Swimcloud

National Catholic Swimming & Diving Championship

  • Completed
  • Jan. 19–20, 2019
  • SCY
  • Baltimore, MD

200 Free Relay Men

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Malvern Prep (A) Malvern Prep
  1. Connor Cary
  2. Matt Hopkins
  3. Louie Franzone
  4. Matthew Magness
1:26.13
 
140
2 Gonzaga College (A) Gonzaga College
  1. Ryan Catron
  2. Matthew Pottker
  3. Ollie Bernasek
  4. Hayes Goetcheus
1:28.02
 
132
3 Saint Ignatius (A) Saint Ignatius
  1. Micah Murtha
  2. John Soeder
  3. William Van de Walle
  4. Daemyen Haywood
1:28.72
 
129
4 Saint Peters Prep Saint Peters Prep
  1. Timmy Jimenez
  2. Henry Brown
  3. Kevin Whitworth
  4. Nick Wondolowski
1:29.16
 
127
5 Georgetown Prep (A) Georgetown Prep
  1. Dylan Danaie
  2. Luke Addington
  3. Ryan Mathis
  4. David Fitch
1:29.50
 
126
6 Calvert Hall (A) Calvert Hall
  1. Jason Fitch
  2. Peerce Nozieka
  3. Brennan Ames
  4. Sam Garthright
1:30.09
 
124
Saint Ignatius (B) Saint Ignatius
  1. Nicholas Hong
  2. Kian Carmichael
  3. Thomas Metz
  4. Cormack Nolan
1:30.90
 
120
7 Good Counsel (A) Good Counsel
  1. Andrew Munson
  2. Sean Santos
  3. Nicholas Keeler
  4. Jonathan Crocker
1:31.54
 
118
8 Loyola Blakefield Loyola Blakefield
  1. Benjamin Myers
  2. BRETT LEGAMBI
  3. Jackson Turrall
  4. DANIEL BEDNARSKI
1:32.65
 
114
Malvern Prep (B) Malvern Prep
  1. Kevin Cary
  2. Brennan Robinson
  3. Ryan Durkan
  4. Fran Curran
1:32.93
 
113
9 Bishop O'Connell (A) Bishop O'Connell
  1. Paul Kinsella
  2. John Sullivan
  3. Peter Lobaugh
  4. William Mullen
1:33.40
 
111
10 De Matha Catholic (A) De Matha Catholic
  1. Mikkel LeBlanc
  2. Myles Richardson
  3. Anthony Kazzi
  4. Westley Douglas
1:33.59
 
110
Georgetown Prep (B) Georgetown Prep
  1. Alex Wan
  2. Daniel Yuan
  3. Trent Schlosser
  4. Nick Spicer
1:34.50
 
107
11 Saint Johns (A) Saint Johns
  1. Michael Penafiel
  2. Ryan Eisel
  3. Ahmad Dove
  4. Jack Oleson
1:34.62
 
107
12 Archbishop Spalding Archbishop Spalding
  1. Sam DEVITO
  2. Michael Venit
  3. Jack Murray
  4. JACK HUMPHREYS
1:35.65
 
103
13 Saint Marys Saint Marys
  1. Garrett Abbott
  2. Patrick Streyle
  3. ANDREW RICH
  4. Sean Streyle
1:36.49
 
100
14 Mount Saint Joseph Mount Saint Joseph
  1. Joe Hardy
  2. Patrick Bauer
  3. John Tis
  4. Giuse Pham
1:36.66
 
100
Good Counsel (B) Good Counsel
  1. Benjamin Martin
  2. Matthew Spear
  3. Chase Grossnickel
1:37.71
 
96
Bishop O'Connell (B) Bishop O'Connell
  1. Tyler Lentine
  2. Ryan Krauss
  3. Daniel Boboltz
1:37.85
 
96
15 Bishop McDevitt Bishop McDevitt
  1. Jonah Hancock
  2. Leo Posavec
  3. Brady Miller
  4. Eli Cargas
1:39.21
 
91
16 Bergen Catholic Bergen Catholic
  1. Samuel Hughes
  2. Andrew Mazzacano
  3. Louis Orlando
  4. Thomas Haemmerle
1:39.77
 
89
Saint Johns (B) Saint Johns
  1. Owen Piron
  2. Ryan Magnino
  3. Michael Monahan
1:39.88
 
89
Anselm's Anselm's
  1. Matt Noone
  2. Peter Zorc
  3. William Stubner
  4. John Burke
1:41.71
 
83
Gonzaga College (B) Gonzaga College
  1. Chase Foley
  2. Christopher Johannessen
  3. Jack Garland
  4. Colin Bell
1:42.07
 
82
De Matha Catholic (B) De Matha Catholic
  1. William Kendrick
  2. Langston Stovall
  3. Konrad Neely
  4. Chris Lucian
1:42.18
 
82
17 Heights School (A) Heights School
  1. Charlie Mulholland
  2. Tommy O'Donnell
  3. Steven Perencevich
  4. Ben DeSalle
1:42.79
 
80
Heights School (B) Heights School
  1. Connor Combs
  2. David Bajwa
  3. Joe McClorey
  4. Michael Falcone
1:43.43
 
78
Calvert Hall (B) Calvert Hall
  1. Gavin Franklin
  2. Nathaniel Windham
  3. Evan Vandiver
  4. John Willes
1:45.31
 
73
18 Trinity (Camp Hill) Trinity (Camp Hill)
  1. Adam Dopkowski
  2. Tommy Freed
  3. Andrew Carter
  4. Scott Majka
1:46.84
 
68