Swimcloud
MI EGRA Winter Washout
Open, Timed Finals, #4
Name Time Score Imp
1 Trent Magers
Michigan Lakeshore Aquatics
20 +3.2% PB
2 Keith Peristeridis
Southwest Y Sharks
17 +2.0% PB
3 Jeffrey Zhou
East Grand Rapids Aquatics
16 +3.5% PB
4 Titus Smith
Greater Kalamazoo Crocs
15 PB
5 Cooper Marcukaitis
East Grand Rapids Aquatics
14 +1.5% PB
6 Colin Kalkman
Michigan Lakeshore Aquatics
13 PB
7 Isaac Rolfsen
Southwest Y Sharks
12 PB
8 Allen Cotton
Greater Kalamazoo Crocs
11 PB
9 Justin Nurenberg
Mid-Michigan Aquatics
9
10 Nicko Peristeridis
Southwest Y Sharks
7 +1.2% PB
11 Caden Davis
Byron Center
6 +0.6% PB
12 Alex Bemben
Hammerhead Swim Club
4
12 Noah Eggleston
Michigan Lakeshore Aquatics
4 +1.4% PB
14 Andrew Tease
Jenison Area Wildcat Swimming
3 PB
14 Colin Gibson
Greater Kalamazoo Crocs
2 PB
15 Kobe Wilder
Hammerhead Swim Club
1
16 James Baer
Michigan Lakeshore Aquatics
-0.9%
17 Samuel Albrecht
Jenison Area Wildcat Swimming
PB
18 Gavin Cai
East Grand Rapids Aquatics
PB
19 Logan Sheard
GT Bay YMCA Breakers
+4.1% PB
20 Joren Lentz
East Grand Rapids Aquatics
-0.6%
21 Jonathon Patterson
East Grand Rapids Aquatics
+2.3% PB
22 Alex Ritz
Rockford Riptide Swim Team
-6.6%
23 Christian Hoeksema
Michigan Lakeshore Aquatics
PB
24 Owen Durham
West Michigan Swimmers
-0.9%
25 Brent Jarvis
GT Bay YMCA Breakers
+3.9% PB
26 Matthew Drew
GT Bay YMCA Breakers
-1.2%
27 Mike Wormmeester
East Grand Rapids Aquatics
+7.1% PB
28 Thomas Bacigalupo
Midland Dolphins
+0.5% PB
29 Dighton Hekman
Grand Rapids Aquatics
30 Juswin Judge
Saint Joseph Aquatics
+2.3% PB
31 Benjamin Seymour
East Grand Rapids Aquatics
-1.2%
32 Ethan Shi
East Grand Rapids Aquatics
+2.6% PB
32 Bryce Rykse
Rockford Riptide Swim Team
32 Thaden Weeks
Grand Rapids Aquatics
+1.3% PB
35 Ted Turnage
East Grand Rapids Aquatics
+2.0% PB
34 Samuel Lobbezoo
Hudsonville Eagle Aquatics Tea
35 Carter Kegle
East Grand Rapids Aquatics
+1.0% PB
36 Austin Briggs
Byron Center
+2.9% PB
37 Baryn Robar
Muskegon Family YMCA
PB
38 Isaac Hintz
GT Bay YMCA Breakers
+3.6% PB
39 Connor Wooley
Michigan Lakeshore Aquatics
+1.3% PB
40 Tyler Bacigalupo
Midland Dolphins
0.0%
41 Caleb St John
GT Bay YMCA Breakers
42 Lucas Busch
Mid-Michigan Aquatics
+2.0% SB
43 Will Hall
Jenison Area Wildcat Swimming
PB
44 Eli Assaf
East Grand Rapids Aquatics
PB
45 Ashton Hack
Greater Kalamazoo Crocs
PB
46 Jake Herrington
Rockford Riptide Swim Team
+2.9% PB
47 Corbin Herrington
Rockford Riptide Swim Team
+4.4% PB
48 Aidan Farrell
Southwest Y Sharks
+1.0% PB
49 Wynston Matthews
West Michigan Swimmers
+1.4% PB
50 Isaac deVries
West Michigan Swimmers
+0.9% PB
51 Robbie Kays
Southwest Y Sharks
-0.6%
52 Philip Peristeridis
Southwest Y Sharks
+3.9% PB
53 Nolan Marx
Hudsonville Eagle Aquatics Tea
PB
54 Daniel Power
Greater Kalamazoo Crocs
PB
55 Greyson Tafel
Greater Kalamazoo Crocs
56 Connor Cammet
Grand Rapids Aquatics
+1.0% PB
57 Ben Martinek
Greater Kalamazoo Crocs
PB
58 Ayden Sulzener
Byron Center
+9.5% PB
59 Hugo Kapelke
Saint Joseph Aquatics
60 Harsh Nigam
East Grand Rapids Aquatics
+4.9% PB
61 Connor Geelhoed
Jenison Area Wildcat Swimming
62 Dylen McLean
West Ottawa Swim Club
+4.3% PB
63 Derek Tran
Byron Center
+2.8% PB
64 Josh Behm
Grand Rapids Aquatics
+4.8% PB
Logan McCahill
East Grand Rapids Aquatics
Open, Timed Finals, #5
Name Time Pts Imp
1 Jeffrey Zhou
East Grand Rapids Aquatics
753 +2.1% PB
2 Noah Eggleston
Michigan Lakeshore Aquatics
580 +0.4% PB
3 Logan Sheard
GT Bay YMCA Breakers
478 +1.9% PB
4 Samuel Albrecht
Jenison Area Wildcat Swimming
474
5 Benjamin Seymour
East Grand Rapids Aquatics
548 -0.1%
6 Bryce Rykse
Rockford Riptide Swim Team
356
7 Ted Turnage
East Grand Rapids Aquatics
390 -3.3%
11 - 12, Timed Finals, #6
Name Time Score Imp
1 Alex Huang
Mid-Michigan Aquatics
20 PB
2 Blake Rowe
GT Bay YMCA Breakers
17 +0.8% PB
3 Dominik Papiez
South Central Swimming
16 +0.6% PB
4 Danny Borozan
South Central Swimming
15 +0.3% PB
5 Karsten Huisman
Michigan Lakeshore Aquatics
20 +0.4% PB
6 Colton Standorf
Byron Center
17 +1.6% PB
7 Abel Gomez-Romo
Grand Rapids Aquatics
16 PB
8 Eli Soderberg
Midland Dolphins
15 PB
9 Bryce Meyer
Greater Kalamazoo Crocs
14
10 Luke Pouillon
East Grand Rapids Aquatics
13 +1.0% PB
11 Jackson Merkel
Hudsonville Eagle Aquatics Tea
12 -0.5%
12 Johnny Ngo
Grand Rapids Aquatics
11 -1.3%
13 Carter Pratt
South Central Swimming
9 PB
14 Nathan Bengelink
West Ottawa Swim Club
7 +1.9% PB
15 Charlie Chappus
East Grand Rapids Aquatics
6 +3.5% PB
16 Sam Crago
Saint Joseph Aquatics
5 +1.3% PB
17 Reese Cummins
GT Bay YMCA Breakers
4
18 Charles Patterson
East Grand Rapids Aquatics
3 +4.1% PB
19 Kade Folcik
Rockford Riptide Swim Team
2 +1.1% PB
20 Dyllan Rozema
Hudsonville Eagle Aquatics Tea
20 -1.0%
21 Eoghan Burns
East Grand Rapids Aquatics
1 +9.9% PB
22 Isaac VanderZwaag
West Michigan Swimmers
23 Gray Flermoen
East Grand Rapids Aquatics
+5.5% PB
24 Spencer Stiles
Southwest Y Sharks
-1.2%
25 Landon Gardner
Muskegon Family YMCA
+12.6% PB
26 Mason Landes
West Michigan Swimmers
-0.5%
27 DEREK JENSEN
GT Bay YMCA Breakers
PB
28 Nicholas Anderson
GT Bay YMCA Breakers
29 Eli Rolfsen
Southwest Y Sharks
17 +0.8% PB
30 Evan Gao
East Grand Rapids Aquatics
16 +3.4% PB
31 Mason Ulatowski
GT Bay YMCA Breakers
15 PB
32 Morgan Davis
Byron Center
14 +5.1% PB
33 Alexander Tjoelker
East Grand Rapids Aquatics
13 +10.1% PB
34 Travis Jensen
GT Bay YMCA Breakers
12 PB
35 William Boes
West Michigan Swimmers
11 -3.0%
36 Nicholas Lee
Grand Rapids Aquatics
9 +5.5% PB
37 Donnie Cassada
Greater Kalamazoo Crocs
7 PB
38 Sam Buck
Midland Dolphins
6 -2.3%
39 Braden Riha
Jenison Area Wildcat Swimming
5 +5.6% PB
40 Brady Jenkins
East Grand Rapids Aquatics
4 +6.5% PB
41 Ian McIntyre
East Grand Rapids Aquatics
3 +0.5% PB
42 Ryan Greene
Southwest Y Sharks
2
43 Jacob Klug
East Grand Rapids Aquatics
1 +2.3% SB
44 Benjamin Boyd
Greater Kalamazoo Crocs
PB
45 Lyndon Turnage
East Grand Rapids Aquatics
PB
46 Simon Dienes
East Grand Rapids Aquatics
+3.9% PB
47 Alexander Partlan
Mid-Michigan Aquatics
+1.0% PB
48 Trevor Partlan
Mid-Michigan Aquatics
+0.6% PB
Charles Chalut
Greater Kalamazoo Crocs
11 - 12, Timed Finals, #3
Name Time Pts Imp
1 Luke Pouillon
East Grand Rapids Aquatics
447 +0.7% PB
2 Isaac VanderZwaag
West Michigan Swimmers
471
3 DEREK JENSEN
GT Bay YMCA Breakers
431 PB
4 Evan Gao
East Grand Rapids Aquatics
368 +3.4% PB
5 Josh Martin
Greater Kalamazoo Crocs
364 PB
6 Cooper Bradley
Muskegon Family YMCA
257 PB
7 Jadon DeGroot
Jenison Area Wildcat Swimming
66
8 Brady Jenkins
East Grand Rapids Aquatics
2 -4.8%
9 Benjamin Carpenter
Muskegon Family YMCA
2
10 and under, Timed Finals, #6
Name Time Score Imp
1 Nolan Stevens
West Michigan Swimmers
20 -0.5%
2 Connor Alguire
East Grand Rapids Aquatics
17 PB
3 Grant Milobinski
West Ottawa Swim Club
16 PB
4 Brady BEAUCH
Byron Center
15 +0.5% PB
5 Emmett Vance
East Grand Rapids Aquatics
20 +5.9% PB
6 Jake Shoemaker
West Ottawa Swim Club
17 +2.3% PB
7 Santi Sanchez
Muskegon Family YMCA
14 -0.7%
8 Gabe Soderberg
Midland Dolphins
16 +0.1% PB
9 Carson Durham
West Michigan Swimmers
15 -0.9%
10 Cameron Harding
Saint Joseph Aquatics
14 PB
11 Landon Pullen
Jenison Area Wildcat Swimming
13 -0.2%
12 Riston Reifinger
East Grand Rapids Aquatics
12 PB
13 Liam Tuinstra
West Ottawa Swim Club
11
14 Zach Fisher
Rockford Riptide Swim Team
9 +1.1% PB
15 Grayson Busch
Mid-Michigan Aquatics
7 +2.9% SB
16 Caleb Storey
Jenison Area Wildcat Swimming
6 PB
17 Levi Ruster
Michigan Lakeshore Aquatics
5 +1.6% PB
18 Wyatt Jacques
Grand Rapids Aquatics
4 -1.8%
19 Bryce Cundiff
GT Bay YMCA Breakers
3
20 Jacob Calewarts
Mid-Michigan Aquatics
20 PB
21 Carter Nelson
Byron Center
2 -3.2%
22 Graeden Standorf
Byron Center
1 +1.5% PB
23 Kade Dextrom
Mid-Michigan Aquatics
17 PB
24 Jayden Langschied
Byron Center
-5.7%
25 Jack Pouillon
East Grand Rapids Aquatics
16 +0.1% PB
26 Deen Berent
West Ottawa Swim Club
15
27 Blake Delaney
Mid-Michigan Aquatics
14
28 Aden Riggleman
Rockford Riptide Swim Team
13 -7.6%
29 Lukas Wing
East Grand Rapids Aquatics
12 +2.5% PB
30 Zander Goff
Jenison Area Wildcat Swimming
11 PB
31 Landon Hamill
Greater Kalamazoo Crocs
9 PB
32 Jack Remes
East Grand Rapids Aquatics
7 +0.7% PB
Miles Buttel
Mid-Michigan Aquatics
10 and under, Timed Finals, #3
Name Time Pts Imp
1 Connor Alguire
East Grand Rapids Aquatics
621 PB
2 Jake Shoemaker
West Ottawa Swim Club
545 +1.8% PB
3 Carson Durham
West Michigan Swimmers
423 -4.1%
4 Landon Pullen
Jenison Area Wildcat Swimming
388 -3.2%
5 Jack Pouillon
East Grand Rapids Aquatics
188 -4.4%
6 Reuben Avery
East Grand Rapids Aquatics
2 PB
8 and under, Timed Finals, #6
Name Time Score Imp
1 Cameron Saydazamov
East Grand Rapids Aquatics
20 -0.1%
2 Michael Ensing
Michigan Lakeshore Aquatics
17 +0.2% PB
3 Andrew Bengelink
West Ottawa Swim Club
16 -2.1%
4 Brayden Meyer
Greater Kalamazoo Crocs
15 PB
5 Chet Stevens
West Michigan Swimmers
14 +0.7% PB
6 Bennett Flermoen
East Grand Rapids Aquatics
13
7 Isaac Minnema
Jenison Area Wildcat Swimming
12
8 Bryson Beauch
Byron Center
11 -8.6%
9 Matthew Brown
East Grand Rapids Aquatics
9
10 Emmett Tufford-McKey
Michigan Lakeshore Aquatics
7 +9.2% PB
11 Blaine Andrzejewski
East Grand Rapids Aquatics
6
12 Mac Reed
Jenison Area Wildcat Swimming
5
13 Mason Wisniewski
Jenison Area Wildcat Swimming
4
Bodie Bencik-DeVetter
Greater Kalamazoo Crocs
Bryce Delaney
Mid-Michigan Aquatics
8 and under, Timed Finals, #3
Name Time Pts
1 Matthew Brown
East Grand Rapids Aquatics
2
2 Mac Reed
Jenison Area Wildcat Swimming
2

Events