Swimcloud
PIAA AA Boys State Championship (c)
A Final
Name Time Score Imp
1 Danny Berlitz
Marian Catholic
20 +2.3% PB
2 Luke Mikesell
Clearfield
17 +1.8% PB
3 Adam Morrison
Deer Lakes
16 -0.7%
4 Andrew Pierre
Mars
15 -0.7%
5 Mason Irwin
Central Columbia
14 +0.4% PB
6 Noah Loper
Deer Lakes
13 +0.4% PB
7 Jack FIDANZA
Bishop Shanahan
12 +2.6% PB
8 Leif Hoffman
Clearfield
11 -0.8%
B Final
Name Time Score Imp
9 Kyle Thome
Indiana
9 +0.5% PB
10 Ty Rabenstein
Blue Mountain
7 +0.3% PB
11 Mark Klinchin
Lower Moreland
6 -0.4%
12 Cole THOME
Indiana
5 -1.9%
13 BOBBY SHOTTS
Harbor Creek
4
14 Kole Friel
Laurel Highlands
3 +1.4% PB
15 Brock Dalton
Schuylkill Valley
2 +0.5% PB
16 Jake Hennegan
Springfield Mont
1 -2.9%
Preliminaries
Name Time NISCA Imp
1 Luke Mikesell
Clearfield
137 -2.0%
2 Danny Berlitz
Marian Catholic
136 -1.9%
3 Adam Morrison
Deer Lakes
125 -1.0%
4 Andrew Pierre
Mars
120 -1.8%
5 Mason Irwin
Central Columbia
120 -0.4%
6 Leif Hoffman
Clearfield
119 0.0%
7 Jack FIDANZA
Bishop Shanahan
119 +2.7% PB
8 Noah Loper
Deer Lakes
119 +0.2% PB
9 Kyle Thome
Indiana
118 0.0%
10 BOBBY SHOTTS
Harbor Creek
117 PB
11 Ty Rabenstein
Blue Mountain
114 -1.1%
12 Mark Klinchin
Lower Moreland
111 -1.7%
13 Cole THOME
Indiana
110 -2.4%
14 Brock Dalton
Schuylkill Valley
108 +0.7% PB
15 Jake Hennegan
Springfield Mont
107 -1.5%
16 Kole Friel
Laurel Highlands
107 +0.9% PB
17 Nick LAUER
Shady Side Academy
107 +0.6% PB
18 Denis Zatonskyy
Swenson A&T
107 +2.9% PB
19 Lucas Knopsnyder
Schuylkill Valley
106 -0.5%
20 Luke Tomczak
Northgate Senior
103 +1.0% PB
21 Jonah Hancock
Bishop McDevitt
101 -2.6%
22 Zaidian Van Orden
Pottsville
101 -1.1%
23 CJ Girts
Cathedral Prep
98 +3.5% PB
24 Karl Gangloff
Bradford
98 -0.7%
25 Scott Majka
Trinity (District 3)
97 -1.5%
26 Alex Seman
Harrisburg Academy
96 -1.3%
27 Harry Horner
Bellefonte
92 -0.9%
28 Reece Bloom
St Joseph's
91 +0.5% SB
29 Sam Wygonik
Saint Joseph (Natrona Heights)
87 -3.2%
30 Tommy Schneider
Oil City
86 -2.6%
31 Aidan Wolf
Mars
84 -3.3%
32 Ethan Haggerty
Scranton Prep
75 -2.9%