Swimcloud
Coastal Collegiate Swimming Association Championships - Day One - Finals
DAV logo
Davidson, NC
  • Points scored
  • Avg. performance
    664.6
  • Personal best
  • Season best

Top swims

More
Name Event Time
1 Curtis Chaney 200 Y Free 1:37.72
2 Curtis Chaney 500 Y Free 4:26.89
3 Merritt Peele 200 Y Free 1:39.30
4 Merritt Peele 500 Y Free 4:32.29
5 Merritt Peele 1650 Y Free 15:47.93
6 Geoff Peitz 200 Y IM 1:51.88
7 Patrick Whitman 50 Y Free 20.66
8 Curtis Chaney 100 Y Free 45.78
9 Miller Williams 100 Y Fly 49.65
10 Bryan Droll 50 Y Free 20.79

Swimmers 13

Entries

Colin Nelson
Event Round Heat Lane Seed Time Place
1650 Y Free Timed Finals #None NT 16:38.19
400 Y IM Timed Finals #None NT 4:18.88
500 Y Free Timed Finals #None NT 4:52.04
Brad Carman
Event Round Heat Lane Seed Time Place
50 Y Free Timed Finals #None NT 21.29
100 Y Fly Timed Finals #None NT 51.05
100 Y Free Timed Finals #None NT 46.34
Brian Seo
Event Round Heat Lane Seed Time Place
1650 Y Free Timed Finals #None NT 16:23.96
400 Y IM Timed Finals #None NT 4:08.92
200 Y IM Timed Finals #None NT 1:55.53
Patrick Whitman
Event Round Heat Lane Seed Time Place
50 Y Free Timed Finals #None NT 20.66
100 Y Free Timed Finals #None NT 46.62
100 Y Breast Timed Finals #None NT 59.24
Merritt Peele
Event Round Heat Lane Seed Time Place
1650 Y Free Timed Finals #None NT 15:47.93
500 Y Free Timed Finals #None NT 4:32.29
200 Y Free Timed Finals #None NT 1:39.30
Miller Williams
Event Round Heat Lane Seed Time Place
50 Y Free Timed Finals #None NT 21.42
100 Y Fly Timed Finals #None NT 49.65
200 Y Fly Timed Finals #None NT 1:55.14
Tennant Brastow
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Back Timed Finals #None NT 52.51
50 Y Free Timed Finals #None NT 21.70
200 Y Back Timed Finals #None NT 1:55.03
Joe Burquist
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Back Timed Finals #None NT 52.77
100 Y Fly Timed Finals #None NT 50.72
Curtis Chaney
Event Round Heat Lane Seed Time Place
500 Y Free Timed Finals #None NT 4:26.89
100 Y Free Timed Finals #None NT 45.78
200 Y Free Timed Finals #None NT 1:37.72
Bryan Droll
Event Round Heat Lane Seed Time Place
50 Y Free Timed Finals #None NT 20.79
100 Y Free Timed Finals #None NT 46.05
200 Y Free Timed Finals #None NT 1:44.10
David Kerman
Event Round Heat Lane Seed Time Place
200 Y Back Timed Finals #None NT 1:52.04
400 Y IM Timed Finals #None NT 4:03.43
200 Y Breast Timed Finals #None NT 2:10.51
Ben Lucas
Event Round Heat Lane Seed Time Place
400 Y IM Timed Finals #None NT 4:10.38
200 Y Breast Timed Finals #None NT 2:12.63
200 Y IM Timed Finals #None NT 1:58.26
Geoff Peitz
Event Round Heat Lane Seed Time Place
100 Y Back Timed Finals #None NT 50.51
200 Y IM Timed Finals #None NT 1:51.88
200 Y Fly Timed Finals #None NT 1:51.84