Swimcloud

Filters

IN CSC Carmel Fall Frenzy

  • Completed
  • Nov. 02–04, 2018
  • SCY
  • Indianapolis, IN

400 IM Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Zach Hils Lexington Dolphins 3:56.28
 
864
2 Owen Conley Dayton Raiders 4:00.04
 
825
3 Conner Kang Lakeside Swim Team (KY) 4:03.70
 
787 +1.7% SB
4 Augustus Rothrock Carmel Swim Club 4:04.60
 
789
5 Kevin Leibold Dayton Raiders 4:04.77
 
777
6 Jake Mitchell Carmel Swim Club 4:05.03
 
784
7 Wyatt Davis Carmel Swim Club 4:06.90
 
755
8 Nathan Holty Dayton Raiders 4:07.04
 
764 PB
9 Grant Largen Triton Swimming 4:08.21
 
742
10 Holden Smith Race Pace Club 4:08.92
 
795 PB
11 Alex Brehm Lakeside Swim Team (KY) 4:08.94
 
745
12 Drew Nixdorf Lake Country Swim Team 4:10.07
 
724 PB
13 Michael Sandner Dayton Raiders 4:10.73
 
717
14 Spencer Tussing Ohio State Swim Club 4:11.10
 
714
15 Jackson Mussler Lakeside Swim Team (KY) 4:11.56
 
769 +5.8% SB
16 Griffin Hadley Carmel Swim Club 4:11.58
 
719 PB
17 Alan Flower Dayton Raiders 4:11.70
 
708
18 Mason Peck Ohio State Swim Club 4:13.12
 
754 PB
19 Drew Stagge Carmel Swim Club 4:13.56
 
689
20 Kenton Whiteley Cardinal Aquatics 4:14.65
 
679
21 Jason Allen Dayton Raiders 4:14.81
 
688
22 Isaac Rolfsen Southwest Y Michigan Swimming 4:15.18
 
674 PB
23 Samuel Campbell Dayton Raiders 4:15.37
 
732 PB
24 Tom Irvine Lakeside Swim Team (KY) 4:16.02
 
676 +6.3% SB
25 Ian Leighninger Dayton Raiders 4:16.30
 
663 PB
26 Evan Szablewski Shorewood Swim Club 4:18.39
 
643
27 Coleman Modglin Zionsville Swim Club 4:18.51
 
642
28 Alex Blom Lakeside Swim Team (KY) 4:20.42
 
624 +1.2% SB
29 Griffin Seaver Carmel Swim Club 4:21.67
 
612
30 Adam Braunschweig Lake Country Swim Team 4:21.74
 
671 PB
31 Will Serad Triton Swimming 4:21.89
 
610
32 Greyson Williams Triton Swimming 4:21.94
 
610
33 Cooper Tyler --- (unattached) 4:22.04
 
669 +2.8% PB
34 Thomas Reedy BNY Waves 4:23.21
 
608
35 Michael Rine Dayton Raiders 4:23.86
 
652 PB
36 Riley Arredondo Lexington Dolphins 4:24.56
 
596 PB
37 Michael Romero Cats Aquatic Team 4:25.50
 
636 PB
38 Nicholas Green --- (unattached) 4:25.69
 
586
39 Holden Bowlds Zionsville Swim Club 4:26.02
 
583
40 Harrison Smith Triton Swimming 4:27.60
 
558
41 Cason Henderson Triton Swimming 4:27.82
 
615 +4.0% SB
42 Hayden Brown Lakeside Swim Team (KY) 4:28.12
 
564 +0.4% SB
43 Jordan Davis Dayton Raiders 4:28.35
 
610 PB
44 David Gabrick Carmel Swim Club 4:28.45
 
609
45 Keegan Henderson Triton Swimming 4:28.90
 
557
46 Kellen Reese Carmel Swim Club 4:29.02
 
556 PB
47 Mason Wilkinson Dayton Raiders 4:29.41
 
542 PB
48 Albertus Magnu Nusawardhana Franklin Regional Swim Team 4:30.38
 
592 PB
49 Pearson Spychalski Ohio State Swim Club 4:31.04
 
511
50 Ethan Murphy Lake Country Swim Team 4:32.38
 
516
51 Rikito Iwase Carmel Swim Club 4:32.50
 
573
52 Griffin Kirsch Lakeside Swim Team (KY) 4:34.90
 
477
53 Patrick Cavanaugh Carmel Swim Club 4:35.07
 
492
54 Mason Kennedy Dayton Raiders 4:35.41
 
499
55 Bennett Balogh --- (unattached) 4:36.75
 
536
56 Carter Highum Carmel Swim Club 4:37.86
 
469
57 Trent Kolter Triton Swimming 4:38.31
 
475
58 Jake Burd Lakeside Swim Team (KY) 4:40.45
 
430
59 Roy Raz Carmel Swim Club 4:42.40
 
488
60 William Plumb Carmel Swim Club 4:45.63
 
414
61 Luke Bunnell Triton Swimming 4:54.12
 
338
Brandon Edwards Carmel Swim Club DQ
Andrew Rafalko Carmel Swim Club NS
Kaleb Brannock Lexington Dolphins NS