Swimcloud

TISCA Tennessee State Championships

A Final
Name Team Class Time Imp
1 Gretchen Walsh Harpeth Hall logo FR -1.2%
2 Ophelia Pilkinton Harpeth Hall logo JR +1.3% PB
3 Kailey Orr Central Magnet logo FR +1.4% PB
4 Kiara Norris Saint Marys Episcopal logo SR +1.6% SB
5 Jewel Gordon Baylor logo SO +1.8% SB
6 Chloe Brandon Franklin County logo SR +1.9% SB
7 Lexi Grisham Siegel logo SR +0.6% PB
8 Maddie London Collierville logo JR +1.5% PB
Preliminaries
Name Team Class Time Imp
1 Gretchen Walsh Harpeth Hall logo FR -4.8%
2 Ophelia Pilkinton Harpeth Hall logo JR -0.6%
3 Kailey Orr Central Magnet logo FR +1.1% PB
4 Kiara Norris Saint Marys Episcopal logo SR +0.7% SB
5 Jewel Gordon Baylor logo SO +1.3% SB
6 Maddie London Collierville logo JR +1.7% PB
7 Chloe Brandon Franklin County logo SR +1.1% SB
8 Lexi Grisham Siegel logo SR -0.1%
9 Natalie Van Noy Ravenwood logo SR +2.0% SB
10 Mariah Clemons Saint Benedict (Auburndale) logo SR +0.2% SB
11 Vaughn Ammon Centennial (Franklin) logo SR +3.7% PB
12 Hayley Lambert Saint Georges logo FR -0.6%
13 Lexi Cardwell Ravenwood logo JR +0.7% PB
14 Cecilia Porter Signal Mountain logo SO +5.0% PB
15 Kate Mabry Harpeth Hall logo SR +4.9% PB
16 Carlin Hudson Chattanooga School for Arts & Sciences logo JR +0.8% PB
17 Eva Kerr Houston logo SO -0.1%
18 Angara Sinclair Baylor logo +1.0% SB
19 Julia Fogel Saint Georges logo SR +0.0% PB
20 Lattie Midis Webb School logo FR -0.3%
21 Haley Altman Science Hill logo SO +0.2% PB
22 Claire Gerlock Team G logo SR -0.2%
23 Gracie Bellah Maryville logo SO -0.1%
24 Wyatt Mullowney Ensworth logo SR 0.0%
25 Julia Davenport Science Hill logo JR +2.5% PB
26 Maddie Ellis Houston logo JR -2.5%
27 Emily Beehn Powell logo FR -1.4%
27 Tinsley Whalen Volunteer logo SO PB
29 Lily Parr Ooltewah logo FR +0.9% PB
30 Grace Hines Riverdale logo SR +2.9% SB
31 Janet Holecek West Knoxville logo SO +6.4% PB
31 Claire Hays Madison Academic logo JR -0.1%
33 Avery Carpenter Ravenwood logo FR +0.8% PB
34 Anna Tudor Rockvale Rapidz logo SO -0.4%
35 Julia Hutt Pope John Paul II (Hendersonville) logo SR +1.3% PB
36 Bailey Lugo Riverdale logo JR -0.5%
37 Brooke Stanley Brentwood logo SO -1.6%
37 Madison Hepner Centennial (Franklin) logo SO -0.1%
39 Murfee Jones Girls Prep logo SR PB
40 Madison Wolfanger Saint Benedict (Auburndale) logo JR -0.9%
41 Gracie Bemiller West Knoxville logo JR -0.2%
42 Laura Jennings Homeschool Individual logo -2.0%
42 Rebekah Eberle Collierville logo -0.5%
44 Anna Thompson Homeschool Individual logo SO -1.2%
45 Millie Oldham Brentwood logo JR -1.0%
46 Helen Gillespie Hutchison logo SO PB
47 Isabel Oldham Brentwood logo FR -0.5%
48 Mara Spadafora Farragut logo FR -0.9%
49 Savi Alwis Ravenwood logo JR +0.9% SB
50 Shane Embury Hardin Valley logo JR +0.2% PB
51 Elizabeth McVean Hutchison logo SO
51 Lindsey Han Kings Academy logo SO +3.6% SB
53 Julia Yakushi Harpeth Hall logo JR -0.2%
53 Erin Victorson L&N Stem logo -0.3%
55 Julie Bryant Franklin logo SO PB
55 Kristen Schultze Maryville logo SO +1.6% PB
57 Kate Wilson Harpeth Hall logo FR -2.6%
58 Frack Snell Maryville logo SR -0.8%
59 Dina Cui Franklin logo SO +5.7% PB
60 Libby Penn Knoxville Catholic logo SR +2.2% SB
61 Eleanor Henderson Harpeth Hall logo SO -1.1%
62 Ashleigh McKinney Fairview logo SO -0.2%
63 Constance Paris Bearden logo FR +2.3% PB
64 Sarah Morris Ensworth logo -0.9%
65 Sydney Goodman L&N Stem logo SR -4.6%
66 Elizabeth Shuler West Knoxville logo FR -1.1%
67 Reagan Thompson Christian Academy Of Knoxville logo SO -0.3%
68 Bailey Moye Farragut logo SO -2.0%
69 Sarah Mehany Hume-Fogg Academic Magnet logo FR -0.9%
69 Isabell Loy Halls logo SR -2.0%
69 Chloe Mulford Wilson Central logo JR -0.9%
72 Isabella Lutes University School of Nashville logo SO -1.3%
73 Taylor Repine Webb School logo SR +0.2% SB
74 Jamisen Casey Pope John Paul II (Hendersonville) logo -1.6%
75 Anna Hsieh Bearden logo JR -3.1%
76 Kendal Goodman L&N Stem logo SO -1.0%
77 Maddy Arthur Hardin Valley logo SR +1.6% SB
78 Elizabeth Collins Franklin County logo JR -3.1%
79 Ashton Carpenter Ravenwood logo SO -1.0%
79 Anna Wysmierski L&N Stem logo SR +0.5% SB
81 Katherine Jordan Oakland logo FR -0.5%
82 Ailey Lembersky Bearden logo SR -2.6%
83 Sid Snyder Hendersonville logo +0.8% SB
83 Colleen Kieffaber Independence logo JR +5.3% SB
85 Ella Kelley Christian Academy Of Knoxville logo SR -0.1%
86 Julia Johnson Houston logo SO +1.2% PB
87 Marissa Van Leuven Farragut logo SR -3.0%
88 Lila Blalock Sevier County logo FR -1.3%
89 Alexis Bourdeau Saint Georges logo
90 Natalie Ingle Oak Ridge logo JR -2.3%
91 Katherine Stanek White Station logo FR
Felicity Milam Christian Academy Of Knoxville logo SO DQ