Swimcloud
PIAA AA Boys State Championship (c)
A Final
Name Time Score Imp
1 Nicholas Buckley
Huntingdon
20 -0.6%
2 Conner McBeth
Neshannock Junior/Senior
17 0.0%
3 Joshua McClelland
William Sayre
16 +2.4% PB
4 Adrian BECKFORD
Shady Side Academy
15 +0.7% PB
5 Michael Rahner
Cathedral Prep
14 +4.5% PB
6 William Crites
Greensburg Salem
13 -0.4%
7 Luke Edmonds
General McLane
12 +1.3% PB
8 Josh Przekop
Abington Heights
11 +6.1% PB
B Final
Name Time Score Imp
9 Patrick Hemingway
Bishop McDevitt
9 +0.6% PB
10 Zachary Turnitza
Pottsville
7 +1.5% PB
11 John Devaney
New Hope-Solebury
6 0.0%
12 Dan BIETER
Cardinal O Hara
5 +2.2% PB
13 ETHAN FORD
Springfield Mont
4 +0.2% PB
14 Jacob Johnson
Laurel Highlands
3 -0.3%
15 Grant Brown
Cathedral Prep
2 -1.6%
16 Zach Sherk
Cocalico
1 -2.4%
Preliminaries
Name Time NISCA Imp
1 Conner McBeth
Neshannock Junior/Senior
132 -0.5%
2 Nicholas Buckley
Huntingdon
131 -1.7%
3 Josh Przekop
Abington Heights
129 +8.0% PB
4 Luke Edmonds
General McLane
128 +1.7% PB
5 Michael Rahner
Cathedral Prep
127 +3.9% PB
6 Adrian BECKFORD
Shady Side Academy
126 -0.4%
7 William Crites
Greensburg Salem
125 -1.0%
8 Joshua McClelland
William Sayre
124 +0.6% PB
9 Zachary Turnitza
Pottsville
124 +1.4% PB
10 Jacob Johnson
Laurel Highlands
124 +0.6% SB
11 Patrick Hemingway
Bishop McDevitt
124 +0.1% PB
12 John Devaney
New Hope-Solebury
124 -0.2%
13 Dan BIETER
Cardinal O Hara
123 +2.3% PB
14 ETHAN FORD
Springfield Mont
120 -0.1%
15 Zach Sherk
Cocalico
119 -1.1%
16 Grant Brown
Cathedral Prep
117 -1.0%
17 Colin Shipp
Lower Moreland
115 +0.3% PB
17 DONNIE PARACCA
Riverside
115 -2.2%
19 Nicholas Caldwell
Palisades
114 +1.1% PB
20 Davis TIDBALL
Tunkhannock
113 +1.0% PB
21 Nate Cleary
Keystone Oaks
113 +1.0% PB
22 Kevin Kuhar
Saint Marys
112 +0.4% PB
22 Sam Welks
Susquehanna Township
112 +0.8% PB
24 Frank Barger
Titusville
110 +0.5% PB
24 Andrew Johnson
Blue Mountain
110 0.0%
24 Jack Kloecker
Cathedral Prep
110 +0.4% PB
27 Scott Zanella
West Allegheny
108 -0.4%
28 Dylan Schreffler
Nativity BVM
108 -1.0%
29 Rece Shelly
Trinity (District 3)
108 -1.2%
30 Jackson Jeffries
Central (Philadelphia)
101 -1.4%
31 Dan Tanaskovic
Central Valley
100 -2.5%
32 Graham Kralic
Riverside
93 -4.7%