  3. ANDREW KNOTTS
  4. ISAIAH AULD
3:48.43
 
63 Cool Waves Swim Team (C) Cool Waves Swim Team
  1. Sam Kratochvil
  2. Jack Gabrielson
  3. Jason Garlett
  4. Ian Wiley
3:48.45
 
64 King Marlin Swim King Marlin Swim
  1. Kaleb Putman
  2. Ryan Healy
  3. Keaton Rice
  4. Will Frazier
3:48.61
 
65 Columbia Swim Club (C) Columbia Swim Club
  1. Jack Hoien
  2. John Koller
  3. Braden Dement
  4. Samuel Ragsdell
3:49.23
 
66 Kansas City Riptide Aquatics Kansas City Riptide Aquatics
  1. Kaleb Thomas
  2. Max Ewigman
  3. Cogan Davis
  4. T. O. Oberlander
3:49.67
 
67 Empire KC Swim C (D) Empire KC Swim C
  1. Blake Francois
  2. Seth Hammack
  3. Zachary Gilmore
  4. Andrew Bennett
3:50.13
 
68 Aquatic Club of Enid (B) Aquatic Club of Enid
  1. Samuel Stewart
  2. John Pethoud
  3. Jonathan Tonnell
  4. Kade Couchman
3:58.10