Swimcloud

Speedo Junior National Championships

  • Completed
  • Jul. 31, 2018 - Aug. 04, 2018
  • LCM
  • Irvine, CA

200 Fly Men

A Final LCM
Name Team Time Pts. RT Imp.
1 Harrison Homans Bluefish Swim Cl logoBluefish Swim Cl A 2:00.29
920 +65 +2.7% PB
2 Zachary Smith Crimson Tide Aquatic logoCrimson Tide Aquatic A 2:00.36
919 +70 +1.2% PB
3 Ben Miller Tigard Tualatin Swim Club logoTigard Tualatin Swim Club A 2:00.70
920 +63 +1.6% PB
4 Jean-pierre Khouzam Dayton Raiders logoDayton Raiders 2:00.89
945 +60 +1.4% PB
5 Noah Henderson Star Aquatics logoStar Aquatics A 2:01.01
914 +66 +2.2% PB
6 Nicholas Perera Dayton Raiders logoDayton Raiders A 2:01.07
905 +63 +3.9% PB
7 Kevin Vargas La Mirada Armada logoLa Mirada Armada A 2:01.21
910 +66 +1.2% PB
8 Dylan Porges Asphalt Green logoAsphalt Green 2:02.95
877 +71 -0.6%
B Final LCM
Name Team Time Pts. RT Imp.
9 Jarod Arroyo Pitchfork Aquatics logoPitchfork Aquatics A 2:00.96
915 +69 -0.7%
10 Seungjoon Ahn Katy Aquatics logoKaty Aquatics A 2:01.36
936 +67 +1.9% PB
11 Jake Johnson Delaware Swim Team logoDelaware Swim Team 2:01.56
896 +67 -1.1%
12 Matthew Sims Northern KY logoNorthern KY A 2:01.98
896 +71 +1.1% PB
13 Coby Carrozza Longhorn Aquatics logoLonghorn Aquatics 2:02.64
883 +73 -0.1%
14 Kevin Leibold unattached 2:02.69
882 +68 +1.8% PB
15 Luke Davis American Energy logoAmerican Energy A 2:02.93
877 +62 +1.1% PB
16 Seth Hendrix University of Denver Hilltoppers logoUniversity of Denver Hilltoppers 2:04.59
838 +62 +1.6% SB
C Final LCM
Name Team Time Pts. RT Imp.
17 Ethan Hu Peak Swimming logoPeak Swimming A 2:01.59
932 +66 +0.1% PB
18 David Madej SwimStrongsville logoSwimStrongsville A 2:02.36
880 +62 +5.0% PB
19 Sam Artmann Austin Swim Club logoAustin Swim Club A 2:02.45
887 +63 +1.6% PB
20 Miguel Cancel AK Sharks logoAK Sharks 2:03.06
867 +61 -0.4%
21 Connor Lee Rosemead Rapids logoRosemead Rapids A 2:03.41
868 +67 +1.9% PB
22 Steven Thalblum NCAP logoNCAP A 2:04.05
848 +64 +1.1% PB
23 Cole Brown Lakeside (KY) logoLakeside (KY) 2:04.51
840 +69 -0.5%
24 Zachary Cook GCAT logoGCAT 2:04.60
838 +64 -0.0%
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts. RT Imp.
1 Jean-pierre Khouzam Dayton Raiders logoDayton Raiders A 2:00.52
952 +62 +1.7% PB
2 Zachary Smith Crimson Tide Aquatic logoCrimson Tide Aquatic 2:01.05
905 +68 +0.7% PB
3 Harrison Homans Bluefish Swim Cl logoBluefish Swim Cl 2:01.24
902 +67 +1.9% PB
4 Ben Miller Tigard Tualatin Swim Club logoTigard Tualatin Swim Club 2:01.40
907 +64 +1.0% PB
5 Dylan Porges Asphalt Green logoAsphalt Green A 2:01.63
902 +77 +0.5% PB
6 Noah Henderson Star Aquatics logoStar Aquatics 2:01.87
898 +69 +1.5% PB
7 Kevin Vargas La Mirada Armada logoLa Mirada Armada 2:02.21
891 +66 +0.4% PB
8 Nicholas Perera Dayton Raiders logoDayton Raiders 2:02.33
881 +70 +2.9% PB
9 Jarod Arroyo Pitchfork Aquatics logoPitchfork Aquatics 2:02.43
887 +69 -1.9%
10 Coby Carrozza Longhorn Aquatics logoLonghorn Aquatics 2:02.61
884 +71 -0.1%
11 Seungjoon Ahn Katy Aquatics logoKaty Aquatics 2:02.78
909 +63 +0.7% PB
12 Kevin Leibold unattached 2:02.84
879 +61 +1.6% PB
13 Jake Johnson Delaware Swim Team logoDelaware Swim Team 2:03.00
868 +68 -2.3%
14 Seth Hendrix University of Denver Hilltoppers logoUniversity of Denver Hilltoppers 2:03.05
867 +66 +2.9% SB
15 Matthew Sims Northern KY logoNorthern KY 2:03.25
871 +70 +0.0% PB
16 Luke Davis American Energy logoAmerican Energy 2:03.28
871 +68 +0.8% PB
17 Cole Brown Lakeside (KY) logoLakeside (KY) A 2:03.31
862 +71 +0.5% PB
18 Sam Artmann Austin Swim Club logoAustin Swim Club 2:03.45
868 +65 +0.8% PB
19 Miguel Cancel AK Sharks logoAK Sharks 2:03.48
859 +62 -0.7%
20 Connor Lee Rosemead Rapids logoRosemead Rapids 2:03.67
864 +66 +1.7% PB
21 Ethan Hu Peak Swimming logoPeak Swimming 2:03.80
890 +66 -1.8%
22 Zachary Cook GCAT logoGCAT A 2:03.94
851 +70 +0.5% PB
23 David Madej SwimStrongsville logoSwimStrongsville 2:04.21
845 +63 +3.5% PB
24 Steven Thalblum NCAP logoNCAP 2:04.24
845 +62 +0.9% SB
25 Paul Gabhart IST-IN logoIST-IN 2:04.28
844 +71 +0.6% SB
26 Timothy Marski LIAC logoLIAC 2:04.31
851 +67 -0.6%
27 Brooks Taner Palo Alto logoPalo Alto A 2:04.34
851 +63 +1.4% PB
28 Ivan Puskovitch Episcopal Academy Aquatic Club logoEpiscopal Academy Aquatic Club A 2:04.39
850 +68 +1.4% PB
29 Noah Brune Mission Viejo Nadadores logoMission Viejo Nadadores 2:04.48
877 +64 -0.2%
30 Colby Mefford Sierra Marlins Swim Team logoSierra Marlins Swim Team A 2:04.52
848 +77 PB
31 Ethan Schneider SwimMAC Carolina logoSwimMAC Carolina 2:04.66
845 +68 +0.5% PB
32 Aiden Hayes Sooner Swim Club logoSooner Swim Club 2:04.76
916 +73 +0.7% PB
33 Yuma Dugas Rancho San Dieguito logoRancho San Dieguito 2:04.77
915 +66 -0.6%
33 Jakob Icimsoy Wake Aquatics logoWake Aquatics 2:04.77
835 +67 -0.7%
35 Adam Kapusta LIAC logoLIAC 2:04.91
840 +73 -0.1%
36 Jack Grieshop Nitro Swimming logoNitro Swimming 2:05.07
866 +74 +0.8% PB
37 Ethan Harder Billings Aquatic Club logoBillings Aquatic Club 2:05.10
829 +69 -3.6%
38 Will Tarvestad Triton Swimming logoTriton Swimming 2:05.15
836 +66 +0.7% PB
39 Dominic Falcon Irvine Novaquatics logoIrvine Novaquatics 2:05.18
835 +68 -0.4%
40 Jace Brown Rockwall Aquatic logoRockwall Aquatic 2:05.27
826 +67 +0.4% PB
41 Zack Wolbert Pocono Family YMCA logoPocono Family YMCA 2:05.32
825 +64 +3.5% PB
42 Boyd Poelke SwimMAC Carolina logoSwimMAC Carolina 2:05.44
860 +71 +1.6% PB
43 Jeff Vitek WEST Swim Club logoWEST Swim Club 2:05.47
822 +74 -0.2%
44 Bertrand Phung Peak Swimming logoPeak Swimming 2:05.66
818 +64 +0.6% SB
45 Ananda Lim Marietta Marlins, Inc logoMarietta Marlins, Inc 2:05.72
817 +74 +0.1% PB
46 Gabriel Orbe Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:05.79
853 +70 -0.7%
47 Vlad Elizarov Seattle Metropolitan Aquatic C logoSeattle Metropolitan Aquatic C 2:05.82
823 +71 +1.0% PB
48 Greyson Alarcon Nitro Swimming logoNitro Swimming 2:05.91
822 +70 +1.5% PB
49 Stephan Lukashev Rancho San Dieguito logoRancho San Dieguito 2:05.95
821 +60 +1.1% PB
50 Joey Licht Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 2:06.01
812 +67 +4.2% PB
51 Armando Vegas Crow Canyon Country Club Sharks logoCrow Canyon Country Club Sharks 2:06.02
849 +65 -1.7%
52 Luke Thornbrue Hillsboro HEAT Swim Team logoHillsboro HEAT Swim Team 2:06.11
818 +75 PB
53 Kai Bathurst Beach Cities Swimming logoBeach Cities Swimming 2:06.19
816 +65 -0.4%
54 Riley Vanmeter Michigan Lakeshore Aquatics logoMichigan Lakeshore Aquatics 2:06.20
816 +69 -0.5%
55 Chris Dalla Valle Nova of Virginia logoNova of Virginia 2:06.25
815 +64 +1.3% SB
56 Benjamin Hayes Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 2:06.30
807 +66 +1.9% PB
57 Min Zhi Chua Mission Viejo Nadadores logoMission Viejo Nadadores 2:06.58
801 +63
58 Zhenya Ingram American Energy logoAmerican Energy 2:07.02
830 +71 +0.2% PB
59 Matthew Waddell La Mirada Armada logoLa Mirada Armada 2:07.11
792 +71 -2.1%
60 Owen Conley Dayton Raiders logoDayton Raiders 2:07.16
828 +75 +5.8% PB
61 Kyle Iorizzo Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:07.24
789 +75 +1.0% SB
62 John Yambor-Maul Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:07.27
789 +72 +0.5% PB
63 Cristian Bell Egg Harbor Twp S logoEgg Harbor Twp S 2:07.65
782 +68 +5.0% PB
64 Skyler Younkin Tri-City Channel Cats logoTri-City Channel Cats 2:07.76
788 +75 +1.2% SB
65 Andrew Alders Duneland Swim Club logoDuneland Swim Club 2:07.78
816 +66 +1.2% PB
66 Justin Hussong Aaa logoAaa 2:08.89
796 +62 -3.1%
67 McKay Mickelson Team Rebel Aquatics logoTeam Rebel Aquatics 2:10.14
774 +72 -1.7%
68 Daniel Kim Mission Viejo Nadadores logoMission Viejo Nadadores 2:10.41
732 +60 -2.8%
69 Nick Ding Irvine Novaquatics logoIrvine Novaquatics 2:11.28
716 +74 -0.3%
70 Kimani Gregory Racer X Aquatics logoRacer X Aquatics 2:11.75
745 +69 +0.9% PB
71 Drake Barberii Tucson Ford Dealers Aquatic logoTucson Ford Dealers Aquatic 2:12.48
703 +72 PB
Chris Lindley North Texas Nada logoNorth Texas Nada NS
Jason Louser LIAC logoLIAC NS
Jake Foster Mason Manta Rays logoMason Manta Rays NS
Harry Flanders Orinda Aquatics logoOrinda Aquatics NS
Carson Foster Mason Manta Rays logoMason Manta Rays NS