Swimcloud

National Catholic Swimming & Diving Championship

  • Completed
  • Jan. 19–20, 2019
  • SCY
  • Baltimore, MD

400 Free Relay Men

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Loyola Blakefield Loyola Blakefield
  1. GRAHAM LINDNER
  2. Matt Clark
  3. Zach REID
  4. Will Pelton
3:11.72
 
136
2 Malvern Prep (A) Malvern Prep
  1. Ryan Maher
  2. Connor Cary
  3. Louie Franzone
  4. Matthew Magness
3:12.29
 
135
3 Saint Ignatius (A) Saint Ignatius
  1. Tyler Hong
  2. Daemyen Haywood
  3. Joseph Richmond
  4. John Soeder
3:12.75
 
134
4 Georgetown Prep (A) Georgetown Prep
  1. Nick Spicer
  2. Trent Schlosser
  3. David Fitch
  4. Brett Feyerick
3:13.28
 
133
5 Gonzaga College (A) Gonzaga College
  1. Ryan Catron
  2. Eamon Smith
  3. Ollie Bernasek
  4. Hayes Goetcheus
3:14.63
 
130
6 Good Counsel Good Counsel
  1. Ryan Vipavetz
  2. Andrew Munson
  3. Alexandre Brun
  4. Gabriel Laracuente
3:16.63
 
126
7 Saint Marys Saint Marys
  1. Patrick Hayburn
  2. CONNOR DRUCIS
  3. Jonathan Edwards
  4. Cole RANDOLPH
3:16.81
 
125
8 Bishop McDevitt (A) Bishop McDevitt
  1. Jonah Hancock
  2. Patrick Hemingway
  3. Zack Miller
  4. Josiah Lauver
3:17.16
 
125
9 Mount Saint Joseph Mount Saint Joseph
  1. Luke Isayiw
  2. Lorenzo Gurri
  3. Conor Moran
  4. Jacob Wallace
3:18.00
 
123
10 Saint Peters Prep (A) Saint Peters Prep
  1. Nick Wondolowski
  2. Henry Brown
  3. Kevin Whitworth
  4. Gabriel Orbe
3:18.14
 
123
Saint Ignatius (B) Saint Ignatius
  1. Micah Murtha
  2. William Van de Walle
  3. Cameron Marcie
  4. Kian Carmichael
3:21.12
 
117
11 Calvert Hall (A) Calvert Hall
  1. John Fitzsimmons
  2. Brennan Ames
  3. Jason Fitch
  4. Sam Garthright
3:23.33
 
113
12 Heights School (A) Heights School
  1. Bobby O'Donnell
  2. Sebastian Jacome
  3. David Bajwa
  4. Thomas Passaro
3:25.53
 
108
Malvern Prep (B) Malvern Prep
  1. Kevin Cary
  2. Fran Curran
  3. Aidan Khalil
  4. Alexander Hamill
3:30.28
 
100
13 Bergen Catholic Bergen Catholic
  1. Alex Rose
  2. Thomas Haemmerle
  3. Alex Vester
  4. Ben Rose
3:31.50
 
98
14 Pope John Paul Pope John Paul
  1. Jack Doty
  2. Nick Sherrill
  3. Michael Ackiss
  4. Michael Salvatori
3:32.37
 
96
Calvert Hall (B) Calvert Hall
  1. Will Urian
  2. Gavin Franklin
  3. Joshua Fisher
  4. Logan Gallant
3:38.02
 
87
Saint Peters Prep (B) Saint Peters Prep
  1. Kieran Scanlon
  2. Ben Norris
  3. Cristian Remache
  4. Griffin Wagner
3:38.46
 
86
Gonzaga College (B) Gonzaga College
  1. Ryan Bond
  2. Luke Francese
  3. Jack Mahr
  4. Hugh McNulty
3:39.99
 
83
15 Trinity (Camp Hill) Trinity (Camp Hill)
  1. Thomas Chase
  2. John Zak
  3. Devon Savo
  4. Scott Majka
3:41.42
 
81
16 De Matha Catholic De Matha Catholic
  1. Anthony Kazzi
  2. Dominic Kazzi
  3. Westley Douglas
  4. William Kendrick
3:42.33
 
80
17 Bishop Ireton Bishop Ireton
  1. Calvin Paradise
  2. Benjamin Nethery
  3. Mathew Grillo
  4. Javier Chiriboga
3:42.46
 
79
Bishop McDevitt (B) Bishop McDevitt
  1. Brady Miller
  2. Seth Garbanzos
  3. Leo Posavec
  4. Eli Cargas
3:46.67
 
73
Georgetown Prep (B) Georgetown Prep
  1. James Fong
  2. Donald Cox
  3. Cole Chalfant
  4. Greg Cormier
3:52.42
 
64
Heights School (B) Heights School
  1. Steven Perencevich
  2. Ian Riekhof
  3. Michael Falcone
  4. Ben Thomas
DQ