Swimcloud
MI EGRA Winter Washout
Open, Timed Finals, #10
Name Time Pts Imp
1 Logan McCahill
East Grand Rapids Aquatics
633 PB
2 Noah Eggleston
Michigan Lakeshore Aquatics
508 0.0%
3 Kyle Liu
Greater Kalamazoo Crocs
503 PB
4 Logan Sheard
GT Bay YMCA Breakers
409 PB
5 Ted Turnage
East Grand Rapids Aquatics
491 +3.0% PB
6 Carter Kegle
East Grand Rapids Aquatics
387 PB
7 Matthew Power
Greater Kalamazoo Crocs
224 PB
8 Eli Rimes
South Central Swimming
199
9 Joseph Beuker
Greater Kalamazoo Crocs
83 PB
11 - 12, Timed Finals, #1
Name Time Score Imp
1 Alex Huang
Mid-Michigan Aquatics
20 PB
2 Johnny Wachter
Michigan Lakeshore Aquatics
20 PB
3 Micah Spitzley
East Grand Rapids Aquatics
17 +0.2% PB
4 Brody Menghini
Michigan Lakeshore Aquatics
16 +1.0% PB
5 Owen Stevens
West Michigan Swimmers
15 PB
6 Luke Pouillon
East Grand Rapids Aquatics
17 +2.4% PB
7 Bryce Meyer
Greater Kalamazoo Crocs
16
8 Reese Cummins
GT Bay YMCA Breakers
15
9 Mason Landes
West Michigan Swimmers
14 +1.2% PB
10 Jackson Merkel
Hudsonville Eagle Aquatics Tea
13 +1.9% PB
11 Nathan Bengelink
West Ottawa Swim Club
12 +2.0% PB
12 Gray Flermoen
East Grand Rapids Aquatics
11 PB
13 Evan Gao
East Grand Rapids Aquatics
9 PB
14 Dyllan Rozema
Hudsonville Eagle Aquatics Tea
20 -2.3%
15 Kade Folcik
Rockford Riptide Swim Team
7 +0.5% PB
16 Mason Ulatowski
GT Bay YMCA Breakers
6 PB
17 Charlie Chappus
East Grand Rapids Aquatics
5 +5.8% PB
18 Charles Patterson
East Grand Rapids Aquatics
17 +7.8% PB
19 Sam Crago
Saint Joseph Aquatics
16 +2.3% PB
20 Brayden Goodwin
West Ottawa Swim Club
15 PB
21 Rodrigo Perales
Greater Kalamazoo Crocs
14 PB
22 Cooper Bradley
Muskegon Family YMCA
13 PB
23 Landon Gardner
Muskegon Family YMCA
12 PB
24 Morgan Davis
Byron Center
11 -2.0%
25 Eoghan Burns
East Grand Rapids Aquatics
9 -1.1%
26 Isaac VanderZwaag
West Michigan Swimmers
7
27 Tyler Nutt
Tri-Cities Guardians
6 -2.2%
28 Donnie Cassada
Greater Kalamazoo Crocs
5 PB
29 Teagan Edema
Hudsonville Eagle Aquatics Tea
4
30 Logan Lippert
Southwest Y Sharks
3 +0.5% PB
31 Benjamin Carpenter
Muskegon Family YMCA
2 PB
32 Adam Legal
Mid-Michigan Aquatics
1 -1.2%
33 Alexander Tjoelker
East Grand Rapids Aquatics
+9.7% PB
34 Lyndon Turnage
East Grand Rapids Aquatics
+6.5% PB
35 Jacob Klug
East Grand Rapids Aquatics
+2.2% PB
36 John Kucala
Saint Joseph Aquatics
37 Braden Riha
Jenison Area Wildcat Swimming
+3.7% PB
38 Jadon DeGroot
Jenison Area Wildcat Swimming
39 Jack Cochran
West Michigan Swimmers
-5.6%
40 Brady Jenkins
East Grand Rapids Aquatics
-3.7%
41 Thomas Hurst
Rockford Riptide Swim Team
+5.4% PB
42 Jacob Staal
Jenison Area Wildcat Swimming
PB
43 Travis Jensen
GT Bay YMCA Breakers
PB
44 Leo Gianni
Saint Joseph Aquatics
45 Charles Chalut
Greater Kalamazoo Crocs
46 Jack Rosema
Jenison Area Wildcat Swimming
PB
47 Mingze Xin
Mid-Michigan Aquatics
PB
48 Sam Buck
Midland Dolphins
49 Joseph Hunter
East Grand Rapids Aquatics
50 Alexander Partlan
Mid-Michigan Aquatics
51 Trevor Partlan
Mid-Michigan Aquatics
Simon Dienes
East Grand Rapids Aquatics
Raef Goosen
Byron Center
Lukas Myers
GT Bay YMCA Breakers
11 - 12, Timed Finals, #8
Name Time Pts Imp
1 Blake Rowe
GT Bay YMCA Breakers
575 -2.2%
2 Luke Pouillon
East Grand Rapids Aquatics
470 +1.5% PB
3 Mason Landes
West Michigan Swimmers
322 -0.5%
4 Donnie Cassada
Greater Kalamazoo Crocs
29 PB
5 Lyndon Turnage
East Grand Rapids Aquatics
2 -14.9%
10 and under, Timed Finals, #1
Name Time Score Imp
1 Brady BEAUCH
Byron Center
20 +1.5% PB
2 Nolan Stevens
West Michigan Swimmers
17 +0.9% PB
3 Grant Milobinski
West Ottawa Swim Club
16 PB
4 Jake Shoemaker
West Ottawa Swim Club
20 PB
5 Emmett Vance
East Grand Rapids Aquatics
17 +4.5% PB
6 Gabe Soderberg
Midland Dolphins
16 PB
7 Landon Pullen
Jenison Area Wildcat Swimming
15 PB
8 Grayson Busch
Mid-Michigan Aquatics
14 +2.8% PB
9 Riston Reifinger
East Grand Rapids Aquatics
13 -0.9%
10 Carson Durham
West Michigan Swimmers
12 +0.3% PB
11 Cameron Harding
Saint Joseph Aquatics
11 +1.1% PB
12 Santi Sanchez
Muskegon Family YMCA
9 +2.1% PB
13 Jack Vandenberg
Muskegon Family YMCA
7 PB
14 Ransom Kurzer
Midland Dolphins
6
15 Hudson Kosten
West Michigan Swimmers
5 +1.9% PB
16 Gibson Meyering
West Michigan Swimmers
4 -4.7%
17 Caleb Storey
Jenison Area Wildcat Swimming
3 PB
18 Nicklas Anderson
Jenison Area Wildcat Swimming
2
19 Jude Engle
Byron Center
1 -2.9%
20 Miles Buttel
Mid-Michigan Aquatics
-3.7%
21 Oliver Chu
East Grand Rapids Aquatics
22 Nathan Ruehmeier
Muskegon Family YMCA
20 PB
23 Jensen Bright
Midland Dolphins
24 Graeden Standorf
Byron Center
-5.3%
25 Jon Yang
Greater Kalamazoo Crocs
17
26 Deen Berent
West Ottawa Swim Club
16
27 Riley Austin
Midland Dolphins
15 +5.3% PB
28 Aden Riggleman
Rockford Riptide Swim Team
-5.8%
29 Sam Content
Muskegon Family YMCA
14
30 Lukas Wing
East Grand Rapids Aquatics
13 PB
31 Will Glover
Rockford Riptide Swim Team
12 +2.6% PB
32 Jack Pouillon
East Grand Rapids Aquatics
11 -3.6%
33 Brayden Tocco
East Grand Rapids Aquatics
9 +0.4% PB
34 Jack Remes
East Grand Rapids Aquatics
7
35 Reuben Avery
East Grand Rapids Aquatics
6 PB
36 Ryan Overheul
Southwest Y Sharks
5 -0.7%
37 Weston Leete
East Grand Rapids Aquatics
4
38 Quinn Barclay
Tri-Cities Guardians
3
James Sharp
Mid-Michigan Aquatics
Brody Leete
East Grand Rapids Aquatics
Micah Westmaas
Jenison Area Wildcat Swimming
Blake Delaney
Mid-Michigan Aquatics
10 and under, Timed Finals, #8
Name Time Pts Imp
1 Riston Reifinger
East Grand Rapids Aquatics
552 +1.2% PB
2 Liam Tuinstra
West Ottawa Swim Club
96
3 Jack Pouillon
East Grand Rapids Aquatics
67 +0.4% PB
4 Zander Goff
Jenison Area Wildcat Swimming
2
8 and under, Timed Finals, #1
Name Time Score Imp
1 Charlie DeVore
Saint Joseph Aquatics
20 +3.6% PB
2 Michael Ensing
Michigan Lakeshore Aquatics
17 +3.8% PB
3 Andrew Bengelink
West Ottawa Swim Club
16 +4.4% PB
4 Bennett Flermoen
East Grand Rapids Aquatics
15
5 Chet Stevens
West Michigan Swimmers
14 +6.6% PB
6 Brayden Meyer
Greater Kalamazoo Crocs
13 PB
7 Cameron Saydazamov
East Grand Rapids Aquatics
12 -3.5%
8 Bryson Beauch
Byron Center
11
9 Kyle Tuner
Tri-Cities Guardians
9
10 Joseph Nye
Muskegon Family YMCA
7
11 Emmett Tufford-McKey
Michigan Lakeshore Aquatics
6 +4.4% PB
12 Bodie Bencik-DeVetter
Greater Kalamazoo Crocs
5 PB
Meric Coffey
Jenison Area Wildcat Swimming
Bryce Delaney
Mid-Michigan Aquatics

Events