Swimcloud

Speedo Junior National Championships

  • Completed
  • Jul. 31, 2018 - Aug. 04, 2018
  • LCM
  • Irvine, CA

800 Free Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Reaction Time
1 Mason Manta Rays (A) Mason Manta Rays
  1. Jacob McDonald
  2. Jake Foster
  3. Carson Foster
  4. Adam Chaney
+64 7:26.74
 
2 Swim Atlanta Swim Atlanta
  1. Bradley Dunham
  2. Jack Dubois
  3. Dylan Scott
  4. Jake Magahey
+72 7:31.79
 
3 Terrapins Swim Team Terrapins Swim Team
  1. Matt Fetterman
  2. Andrei Minakov
  3. Andrew Rodriguez
  4. Alexei SANCOV
+61 7:33.85
 
4 SwimMAC Carolina (A) SwimMAC Carolina
  1. Tim Connery
  2. Hugh Svendsen
  3. Boyd Poelke
  4. Jack Walker
+68 7:35.01
 
5 Irvine Novaquatics (A) Irvine Novaquatics
  1. Christopher Mykkanen
  2. Owen Kao
  3. Dominic Falcon
  4. Sean Slusiewicz
+73 7:35.09
 
6 Long Island Aquatic Club Long Island Aquatic Club
  1. Jason Louser
  2. Adam Kapusta
  3. Timothy Marski
  4. Christian Sztolcman
+73 7:36.32
 
7 Carmel Swim Club Carmel Swim Club
  1. Gus ROTHROCK
  2. Alec DeLong
  3. Andrew Couchon
  4. Jake Mitchell
+71 7:36.89
 
8 Lakeside Swim Team (KY) Lakeside Swim Team (KY)
  1. Hunter Tapp
  2. Will Cole
  3. Alex Brehm
  4. Cole Brown
+76 7:38.89
 
9 Michigan Lakeshore Aquatics Michigan Lakeshore Aquatics
  1. Joey Wachter
  2. Ian Miskelley
  3. Cameron Peel
  4. Skyler Cook-Weeks
+63 7:38.97
 
10 Santa Clara Swim Club Santa Clara Swim Club
  1. Dylan Hawk
  2. Daniel Blake
  3. David Noyes
  4. Max Saunders
+71 7:39.91
 
11 SwimMAC Carolina (B) SwimMAC Carolina
  1. Chase Allison
  2. Brendan Firlie
  3. Wesley Barnett
  4. Jami Rzepecki
+77 7:40.08
 
12 North Texas Nada North Texas Nada
  1. Jaykob Williams
  2. David Hallaron
  3. Chris Lindley
  4. Kevin Repice
+69 7:40.16
 
13 Irvine Novaquatics (B) Irvine Novaquatics
  1. Hunter Ingram
  2. Hunter Hitchens
  3. Shawn Lou
  4. Arnold Su
+68 7:40.27
 
14 Dayton Raiders Dayton Raiders
  1. Nicholas Perera
  2. John Sampson
  3. Owen Conley
  4. Jean-pierre Khouzam
+65 7:40.39
 
15 Katy Aquatics Katy Aquatics
  1. Coco Bratanov
  2. William Roberson
  3. Seungjoon Ahn
  4. William Coakley
+68 7:40.93
 
16 Nation's Capital Swim Club Nation's Capital Swim Club
  1. Tyler Zuyus
  2. Peter Makin
  3. Steven Thalblum
  4. Brandon Hamblin
+60 7:41.93
 
17 Badger Swim Club (NY) Badger Swim Club (NY)
  1. Garrett Towne
  2. Yugo Tsukikawa
  3. Nick Torres
  4. Andrew Babyak
+70 7:43.91
 
18 Bluefish Swim Cl Bluefish Swim Cl
  1. Harrison Homans
  2. Chase Konstantakos
  3. Nick Whitcomb
  4. River Wright
+68 7:44.76
 
19 Austin Swim Club Austin Swim Club
  1. Jaden Luo
  2. Sam Artmann
  3. Clark Wakeland
  4. Kyle Valdez
+67 7:45.97
 
20 Mason Manta Rays (B) Mason Manta Rays
  1. Grady Wheeler
  2. Carl Bloebaum
  3. Griffin Manning
  4. Ansel Froass
+66 7:46.39
 
21 Nitro Swimming Nitro Swimming
  1. Jack Grieshop
  2. Dominic Toledo Sanchez
  3. Greyson Alarcon
  4. Kevin Hammer
+72 7:51.37
 
22 North Carolina Aquatic Club North Carolina Aquatic Club
  1. Jordan Ren
  2. Thomas Bretzmann
  3. Kou LI
  4. Sam Hoover
+74 7:52.09
 
23 Rancho San Dieguito Rancho San Dieguito
  1. Jeremy Berman
  2. Yuma Dugas
  3. Carlos Munoz Renteria
  4. Josh He
+68 7:53.22
 
24 Scarlet Aquatic Club Scarlet Aquatic Club
  1. Gabriel Orbe
  2. Kyle Iorizzo
  3. Zach Hu
  4. Matthew Chan
+72 8:07.44